Futerko nie jest sexi. Pozbądź się zbędnego owłosienia z okolic bikini

Tylko w jaki kształt wystylizować bikini? Do wyboru masz frencha, brazylianę lub wersję klasyczną. Zobacz, co kryje się pod tymi pojęciami i jaką formę depilacji wybrać.

Dlaczego warto depilować bikini?

Nie, absolutnie nie dlatego, że mężczyźni „tak wolą” albo bo jest to teraz modne. Warto, bo z przyciętym i wystylizowanym bikini jest po prostu wygodniej. Nie musisz martwić się o to, że wycięta bielizna ujawni zbyt wiele lub latem w trakcie upału dojdzie do podrażnień pod włoskami. A do tego stylizacja okolic bikini to też czasem niezła zabawa. Możesz zmieniać intymną fryzurę co jakiś czas i czuć się jeszcze seksowniej. Zobacz, jakie formy masz do wyboru.

Typy depilacji intymnej – jaki kształt jest najlepszy

 – Classic  – to depilacja w wersji minimalistycznej, która polega na tylko kosmetycznym usunięciu włosków z pachwin i ewentualnie ze wzgórka, gdy włoski wychodzą na nim poza linię bielizny.

– Depilacja francuska  – to bardziej popularna forma depilacji od klasycznej i bardziej odważna.
W trakcie niej usuwane są wszystko włoski z okolic intymnych i zostawiony tylko cienki pasek lub ewentualnie trójkącik. To idealna forma, gdy chcesz czuć się komfortowo w każdym rodzaju bielizny, ale nie chcesz usuwać wszystkiego.

– Brazylijska – inaczej zwana brazylianą. To ukochana metoda Polek. W jaki kształt są podczas niej depilowane włoski? W żaden, bo ta metoda polega na ich usunięciu na zero. Podczas depilacji brazylijskiej z okolic intymnych usuwane są wszystkie włoski. W wielu krajach depilacja brazylijska nazywana jest też hollywoodzką, dlatego w niektórych salonach możesz spotkać się też z taką nazwą.

Metody depilacji intymnej

Tu do wyboru masz też kilka opcji. Po pierwsze, te najbardziej oczywiste, czyli maszynkę lub krem do depilacji. To najszybsze i najmniej bolesne metody, ale trzeba nimi usuwać włoski często, nawet codziennie i mogą podrażniać skórę. Zwłaszcza, gdy jesteś na urlopie i często korzystasz ze słońca, morza czy basenu.

Trwalsza jest depilacja depilatorem (auć!) lub woskiem. Jeśli nie masz super wprawy w robieniu go w domu, lepiej nie próbuj i wybierz się na profesjonalne woskowanie bikini w gabinecie kosmetycznym. Inaczej możesz doprowadzić do uszkodzeń naskórka, nawet jego zerwania! Depilacja w gabinecie starcza na co najmniej trzy tygodnie i jest szybka. Jej minusy to koszt oraz fakt, że do kolejnego zabiegu trzeba zapuścić włoski.

Najtrwalszą metodą, która pozwala pozbyć się włosków na stałe, jest laserowa depilacja bikini. Całkowicie niszczy ona cebulki włosów, które przestają odrastać. W przypadku bikini zabieg trwa  tylko kilkanaście minut. Przeważnie trzeba go wykonać od pięciu do ośmiu razy, bo po każdym usuwane jest na stałe maksymalnie 30 procent włosków. Odstęp między kolejnymi zabiegami w sesji wynosi kilka tygodni.

Pewnie po głowie krąży Ci teraz jedno pytanie: czy boli i jak bardzo? Zabiegi depilacji laserowej nie są całkowicie bezbolesne, ale w przypadku nowoczesnych laserów ból jest zredukowany do minimum. Są one coraz cześciej wyposażone w nakładki chłodzące albo zasysające i masujące skórę, które ograniczają nieprzyjemne wrażenia do minimum. Jednak biorąc pod uwagę, że możesz potem na resztę życia zapomnieć o maszynce czy wydatkach na wosk u kosmetyczki, chyba warto?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here