proszek do prania

Zwykły proszek jest w stanie wystarczyć nam na około 20 prań, a nie oszukujmy się sporo kosztuje. Nie ma się jednak czego obawiać, jest na to kilka sposób!  Proszek do prania możemy zastąpić czymś tańszym, a także bardziej eko. Efekt będzie prawie taki sam, a nasz portfel z pewnością się ucieszy.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/czym-zastapic-proszek-do-prania/

Co gdy zabraknie proszku do prania

Ludzie dzielą się na dwa typy: na tych, którzy używają proszku lub na tych co wolą używać kapsułek do prania. Co jednak w sytuacji kiedy zabraknie wam obu tych środków piorących? 

Macie dwie opcje: udanie się do sklepu do sklepu i kupienie proszku lub kapsułek lub, wykorzystanie tego, co macie w domu.

Alternatywa dla proszku do prania

Bardzo popularnym jak nie najpopularniejszym zamiennikiem dla proszku do prania są orzechy piorące! Sprawdzają one się doskonale, a dodatkowo są one dostępne w większości dużych sklepów, jako że są coraz bardziej popularyzowane przez osoby popierające życie zgodnie z naturą. 

W orzechach tych znajduje się substancja czynna zwana sapiną, usunie ona wszelakie zabrudzenia. W jaki sposób stosować takie orzechy?

Nic trudnego, wystarczy, że wrzucicie je do bębna. Podczas prania pienią się one. Po wypraniu wyciągacie je i osuszacie, najlepiej położyć je w suche miejsce. Bardzo dużym plusem jest to, że możemy ich użyć ponownie.

Kolejną alternatywą dla proszku do prania jest znana i pomocna w wielu rzeczach soda oczyszczona. Przy pomocy tej magicznej substancji pozbędziecie się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny, wypierzecie brudny dywan, czy wyprostujecie ubrania bez użycia żelazka. Idealnie sprawdzi się również jako środek piorący. Wsyp ją bezpośrednio do bębna i włącz pralkę pralkę tak jak zawsze. Będziesz w stanie zobaczyć  magiczne rezultaty użycia sody.

Zobacz też: http://www.dessire.pl/jak-pozbyc-sie-gryzoni-z-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here