Eleganckie karnisze do salonu

Mimo rosnącej popularności rolet i żaluzji, klasyczne firany oraz zasłony nadal należą do ulubionych rozwiązań aranżacyjnych większości Polaków. Jak zapewne wszyscy wiemy, aby te tkaniny dekoracyjne mogły nienagannie się prezentować, konieczne jest zawieszenie ich właśnie na karniszu.

Obecnie na rynku możemy wybierać spośród mnóstwa modeli karniszy, która różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale również materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz dominującą stylistyką. Dzięki temu w każdym eleganckim salonie mogą zostać zamontowane karnisze idealnie korespondujące z całością wnętrza, które znajdziecie w sklepie https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/okna-i-parapety-rolety-karnisze/karnisze-i-akcesoria

Metalowe karnisze do eleganckich pomieszczeń

Stylowe salony czy też pokoje dzienne to doskonałe miejsce, aby zamontować w nich karnisze wykonane właśnie z metalu. Są to zdecydowanie najbardziej eleganckie z karniszy i same w sobie stanowią one niemałą ozdobę każdego pomieszczenie, w jakim się znajdą. Jeśli chodzi o kolorystykę, to zdecydowanie królują karnisze w kolorach srebrnym oraz w odcieniu starego złota. Te pierwsze z nich będą doskonałe do salonów urządzonych w stylu glamour, z kolei kolor starego złota będzie raczej korespondował z dodatkami nawiązującymi do dostojnej, ale zarazem bezpiecznej klasyki.

A może stylowa biel lub tajemnicza czerń?

Od kilku lat coraz częściej spotkać się można z karniszami metalowymi w kolorach białym lub czarnym. Z całą pewnością wyróżnia je uniwersalna kolorystyka, ale to nie jedyne ich zalety. Białe karnisze będą wprost idealne do salonów, w których króluje stylistyka skandynawska, a więc wszechobecna biel w połączeniu z naturalnym, wręcz surowym drewnem. Z kolei karnisze w kolorze czarnym będą świetnie się prezentować w równie popularnych wnętrzach w stylu industrialnym czy też loftowym. Jednak nie należy ograniczać się tylko do tych właśnie sytuacji, ponieważ biel i czerń obronią się w niemal każdym wnętrzu. Warto zatem poeksperymentować albo spróbować dopasować karnisze kolorystycznie na przykład do lamp albo innych dodatków.

Drewniane karnisze również mogą być piękne

Wbrew pozorom karnisze wykonane z naturalnego drewna wcale nie wyszły z mody. Nawet obecnie mogą być one subtelną ozdobę naszego salonu, pod warunkiem, że odpowiednio je dopasujemy. Zdecydowanie najbardziej oczywistym połączeniem jest zestawieniem drewnianych karniszy ze stylistyką rustykalną. W salonie pełnym ciepłych dodatków oraz przytulnych tekstyliów takie właśnie karnisze zdecydowanie wpiszą się w całą aranżację. Jednak można wypróbować również taki dodatek we wnętrzach utrzymanych na przykład w stylu klasycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here