Ile kosztuje weekend w Toruniu

Toruń kojarzy się przede wszystkim z piernikami i Mikołajem Kopernikiem. Co jeszcze ma do zaoferowania turystom to piękne miasto? I przede wszystkim za jaką cenę?

 

Toruń to miasto na prawach powiatu położone w północnej części Polski. Prawa miejskie uzyskał w 1232 r. Aktualna liczba ludności: nieco ponad 200.000 mieszkańców plasuje go na 16 miejscu w Polsce. Miasto stanowi ważny ośrodek akademicki, kulturalny i turystyczny na mapie kraju. Oprócz licznych zabytków Toruń jest również miejscem spotkań wielbicieli żużla. Wszystko dzięki – Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego,  najbardziej nowoczesnemu stadionowi żużlowemu na świecie. Oddany do użytku w 2009 r. świętował niedawno swoje dziesięciolecie.

Ceny noclegów

Toruń ma rozbudowaną bazę noclegową. Ponadto jest miastem mniej popularnym wśród turystów niż np. Kraków czy Gdańsk. Dzięki temu ceny noclegów są dość przystępne. Dwuosobowy pokój na weekend ze śniadaniami, bezpłatnym parkingiem, dostępem do wifi z lokalizacją blisko centrum kosztuje około 400 do 600 zł. Osoby, które cenią sobie większą swobodę i przestrzeń, w podobnej kwocie mogą znaleźć apartament z w pełni wyposażoną kuchnią i darmowym wifi. Wcześniej warto sprawdzić możliwości parkingu, bo zdarza się, że właściciele prywatnych apartamentów liczą sobie dodatkową opłatę za miejsce parkingowe.

Koszty transportu publicznego

Piesze wędrówki po Toruniu pozwolą na dokładne zwiedzanie centrum miasta. W razie konieczności przejazdu, można skorzystać z komunikacji miejskiej. Ceny biletów tramwajowych i autobusowych są dość niskie. Bilet czasowy, który uprawnia do przejazdu wszystkimi liniami autobusów i tramwajów, zarówno w dzień jak i nocą, kosztuje 2,80 zł na 30 minut i 4,00 zł na 60 minut. Bilet jednoprzejazdowy, który pozwala na jednokrotny przejazd wybranym środkiem transportu kosztuje 2,80 zł. Dodatkowo w Toruniu można kupić bilety jednodniowe, które obowiązują na wszystkie linie i są ważne 24 godziny od momentu skasowania – taki bilet dla osoby dorosłej bez żadnych zniżek kosztuje 10 zł.

Koszty wyżywienia

Toruńskie restauracje nie przyczynią się za bardzo do drenażu turystycznych portfeli. Ceny są raczej umiarkowane. Za dwudaniowy obiad z napojami trzeba zapłacić około 40 – 50 zł  za osobę. Miłośnicy tradycyjnej kuchni powinni skosztować gęsiny, która jest dość popularnym daniem wśród toruńskich restauracji.  Koszty kolacji i śniadań nie powinny przekroczyć około 20- 30 zł za osobę.

Co warto zobaczyć?

Zwiedzać Toruń i nie udać się do Planetarium, to podobnie jak pojechać do Krakowa i nie wejść na Wawel. Na zwiedzanie Centrum Popularyzacji Kosmosu czyli Planetarium Toruń, trzeba zarezerwować około 2 godzin. Same projekcje trwają około 40 minut i przybliżają tajemnice kosmosu (bilet normalny kosztuje 15 zł). W Planetarium znajdują się również: wystawa interaktywna Geodium – poświęcona Ziemi (bilety za 10 zł od osoby) i Baza Mars (12 zł od osoby), która pozwala na badanie Czerwonej Planety.

Drugim obowiązkowym punktem na mapie Torunia jest Żywe Muzeum Piernika. To wyjątkowe interaktywne miejsce, gdzie oprócz możliwości poznania dawnych sposobów wypiekania pierników i ich tradycyjnej receptury można samodzielnie przygotować ciasto i upiec te tradycyjne toruńskie specjały. Muzeum czynne jest codziennie od 10.00 do 18.00. W okresie letnim wizytę warto zaplanować wcześniej. Bilet kosztuje 19 zł od osoby. Pokaz trwa około 75 minut.

Toruń nocą

Klimat nocnego Torunia jest zupełnie wyjątkowy – dzięki wieczornej iluminacji centrum miasta nabiera nowego, bajecznego charakteru. Spacer uliczkami miasta nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zwiedzanie Torunia nocą z przewodnikiem około 2 – 3 godzin kosztuje od 159 do 219 zł.

Całodzienne zwiedzanie można zakończyć w jednej z licznych toruńskich knajpek. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie tu coś dla siebie: zarówno wielbiciele dobrej muzyki jak i osoby, które chcą po prostu delektować się pysznym jedzeniem w kameralnym miejscu. Koszty wieczornego wypadu nie powinny przekroczyć około 50 zł na osobę.

Jak sfinansować wycieczkę?

Bez względu na to czy weekendową wyprawę do Torunia planujemy wcześniej czy decydujemy się na spontaniczny wyjazd – trzeba liczyć się z kosztami na poziomie około 600 – 800 zł. Najszybszą formę finansowania stanowią pożyczki przez Internet. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na szybką weryfikację zdolności kredytowej klienta bez konieczności gromadzenia dodatkowych dokumentów, a wniosek o pożyczkę można złożyć o każdej porze dnia i nocy.

Dzięki takim narzędziom internetowym jak porównywarka chwilówek online sprawdzenie warunków poszczególnych ofert zajmuje tylko kilka chwil.Dodatkowo dla nowych klientów dostępne są atrakcyjne promocje w postaci darmowych chwilówek. Dzięki terminowej spłacie pożyczki, klienci uzyskują dostęp do finansowania bez konieczności ponoszenia kosztów takich jak odsetki czy prowizje. Zestawienie darmowych pożyczek online można znaleźć na stronie https://sowafinansowa.pl/ranking-darmowe-chwilowki/.

Wśród zabytkowych miast Polski Toruń stanowi atrakcyjne i stosunkowo tanie miejsce do spędzenia wolego czasu. W połączeniu w darmową pożyczką organizacja wycieczki wydaje się niezwykle prosta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here