praca

Coraz więcej osób chce uczyć się konkretnego zawodu – tak, by móc jak najwcześniej rozpocząć pracę w wybranej przez siebie branży. Wielu pracowników marzy również o przekwalifikowaniu się – chociaż obawia się jednocześnie, że zajmie to zbyt dużo czasu. Rozwiązaniem w obu przypadkach może być kształcenie jednoroczne, w trakcie którego uzyskuje się kwalifikacje niezbędne do pracy na wymarzonym stanowisku.

Jak szybko zdobyć nowe kwalifikacje?

Kursy i szkolenia nie są jedynymi sposobami na zdobycie nowych kwalifikacji. Kolejnym jest kształcenie jednoroczne, oferowane przez niektóre szkoły – w tym m.in. Szkołę Żak. Programy poszczególnych kierunków są tam skonstruowane w taki sposób, że słuchacze zdobywają aktualną i najbardziej potrzebną na rynku pracy wiedzę. Dodatkowo zajęcia prowadzą wykładowcy, którzy na co dzień praktykują w swoich dziedzinach – dzięki czemu uczestnicy mają szansę dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda praca w danej branży. Co istotne, zajęcia odbywają się w weekendy, co umożliwia swobodne łączenie nauki i pracy zawodowej.

Grafik komputerowy: czego można nauczyć się w 10 miesięcy w Żaku?

Obecnie graficy komputerowi są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów. Ma to związek m.in. z ogromnym rozwojem branży e-commerce i przenoszeniem coraz większej liczby firm do sieci. Przedsiębiorcy potrzebują identyfikacji wizualnej i materiałów reklamowych – i dlatego poszukują osób, które potrafią projektować grafiki czy ilustracje na strony internetowe. Aby pracować na stanowisku grafika, trzeba jednak posiadać konkretne umiejętności. Osoby, które zdecydują się na naukę na kierunku jednorocznym Grafika komputerowa, poznają m.in. narzędzia pracy grafika i ich obsługę, przyswoją teoretyczne podstawy fotografii cyfrowej, nauczą się podstaw projektowania graficznego oraz montażu filmowego i animacji cyfrowej (z pełnym programem można zapoznać się na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/grafika-komputerowa). Tyle absolutnie wystarczy, by rozpocząć pracę w branży – np. na stanowisku juniorskim w agencji reklamowej czy jako freelancer.

Przedstawiciel handlowy czy może trener personalny? W obu zawodach można bez problemu znaleźć pracę

Wiele osób rozważa również karierę w branży handlowej (na stanowisku przedstawiciela handlowego) czy w branży fitness (w zawodzie trenera personalnego czy instruktora fitness). W obu przypadkach potrzebną wiedzę i umiejętności również mogą zdobyć w Szkole Żak na kierunkach jednorocznych – Przedstawiciel handlowy (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/przedstawiciel-handlowy) i Trener personalny z elementami fitnessu (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/trener-personalny-z-elementami-fitness).

Na kierunku Przedstawiciel handlowy uczestnicy poznają tajniki autoprezentacji, podstawy psychologii, komunikacji niewerbalnej i werbalnej w sprzedaży, warsztat pracy handlowca, a także – uczą się, jak prowadzić negocjacje handlowe i jakie techniki sprzedaży warto wykorzystać. Z kolei jeśli chodzi o kierunek Trener personalny z elementami fitnessu, to uczestnicy mogą liczyć m.in. na zajęcia z techniki i metodyki wykonywania ćwiczeń, opracowywania indywidualnych planów treningowych, metodyki ćwiczeń fitness czy realizacji indywidualnej sesji treningowej z podopiecznym. Tym samym w obu przypadkach są to przedmioty głównie praktyczne, umożliwiające zdobycie konkretnych umiejętności, które można będzie potem wykorzystać w pracy.

Warto zresztą podkreślić, że w przypadku wszystkich kierunków jednorocznych prowadzonych przez Szkołę Żak duży nacisk został położony na to, by jak najlepiej przygotować wszystkich słuchaczy do pracy w danej branży. Konieczne jest oczywiście stałe uzupełnianie swojej wiedzy (np. poprzez udział w szkoleniach), jednak nauka w ramach kształcenia jednorocznego powinna wystarczyć, by ubiegać się o pracę na wymarzonym stanowisku.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here