Dieta pudełkowa bez laktozy

Dieta pudełkowa bez laktozy jest odpowiedzią na potrzeby osób z nietolerancją pokarmową. W praktyce więc styl odżywiania bez laktozy polega na wyłączeniu z posiłków produktów mlecznych  zawierających tę substancję. W skład menu mogą zatem wchodzić wszystkie inne produkty oraz nabiał pozbawiony pierwotnie obecnego w nim składnika. Sery, twarogi, mleko i jogurty bez laktozy umożliwiają stworzenie menu, które pomimo odmiennego składu wciąż będzie smaczne i pożywne. Jak tworzy się dietę pudełkową bez laktozy i czy może być ona smaczna? Oto kilka interesujących informacji!

Czy dieta pudełkowa bez laktozy jest smaczna?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Dieta bez laktozy jest smaczna i pożywna, wymaga jednak innych działań podczas komponowania posiłków. O ile podczas gotowania klasycznych sosów lub tworzenia deserów mlecznych można używać tradycyjnego mleka, serka mascarpone lub jogurtu, o tyle w diecie pudełkowej bez laktozy nie używa się tych produktów. Co to oznacza w praktyce?

Posiłki bez laktozy ze zdrowego cateringu charakteryzują się zawartością dużej ilości warzyw oraz innych produktów kulinarnych, które nie zawierają tego zakazanego składnika. Jeśli przepis wymaga zastosowania nabiału, specjaliści i kucharze używają w tym celu mleka lub jogurtu bez laktozy. Dzięki temu, będąc na diecie z pewnymi restrykcjami, można odżywiać się normalnie i po prostu smacznie. Jest to niewątpliwie dobra wiadomość dla osób, które już dowiedziały się o swojej alergii na laktozę.

Aby skorzystać z usług specjalistycznego cateringu dietetycznego, który oferuje zbilansowaną dietę pudełkową bez laktozy, warto skontaktować się z działającą na terenie całej Polski firmą cateringową Body Chief.

Jakie są przykładowe posiłki w diecie bez laktozy?

W menu bez laktozy znajdują się m.in.:

 • kasze z warzywami,
 • pieczone ryby z przyprawami i kaszami,
 • ciasteczka z czerwonej fasoli,
 • potrawy z baraniny,
 • makaron z kurczakiem w aromatycznej odsłonie,
 • pieczone gruszki,
 • tajskie burgery z salsą z mango,
 • ciasto marchewkowe,
 • sałatki warzywne z kurczakiem,
 • pasty rybne ze zdrowym pieczywem,
 • potrawki z kurczaka i innych mięs.

Jak tworzyć posiłki bez laktozy w domowej kuchni?

W diecie osób z nietolerancją na laktozę wskazane są pewne zmiany. Wielu ludzi dotkniętych tym zjawiskiem nie wie jak tworzyć posiłki lub nie ma czasu na ich gotowanie. Jeśli jednak alergicy chcą stworzyć dania według swoich wskazań zdrowotnych, ważne jest, aby dokładnie czytać etykiety z produktami mlecznymi i zwracać uwagę na szczegóły w składzie dań gotowych. W praktyce bowiem nawet w potrawach, które z pozoru nie zawierają składników mlecznych – mogą znaleźć się minimalne dodatki z laktozą które wpływają na samopoczucie osób z uczuleniem.

Dieta bez laktozy powinna być więc dobrze zbilansowana i bogata w warzywa, owoce oraz chude mięso z dodatkiem kasz, ziemniaków lub pełnoziarnistego ryżu. W celu uzyskania gwarancji dobrze skomponowanego posiłku warto wybrać fit catering współtworzony z dietetykami i specjalistami od spraw żywienia i tworzenia posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here