czekolada
fot. pexels.com

Czekolada to bez wątpienia najbardziej popularny słodycz i to właśnie po niego kobiety sięgają najczęściej. Czekolada to nie tylko klasyczna tabliczka czekolady, ale również czekoladowe batony, cukierki czy nawet ciasta. Skąd się wzięło to, że czekolada jest tak uwielbiana przez kobiety? Jaki może być zdrowy zamiennik czekolady? I jaki jest największy mit związany z czekoladą?

Zobacz też: https://www.citeam.pl/czekoladowy-przysmak-na-walentynki-czyli-jak-dziala-na-nas-czekolada/

Czekoladowe mity

Wiele kobiet tuż przed okresem często sięga po tabliczkę czekolady, a nawet więcej. To sposób na stłumienie emocji i zwyczajnie wiele kobiet mówi, że przed okresem, aż ciągnie je do czekolady. Innym momentem, gdy wiele osób sięga po czekoladę jest poczucie osłabienia i mdłości. Dużo osób uważa, że w momencie, gdy robi się im słabo lub kobiet, które są kilka dni przed okresem muszą zjeść chociaż trochę czekolady. Tłumaczą to tym, że po czekoladzie robi im się lepiej. Jest to największy mit związany z czekoladą. A dokładniej ujmując jest to nieodpowiednio nazwana pewna prawidłowość. Wiele osób sięga po czekoladę i tłumaczy, że po niej czują się lepiej, ale tak naprawdę to nie czekolada robi tutaj robotę, ale cukier, który jest w tej czekoladzie. Równie dobrze można byłoby zjeść wtedy inny słodycz, który zawiera cukier i uzyskać taki efekt. Czekolada jednak jest tutaj podawana za przykład, ponieważ wiele osób czekoladę uważa za najlepszy słodycz. Natomiast z perspektywy można powiedzieć chemicznej chodzi tutaj o cukier. To on wywołuje w organizmie pewne reakcje, które nazywamy jako korzystnymi, wpływającymi na poprawę humoru itp.

Pomysł na domową czekoladę

Kupno gotowej czekolady to jedna z opcji, aby ją zjeść, ale nie jedyny. Samodzielnie możesz przygotować sobie słodką lub gorzką wersję czekolady. Jednym z przepisów jest wymieszanie rozdrobnionego awokado z gorzkim kakao i bananem. Całość jest słodka, ale nie zbyt słodka. Na pewno nie ma w tym goryczy, mimo że kakao jest gorzkie. Słodyczy dodaje banan, a awokado podbija ten smak. Dodatkowo te wszystkie składniki same w sobie są zdrowe i pożywne, a kupna czekolada taka nie jest. Taki przepis jest też prosty do wykonania, także nic tylko korzystać.

Przeczytaj też: http://www.dessire.pl/jak-przygotowac-sie-do-przymiarki-sukni-slubnej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here