Jak dobrać idealny kolor henny do brwi?
Dostępność henny w drogeriach sprawiła, że wiele pań decyduje się na farbowanie brwi samodzielnie w domu. Niestety samemu łatwo dobrać nieodpowiedni odcień henny i skazać się na niekorzystny wygląd. Jak wybrać idealny kolor dla naszej karnacji i koloru włosów?
henna blond – wybierają ją bardzo jasne, platynowe wręcz blondynki
henna grafitowa lub szara – jest idealna dla blondynek z jasną karnacją
henna w kolorze jasnego brązu – idealna dla ciemnych blondynek
henna brązowa – dla kobiet ciemnowłosych ale także dla rudych
henna czarna – mogą sobie na nią pozwolić wyłącznie czarnowłose kobiety

Jaki puder wybrać: w kulkach, czy prasowany?
Puder pomaga nam ukryć błyszczenie skóry, piegi czy zmiany skórne ale też utrwala makijaż. Do wyboru mamy puder w kulkach bądź prasowany.
Ten w kulkach składa się najczęściej z kuleczek w różnych kolorach, które mieszamy pędzlem. W zależności od koloru stosujemy go do modelowania twarzy lub na sam koniec makijażu by zatuszować zaczerwienienia.
Puder prasowany natomiast to kosmetyk uzupełniający, idealnie nadaje się do poprawek makijażu w ciągu dnia. Łatwo mieć go zawsze przy sobie w torebce.

Jaka powinna być najlepsza farba do włosów?
Najlepiej pozbawiona amoniaku, który wysusza włosy i narusza ich strukturę. Zwróćmy też uwagę czy w składzie wymienione są alergenny takie jak nikiel czy siarczany. Nie do końca też powinniśmy sugerować się kolorem na opakowaniu, właściwie zawsze wychodzi ciemniejszy. Jeśli zależy nam na pokryciu siwych włosów zdecydowanie powinniśmy wybrać trwałą farbę zamiast kremu koloryzującego.

http://www.pytano.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here