Jeśli chcesz poprawić wygląd swojego biustu to zapewne zastanawiałaś się nad treningiem. Ale z drugiej strony tyle się mówi, że ćwiczenia fizyczne sprawią iż biust starci na rozmiarze, a tego przecież nie chcesz. Co więc zrobić ? Kobiece piersi zbudowane są w przeważającej części z tkanki łącznej, gruczołów, tkanki tłuszczowej oraz przewodów mlekowych. Decydując się na trening spalający tłuszcz czy ćwiczenia typowo odchudzające możesz być pewna, że Twój biust straci na rozmiarze. Nasze ciała kiedy są na diecie tracą tkankę tłuszczową na wszystkich płaszczyznach, nie da się jej tracić tylko miejscowo. Dlatego tak ważne jest aby właściwie dobrać ćwiczenia na zgrabny biust. Mają się one skupiać głównie na wytrenowaniu mięśni klatki piersiowej bo to one podtrzymują biust. Gdy są słabe biust, zwłaszcza ten większy ma tendencję do opadania.

Skuteczne ćwiczenia na zgrabny biust

Jeśli chcesz ćwiczeniami ujędrnić biust to postaw na kilka sprawdzonych, które wykonywanie efektywnie trzy razy w tygodniu bardzo szybko przyniosą Ci upragnione rezultaty. Dobra wiadomość jest taka, że ćwiczenia na zgrabny biust możesz wykonywać w domu. Nie potrzebujesz do ich wykonywania żadnych konkretnych sprzętów. Wystarczy Twoja wytrwałość, a szybko zobaczysz efekty.

Pierwsze ćwiczenie na zgrabny biust polega na tym, że stajesz w lekkim rozkroku, wyprostuj ramiona i złącz dłonie na wysokości piersi. Mocno dociśnij je do siebie, licząc do trzech. Po czym rozluźnij mięśnie. To ćwiczenie powtarzaj w serii 15 powtórzeń. Ono doskonale wzmacnia mięśnie klatki piersiowej.

Drugie ćwiczenie jest równie proste. Musisz tylko stanąć prosto i wciągnąć brzuch. Zaś ręce oraz dłonie wyprostuj i wymachuj wyprostowanymi ramionami na zmianę w przód i w tył. Wykonuj solidne wymachy. Powtarzaj to ćwiczenie po 10 razy w czterech seriach. Pamiętaj systematyczność i staranność w wykonywaniu ćwiczeń na zgrabny biust są niezwykle ważne. To klucz do Twojego sukcesu.

Trzecie ćwiczenie to nic innego jak pompki przy ścianie. Stać twarzą do ściany, wyprostuj ręce i oprzyj dłonie o ścianę. Dłonie mają się znajdować na wysokości piersi. Następnie zginaj ręce i przybliżaj twarz do ściany tak jak byś robiła pompki. Należy wykonać dwie serie tego ćwiczenia, w każdej serii wykonujemy 15 powtórzeń. Jeśli jesteś w lepszej formie możesz śmiało wykonać to ćwiczenie robią tzw damskie pompki na podłodze. One wymagają więcej wysiłku ale też są bardziej skuteczne.

Do czwartego ćwiczenia na zgrabny biust przydadzą Ci się małe hantle lub ewentualnie dwie litrowe butelki z wodą. Połóż się na plecach, ugnij lekko nogi w kolanach. Złącz łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej. Wykonuj ruch „otwierający” i „zamykający”, odwodząc ramiona w kierunku podłogi. Wykonaj 15 powtórzeń.

W piątym ćwiczeniu przyda Ci się osoba towarzysząca np. partner lub przyjaciółka. Zadanie polega na tym, że wyciągasz przed siebie ramiona. Druga osoba niech włoży zgięte ręce między twoje przedramiona i stara się je rozszerzyć. A Ty z całych sił stawiaj opór. Wzmacniasz w ten sposób swoje mięśnie klatki piersiowej i przedramion.

Na koniec jeszcze jedno ćwiczenie na zgrabny biust z hantlami lub butelkami wody. Stajesz w lekkim rozkroku. W obu rękach trzymasz hantle lub butelki wody. Złącz łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej, wewnętrzną stroną przedramion do góry. Ręce mają być zgięte pod kątem prostym. Następnie rozłącz ręce odchylając je tak aby ręce znalazły się po obu stronach ciała. Wykonaj 15 powtórzeń i nie zapominaj o tym by trzymać ręce na odpowiednim poziomie. Nie opuszczaj ich w dół. Ćwicz efektywnie i wytrwale przez kilka tygodni, a zobaczysz świetne rezultaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here