Dlaczego warto przyjechać do Torunia?

Wcale nie trzeba planować dalekich zagranicznych wycieczek, aby zobaczyć coś ciekawego. Urlop spędzony w jednym z pięknych polskich miast również może być źródłem radości i niezapomnianych wrażeń. Wybierz Toruń, miasto Mikołaja Kopernika jako cel swojej wycieczki, a na pewno nie pożałujesz. Przekonaj się też, jakie smaki czekają na Ciebie w tym miejscu, a jest to nie tylko słodycz dobrze znanych wszystkim pierniczków.

Toruń – gotycka perełka wśród miast

Nie każdy wie, że Gród Kopernika znajduje się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zawdzięczamy to między innymi temu, że do dziś możemy tam podziwiać unikalną, świetnie zachowaną gotycką architekturę. Toruń posiada piękną, urokliwą starówkę, po której można spacerować do woli, a w przypadku zmęczenia zrelaksować się w jednej z położonych tam kawiarni i restauracji. Na wielbicieli mocniejszych wrażeń czeka na przykład Krzywa Wieża, będąca pozostałością po murach obronnych miasta, a także ruiny najprawdziwszego zamku krzyżackiego. Natomiast jeśli bardziej niż architektura ciekawi Cię nauka lub kultura, koniecznie wybierz się na seans w planetarium lub na wystawę do jednego z muzeów. Najbardziej znanym z takich obiektów jest niewątpliwie Żywe Muzeum Piernika, które nie tylko prezentuje maszyny do wypieku pierniczków, ale także zapewnia w cenie biletu warsztaty dla zwiedzających. Zachwyceni słodkościami w muzeum być może zgłodniejecie, a jeśli tak, zapewne z chęcią skosztujecie dań z grilla oraz pizzy toruń w restauracji włoskiej.

Poznaj smaki toruńskiej starówki i zajrzyj do restauracji Stare Metropolis

Toruń jest naprawdę pięknym miastem i chciałoby się zwiedzać go godzinami, jednak dobrze jest zrobić sobie przerwę na posiłek. Fanów restauracji włoskich, a także po prostu smacznego, zdrowego jedzenia, zapraszamy do położonego na starówce Starego Metropolis.

W tej restauracji toruń czeka na Ciebie menu bogate w różne rodzaje pizzy, dań z grilla oraz niektórych potraw z kuchni polskiej. Bez względu na to, czy wpadniesz tu sam, z przyjaciółmi, czy może rodziną, zostaniesz ugoszczony z serdecznością i przekonasz się, że nawet w Polsce można zjeść dania rodem z Włoch. Oprócz dań z grilla i pizzy toruń znajdziesz w karcie Starego Metropolis także pasty, w tym ciekawe pasty zapiekane. Nie brakuje także zup oraz przystawek, a zwieńczeniem kolacji lub obiadu może być pyszny słodki deser, na przykład lody waniliowe z ciepłymi malinami. Każdy choć raz powinien przyjechać do Torunia, by odkryć piękno gotyckiej starówki, a także przekonać się, że można tu znaleźć wspaniałą włoską restaurację!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here