Zaciągnięcie kredytu w obcej walucie zwykle odbywa się na dużo lepszych warunkach od tych, które proponują banki w rodzimych złotówka. Niesie to jednak ze sobą spore ryzyko. Ceny walut potrafią bowiem dość znacząco się wahać, a ich rynek jest niestabilny.

Ryzyko zaciągania kredytów w obcej walucie

O tym, jakie negatywne konsekwencje może nieść za sobą zaciąganie kredytu w walucie obcej, przekonali się tzw. Frankowicze. Ich pokusą stały się atrakcyjne kredyty hipoteczne we fankach, których kurs po kilku latach znacznie się podniósł. Większość z osób, które stały się „ofiarą franków” do dziś musi spłacić wielokrotność tego, pożyczyła. Taką tendencję można również zaobserwować na przykładzie tych kredytobiorców, którzy mają kredyt w euro – w tym wypadku także zaobserwować można bardzo niekorzystną różnicę.

Jak zaoszczędzić na kredycie w obcej walucie?

Istnieje możliwość zaoszczędzenia na kredycie w obcej walucie przy spłacaniu rat miesięcznych. Wystarczy tylko osobiście spłacać comiesięczny kredyt – wtedy bank nie przelicza złotówek zgromadzonych na koncie klienta i nie pobiera dodatkowej kwoty na przewalutowanie obcej waluty. Wiadomo, że za wymianę walut w bankach klient zapłaci zdecydowanie więcej, niż np. w kantorze. Różnica ta stanie się bardzo znacząca na przestrzeni 30 lat. Dlatego warto pomyśleć o wymianie walut w kantorze – najlepiej internetowym, ze względu na jeszcze większe oszczędności (i to nie tylko pieniędzy, ale i czasu). Bezpiecznie jest zaufać kantorom, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Jednym z nich jest kantoronline.pl, który dba o to, żeby dane klientów były bardzo dobrze chronione. Dodatkowo, na stronie www tej placówki można śledzić aktualne kursy walut i wybrać moment, kiedy są one korzystniejsze – można wówczas nabyć konkretną walutę na zapas. Warto również czytać prognozy na ten temat.

Korzystanie z kantorów internetowych, które nie pobierają wysokich prowizji w porównaniu do banków, czy instytucji płatniczych ma jeszcze jedną, duża zaletę – można z nich korzystać przez całą dobę, o dowolnej porze, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, pozwalającym na oszczędność czasu. A gdzie szukać najlepszych kursów walut można sprawdzić pod adresem www.ostrowwlkp.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here