Czym charakteryzuje się wózek elektryczny podnośnikowy i kiedy warto w niego zainwestować?

Elektryczne wózki podnośnikowe doskonale sprawdzają się w pracy w magazynie, hurtowni lub sklepie wielkopowierzchniowym. Pozwalają na szybki transport i podnoszenie towarów przy najmniejszym możliwym koszcie. Kiedy warto się na nie zdecydować?

Cechą odróżniającą wózki podnośnikowe od widłowych jest brak wideł. Urządzenia te zwykle są także nieco mniejsze. Nie służą do transportu najcięższych towarów, ale skonstruowane są tak, by zapewniać szybką i efektywną pracę (podnoszenie i przenoszenie). Wózki te nie są identyczne i można je podzielić na kilka istotnych rodzajów.

Rodzaje wózków podnośnikowych

Sprawne sztaplowanie, przenoszenie towarów z regału na regał czy rozładunek nowych produktów z samochodów ciężarowych – wszystkie te czynności nie mogłyby przebiegać sprawnie bez wykorzystania specjalnych pojazdów. Z rozwiązaniem przychodzi wózek elektryczny podnośnikowy, który charakteryzuje się zwykle nieco mniejszą wielkością, większą zręcznością i możliwościami manualnymi oraz brakiem wideł, co odróżnia go od wózka widłowego.

Sprzęty te można podzielić na kilka kategorii. Po pierwsze można mówić o wózkach podnośnikowych prowadzonych. To urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością. Nie posiadają kabiny, a prowadzenie ich i kierowanie przez operatora odbywa się w pozycji stojącej. Niewątpliwym ich atutem jest fakt, że nie zajmują one zbyt wiele miejsca. 

Wybierać można także spośród elektrycznych wózków podnośnikowych sterowanych, które wyposażone są w kabinę, a których sposób prowadzenia jest niemal taki sam jak w przypadku modeli widłowych. Ten rodzaj wózków można z kolei podzielić na podnośnikowe z czołową, frontalną kabiną oraz te z kabiną zlokalizowaną po boku. 

Dzięki tak dużemu wyborowi można zaopatrzyć się w idealne urządzenie w zależności od konkretnej specyfikacji miejsca pracy.

Dlaczego wózki podnośnikowe są tak przydatne?

Każde przedsiębiorstwo, które w ramach wykonywanej działalności zajmuje się przenoszeniem towarów, musi zaopatrzyć się w przynajmniej jeden, a najlepiej kilka wózków podnośnikowych. Transport wewnątrzzakładowy, pionowe i poziome przenoszenie rzeczy staną się znacznie łatwiejsze. Urządzenia te skutecznie pomogą przy składowaniu produktów oraz przy ich rozładowywaniu. Zaletą jest także fakt, że operowanie wózkiem podnośnikowym jest bardzo łatwe. W przeciwieństwie do większych wózków widłowych do jego prowadzenia nie są wymagane żadne certyfikaty lub specjalne uprawnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here