Dopłaty do termomodernizacji budynku

Dopłaty do termomodernizacji budynków ruszyły w 2018 roku w ramach programu Czyste Powietrze. Trwały do 15 maja 2020 roku, od tego dnia zmieniły się warunki udzielenia dofinansowania. Do wyboru są 3 opcje, które opierają się na wymianie nieefektywnych źródeł energii na wydajniejsze i bardziej ekologiczne. Nabór na dofinansowanie trwa cały czas. Wnioski znajdują się w internetowym PORTALU BENEFICJENTA, na lokalnej stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Złożyć wniosek może osoba będąca właścicielem budynku mieszkalnego lub wydzielonego lokalu w budynku jednorodzinnym z osobną księgą wieczystą. Dochód roczny właściciela nie może przekraczać 100 tys. rocznie.

Dofinansowanie na ocieplenie domu i jego termomodernizację

Świadczenie wynosi maks. 37 000 zł, a w jego skład wchodzi kompleksowy remont budynku i termomodernizacja zmniejszająca zapotrzebowanie budynku na energię. O zwrot kosztów będzie mógł ubiegać się każdy właściciel istniejącej już nieruchomości. Budując nowy dom, inwestor otrzyma zwrot jedynie za wymianę lub rozbudowę źródła ciepła. Więcej informacji w tym zakresie znajdziesz na https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.

Program Czyste Powietrze od 15 maja 2020

Starając się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze, aby spełnić warunki, do wyboru są 3 możliwe opcje:

  1. Wymiana starego źródła ciepła na paliwo stałe i montaż pompy ciepła. Co więcej, w ramach dofinansowania mogą być przeprowadzone prace montażu lub demontażu: instalacji fotowoltaicznej, instalacji C.O i CWU, ocieplenia przegród budynku i wymiany okien.
  2. Prace obejmują demontaż nieefektywnego źródła ciepła i zakup instalacji fotowoltaicznej, C.O, CWU lub pompy ciepła. Może być to także kotłownia gazowa. Dofinansowanie obejmuje montaż efektywniejszych źródeł energii, które nie zużywają tak dużej ilości paliw stałych.
  3. Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych, okien, drzwi, a także wykonanie dokumentacji związanej z tego typu działaniami. W ich skład wchodzi wykonanie audytu energetycznego, projektu, czy ekspertyzy.

W przygotowaniu artykułu pomgół przedstawiciel firmy RemonTech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here