Fryzura intymna

Fryzury intymne mogą przybierać najróżniejsze formy – od prostego paseczka aż po strzałki, serduszka i błyskawice. Brzmi infantylnie? W seksie nie chodzi przecież o bycie poważnym. A ciekawa fryzura w intymnym miejscu może przegnać nudę z sypialni i jeszcze bardziej nakręcić twojego partnera.
Wydawałoby się, że w erze depilacji brazylijskiej fryzury intymne to przeżytek – nic bardziej mylnego. Wygolenie fantazyjnego wzoru może być zaskoczeniem dla twojego partnera i wprowadzić trochę urozmaicenia do waszej sypialni, zwłaszcza jeśli dotąd usuwałaś włosy w całości lub ograniczałaś się do standardowego trójkąta.
Do zrobienia fryzury w intymnej wystarczy jednorazowa maszynka do golenia. Maszynki elektryczne i plastry z woskiem są mniej precyzyjne, zwłaszcza jeśli używasz ich samodzielnie. Wyjątkiem jest profesjonalny zabieg w salonie kosmetycznym, ale wówczas kosmetyczka nakłada wosk szpatułką i ma więcej wprawy, co pozwala na bardziej dokładną depilację. Jeśli planujesz wykonanie fryzury w domu, przedtem upewnij się, że twoje miejsca intymne są odpowiednio przygotowane do zabiegu.
Co należy zrobić przed depilacją i wykonaniem intymnej fryzury:
• mycie i peeling – dokładnie umyj okolice intymne, a następnie zrób delikatny peeling pomoże usunąć martwy naskórek i zapobiegnie wrastaniu włosków po depilacji.
• strzyżenie – jeśli włoski są długie, przytnij je za pomocą nożyczek. Dzięki temu maszynka nie będzie się tak szybko zapychać i nie zatniesz się. Będzie ci też łatwiej uzyskać precyzyjny kształt fryzury intymnej.
• odkażanie – przed depilacją odkaź ostrza maszynki, np. spirytusem salicylowym.
Przystępując do zabiegu, rozprowadź na włosach żel do golenia. Maszynkę staraj się prowadzić z włosem i zachowaj ostrożność. Przy wygalaniu skomplikowanych wzorów bardzo łatwo o zacięcie się. Następnie zmyj żel i wytrzyj okolice intymne do sucha. Jeśli są widoczne niedociągnięcia, możesz wyrwać pojedyncze włoski pęsetą lub podciąć je nożyczkami.
Możesz jeszcze bardziej zaskoczyć swojego partnera seksualnego i zdecydować się na farbowanie. Golenie i strzyżenie to nie wszystko, coraz popularniejsze jest farbowanie włosów łonowych. Do tego celu nie nadają się jednak zwykłe farby do włosów dostępne w sklepach, ponieważ mogą podrażniać delikatne okolice intymne. Żeby uzyskać kolorową fryzurę „na dole”, należy wybierać farby przeznaczone specjalnie do włosów łonowych, np. Betty Beauty dostępne przez Internet. Ewentualnie możesz sięgnąć po hennę – jednak w tym przypadku wybór kolorów jest mocno ograniczony i odpowiada tylko naturalnie występującym kolorom włosów. Profesjonalne farby do owłosienia łonowego występują w rozmaitych wariantach kolorystycznych: czerwonym, różowym, niebieskim, żółtym – dzięki temu możesz nadać swojej fryzurze intymnej jeszcze ciekawszy wygląd.

http://www.orlabaszta.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here