Huawei Mate 30 Pro - niesamowity telefon, którego nie kupisz

Podczas gdy jest to niesamowity smartfon za wszystko, co robi z aparatami, czasem pracy na baterii i wzornictwem, brak aplikacji Google po wyjęciu z pudełka jest ogromnym problemem. Jak sklepy, sieci lub my możemy polecić go przed P30 Pro lub konkurenta? Jest to sukces w Chinach, ale chyba że coś dramatycznego się zmieni, a następnie Mate 30 Pro po prostu nie ma sensu dla Google zaangażowanych odbiorców. Taka jest smutna prawda, jak czytamy w podsumowaniu https://techpolska.pl/.

Oprogramowanie i aplikacje

  • EMUI 10 oparty na Androidzie 10
  • Brak aplikacji Google, takich jak Gmail i Mapy
  • AppGallery Huawei jest obecnie ograniczona
  • Wsparcie dla gestów Android 10

Oprogramowanie, które zasila Mate 30 Pro było przedmiotem ciągłych spekulacji przed premierą tego urządzenia. Mate 30 Pro jest na szczęście oparty na systemie Android 10 z interfejsem użytkownika Huawei EMUI 10 na górze, ale co najważniejsze, jak już wspomnieliśmy, nie ma żadnych aplikacji lub usług Google – i, oficjalnie, nie ma sposobu, aby je zainstalować. Nieoficjalnie istnieje sposób (patrz zdjęcie tutaj, jak to zrobiliśmy), ale nie możemy go polecić i oczywiście Google i Huawei też go nie popierają.

Więcej problemów…

Jak donosi https://techpolska.pl/, to nie jest kwestia tylko po prostu sideloading Sklep Google Play APK (instalator), ponieważ Google Mobile Services (GMS) również musi być załadowany na słuchawce. GMS jest to, co umożliwia menu Google do wyświetlania w Ustawieniach i oznacza, że można podpisać urządzenie do konta Google. Bez tego, odwołanie urządzenia jest znacznie ograniczona dla europejskich odbiorców.

Huawei ma swój własny sklep App Gallery z niektórymi aplikacjami big-name i mówi, że ciężko pracuje, aby odwołać się do deweloperów, ale to wyraźnie nie jest najbardziej prosty sprzedaży.

Plus, takie rzeczy wymagają czasu, nawet jeśli zachęta pieniężna jest tam. I jak Huawei nie może sprzedawać na amerykańskich przewoźników, to kawałek potencjalnego rynku, który będzie najprawdopodobniej zobaczyć deweloperów rozważyć swoje opcje nawet bardziej szczegółowo. Podobnie jak w przypadku wielu dostawców urządzeń z systemem Android, Huawei ma już własne aplikacje do rzeczy, takich jak poczta, kalendarz i mapowania.

Design

  • Kolory: Szmaragdowa zieleń, Kosmiczny fiolet, Czarny i Kosmiczne srebro
  • Wymiary: 158.1 x 73.1 x 8.8 mm / Waga: 198g
  • Metal i szkło Gorilla Glass 6 z przodu i z tyłu
  • Wodo- i pyłoodporność IP68
  • Brak gniazda słuchawkowego 3,5 mm

Niestety nie ma tym razem gradientowego wykończenia w stylu Twilight i choć telefon jest dostępny w specjalnej edycji wegańskiej skóry w kolorze zielonym lub pomarańczowym, to szkoda, że nie ma też jasnych wykończeń kolorystycznych, takich jak Amber Sunrise w P30 Pro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here