toner do drukarki laserowej

Wiele osób zamiennie używa określeń „tusz” i „toner”. Tymczasem te dwa wkłady do drukarek to zupełnie co innego. Z tego względu dobrze jest wiedzieć, na czym polega ta różnica. Wyjaśniamy czym jest oraz jak działa toner do drukarki laserowej!

Urządzenia poligraficzne drukują w różny sposób. Współcześnie w sprzedaży najpopularniejsze są modele atramentowe oraz laserowe. Różnią się od siebie pod wieloma względami. Zapewniają inne efekty druku, mają różne ceny, a także koszty utrzymania. O ile działanie atramentu jest dość oczywiste, o tyle nie każdy wie, jak działa toner do drukarki laserowej. Dowiedz się, dlaczego jest droższy!

Czym jest toner do drukarki laserowej?

Toner to barwny proszek, który wypełnia podłużny, plastikowy pojemnik. Składy tych wkładów są patentowane. Producenci podają szczegółowe informacje odnośnie zawartości na opakowaniu produktów. Podstawowymi składnikami są m.in. żywica termoplastyczna, żelazo oraz pigment (barwy z palety CMYK – niebieski, różowy, żółty oraz czarny).

Toner do drukarki laserowej działa inaczej niż atrament. Tusz jest wystrzeliwany na papier, natomiast proszek barwiący zostaje nakładany w zupełnie odmienny sposób. W całym procesie bierze udział wałek selenowy, który jest elektryzowany, a następnie naświetlany laserem. W wyniku tego procesu tylko określone miejsca są naładowane elektrycznie, dlatego proszek jest przyciągany wyłącznie do nich. Następnie wałek przenosi toner na papier. Nadruk zostaje wprasowany i utrwalony z pomocą temperatury, czyli rozgrzanego wałka.

Dzięki tonerowi do drukarki laserowej szybciej uzyskuje się bardziej trwałe wydruki. Z tego względu ten typ urządzeń jest szczególnie popularny w biurach oraz warunkach domowych. Chociaż samo urządzenie oraz części eksploatacyjne są porównywalnie droższe, drukarki laserowe w praktyce są tańsze w utrzymaniu.

Dlaczego cena tonera do drukarki laserowej jest tak wysoka? Czy da się kupić go taniej?

Wiele osób decyduje się na kupno drukarki atramentowej, ponieważ w sprzedaży da się znaleźć urządzenia kosztujące nawet ok. 200 zł. Ceny kartridżów także wydają się zachęcające – zwykle jest to ok. 70 zł. Modele laserowe są nawet kilkukrotnie droższe, a za podstawowe wkłady należy zapłacić ok. 200 zł. Tajemnica tkwi jednak w wydajności. Tusz w cenie 70 złotych wystarcza zwykle na maksymalnie ok. 200 stron, natomiast toner za 200 zł pozwala wydrukować aż 1000 stron! W ogólnym rozrachunku, jest to bardziej opłacalna opcja. Do tego należy też pamiętać o tym, że toner do drukarki laserowej jest łatwiejszy w wymianie, a także bardziej odporny na przerwy w działaniu. Po dłuższym okresie bezczynności tusze mogą zasychać!

Niemniej, zwykle raz w roku trzeba wymienić wkłady. Wtedy trzeba wydać od 200 zł za czarny toner, do nawet 800 zł za komplet barw. To dość dużo, ale na szczęście istnieją sposoby na to, by zaoszczędzić na kupnie tonera do drukarki laserowej. Można oczywiście czekać na promocje w pobliskim sklepie sieciowym, ale nie każdy ma na to ochotę. O wiele łatwiej jest znaleźć wkłady w cenie hurtowej lub jeszcze tańsze zamienniki. Takie tonery są idealnie dopasowane do sprzętu, gwarantują równie dobrą jakość wydruku, a przy tym kosztują nawet kilka razy mniej!

Skąd warto zamówić toner do drukarki laserowej?

Tak jak wiele innych produktów, właściwy toner do drukarki laserowej w korzystnej cenie najłatwiej jest znaleźć w Internecie. Z powodzeniem działa kilka sprawdzonych serwisów z takimi produktami, jak np. www.tonerpartner.pl. W ofercie można znaleźć wkłady w cenach hurtowych oraz świetnej jakości zamienniki. Za pieniądze zaoszczędzone na kupnie tonera do drukarki laserowej da się kupić sporo przydatnych rzeczy. Jeśli dotychczas nie miało się świadomości, że taka opcja jest możliwa, warto ją sprawdzić!

Druk w domu może być szybki, wygodny i niedrogi. Wystarczy rozsądnie kupować materiały eksploatacyjne! Przekonaj się, o ile mniej możesz zapłacić za toner do drukarki laserowej, zamawiając go przez Internet!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here