karmy dla psa

Odpowiednia karma dla psa to podstawa zbilansowanej diety, która zapewni naszemu czworonogowi dobre zdrowie i długie życie. Jednak czasem wybór sposobu żywienia może być dla niektórych właścicieli problematyczny, bo producenci karm prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych formuł, a jednocześnie rośnie świadomość na temat tego, jaką rolę w dbaniu o zdrowie odgrywa pokarm. Czym więc się kierować przy wyborze karmy?

Sucha karma dla psa – wygoda i różnorodność

Zaletą suchej karmy dla psa jest zdecydowanie łatwość w karmieniu i przechowywaniu. Gdy już uda nam się wybrać rodzaj i smak, który odpowiada naszemu psu, możemy po prostu zamówić duży wór, a w porze karmienia nasypać odpowiednią ilość do miski. To także wygodne rozwiązanie, jeśli dużo podróżujemy – suche granulki nie sprawiają żadnych problemów w transporcie, nie psują się, nie wymagają lodówki. Z drugiej jednak strony do strawienia takich chrupków pies potrzebuje większej ilości energii, nie są więc szczególnie lekkostrawne, a także należy się spodziewać, że nasz czworonożny przyjaciel będzie więcej pił. Na rynku dostępna jest karma dla psa o wysokiej zawartości mięsa, znajdą się także takie bez zbóż lub dla psów na rozmaitych dietach i z alergiami – duży wybór to także spora zaleta tego rozwiązania. Jednak minusem jest, że jest to produkt wysoko przetworzony, a jako gwarancję jakości najczęściej mamy tylko obietnicę producenta.

Mokra karma dla psa w puszce – bliżej natury

Mokre karmy dla psów to alternatywa dla tych właścicieli, którzy chcieliby karmić psa czymś, co jest bliższe świeżemu mięsu. Bez problemu na rynku znajdziemy warianty z wołowiną, wieprzowiną, kurczakiem, królikiem lub mieszanką mięs, więc dla każdego psiaka będzie coś smacznego, jednak wadą może być to, że po otwarciu takiej puszki należy ją przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu kilku dni, co może być trudne przy małych rasach oraz podczas podróży.

Taka karma dla psa cechuje się też często większą smakowitością i większą wilgotnością, dzięki czemu jest bardziej lekkostrawna, łatwiej też zjedzą ją psy starsze lub takie, które mają problemy z uzębieniem. Dostępne jest mokra karma dla psów przeznaczona dla szczeniąt, seniorów, alergików bądź psów na specjalnych dietach. W porównaniu do karmy suchej okazuje się niestety często droższa i należy podać jej więcej, by dostarczyć takiej samej ilości substancji odżywczych, ale te minusy rekompensuje faktem, że jest mniej przetworzona i bardziej zbliżona do naturalnego sposobu odżywiania się drapieżnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here