Idealna gra planszowa na spotkania rodzinne i ze znajomymi

0
1661

Jeżeli ktoś myśli, że gry planszowe odeszły do lamusa, ten chyba ogląda za dużo telewizji. Planszówki nigdy nie zniknęły i mają spore grono swoich zwolenników. Ogromny wybór w wielu rodzajach pozwoli każdemu dobrać odpowiednią pozycję. A co my polecamy na rodzinne wieczory lub spotkania ze znajomymi? Zdecydowanie grą planszową wartą uwagi jest Wsiąść do Pociągu od wydawnictwa Rebel.

Gra planszowa idealnym sposobem na miło spędzony czas

Rynek oferuje nam klasyczne gry planszowe, gry karciane, łamigłówki, zręcznościowe, familijne, imprezowe, edukacyjne, towarzyskie, ekonomiczne, strategiczne czy logiczne. Jest masa znanych tytułów, które warto polecić każdemu, a wśród nich króluje gra Wsiąść do Pociągu (Ticket to Ride). Jest to stosunkowo łatwa i bardzo towarzyska gra strategiczna, w której gracze muszą układać składy pociągów pomiędzy konkretnymi miejscowościami. Celem nadrzędnym jest zbudowanie kompletnych tras pomiędzy dwoma wskazanymi na kartach ośrodkami. Ale uwaga – ktoś może zająć nam najkrótszą drogę, a wtedy zaczynają się prawdziwe emocje. Proste zasady sprawiają, że każdy szybko zrozumie jej sens. Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy, ale przy większej liczbie osób można grać także w parach.

Wersje i dodatki

Gra planszowa Wsiąść do Pociągu to pozycja wielokrotnie nagradzana i bardzo ceniona przez wszystkich miłośników planszówek. Dlatego jak tylko gdzieś w sklepie internetowym pojawia się wyjątkowo atrakcyjna oferta w okolicach 100 złotych, sprzedaje się wręcz natychmiast. Gra zyskała tak wielką sympatię, że powstało jej kilka wersji. Najpopularniejsze są wersje Wsiąść do Pociągu: USA oraz Wsiąść do Pociągu: Europa. Trasy układamy na mapach przedstawiających odpowiednio Stany Zjednoczone oraz Europę z okresu międzywojennego. Jakie jeszcze wersje spotkamy? Ciekawa będzie Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata oraz Wsiąść do Pociągu: Polska. Dla dzieci zaś powstała uproszczona wersja europejska – Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż.

Bardzo interesujące są dodatki do gry – wprowadzające nowe mapy czy dodatkowe zasady. Wśród plansz i dodatków wzbogacających naszą wersję znajdziemy:

  • Azja współczesna oraz Azja historyczna z czasów Jedwabnego Szlaku,
  • Kolonialne Indie z 1911 oraz Szwajcaria,
  • Afryka – podróż po Czarnym Lądzie, gdzie ważna jest także nawierzchnia, na której budujemy tory,
  • Holandia,
  • Wielka Brytania/Pensylwania,
  • Francja i Dziki Zachód,
  • Nowy Jork,
  • Amsterdam.

Jak widać, powstało wiele wersji i dodatków (chociaż niektóre ciężko zdobyć) tej kultowej gry planszowej, która jest idealnym rozwiązaniem na rodzinne wieczory czy spotkania z bliskimi znajomymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here