Dzisiaj powracamy do wzorów i modeli, które były dawniej. Powrót do takiej ponadczasowej elegancji widoczny jest nie tylko w modzie, lecz także w aranżacji wnętrz, w tym szczególnie – w drobnych detalach i przedmiotach. Kilka przedmiotów w stylu retro jest w stanie zmienić wnętrze na eleganckie i ciekawe. Dlatego tak modne są dzisiaj chlebaki retro…

Jak wybrać retro chlebak?

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na fakt, że nie ma jednego tylko modelu czy wzoru chlebaka retro. Najbardziej popularne modele to chlebaki ceramiczne na drewnianej podstawie, utrzymane w pastelowych tonach. Znakomicie pasują one do wnętrz w stylu shabby chic. Często także wybierane są wzory łączące drewno z metalem – te z kolei znakomicie nadają się do stylu prowansalskiego. Zaś do tradycyjnej kuchni najczęściej wybierane są drewniane chlebaki ozdobione motywami kwiatowymi. Popularne są także retro chlebaki wykonane z plastiku w oryginalnym kształcie łódki.

Warto wiedzieć, że podczas wyboru dobrze jest kierować się nie tylko wyglądem chlebaka, lecz również materiałem. Ceramika jest najdroższa, ale za to tworzy znakomite warunki do zachowania świeżości przez pieczywo. Drewno także dobrze zachowuje jakość pieczywa, jednak trudniej jest je umyć. Stal nierdzewna jest lekka i wygodna, zaś główną zaletą tworzywa sztucznego jest jego niska cena.

http://www.domkw.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here