Coraz częściej wykonywana tomografia komputerowa głowy

Jednym z bardziej dokładnych badań, za pomocą którego możliwe jest znalezienie różnorodnych zmian w obszarze twarzy lub też czaszki jest z pewnością tomografia komputerowa. Coraz więcej specjalistów kieruje swoich pacjentów właśnie na taką dokładną diagnostykę.

Tomografia komputerowa bardzo popularna

Obecnie w Polsce jest bardzo wiele tomografów komputerowych, z których mogą korzystać pacjenci. Jednak w szczególności jeżeli chcemy wykonać takie badanie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, będziemy musieli długo na nie poczekać, jeżeli nie ma bezpośredniego zagrożenia dla naszego życia. Dlatego czasem lepszym rozwiązaniem jest wykonanie tego badania prywatnie, w renomowanej placówce. Zatem jaką warto wybrać?

Tylko renomowana placówka

Aktualnie tomografię komputerową głowy możemy wykonać w bardzo wielu miejscach, jednak nie wszędzie będziemy mogli skorzystać z nowoczesnych urządzeń, a także wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobrze opiszą nasze badanie. Wynik w przypadku wykonywania precyzyjnych badań potrzebnych stomatologom lub też laryngologom jest niezwykle ważny, dlatego warto wybrać tylko renomowaną placówkę. Choć prywatnie zapłacimy nieco więcej możemy być pewni, że będzie to doskonała inwestycja w nasze zdrowie.

Zdecydowanie za pomocą tomografii komputerowej głowy mamy możliwość wykonania różnego rodzaju badań obrazowych w obrębie całej głowy lub też poszczególnych fragmentów czaszki, szczęki lub też wybranych elementów uzębienia. Możliwości w tym przypadku jest bardzo dużo, a dwuwymiarowy lub też trójwymiarowy obraz pozwala specjalistom na postawienie znacznie dokładnej i bardziej trafnej diagnozy, niż w przypadku nawet zwykłego badania rentgenowskiego. Jeżeli nasz lekarz prowadzący podczas wizyty zlecił nam wykonanie właśnie takiego badania powinniśmy pamiętać o tym, że często są bardzo duże kolejki. Dlatego warto wykonać je prywatnie i nie oczekiwać na nie nawet kilka lat. Doskonałym rozwiązaniem są renomowane gabinety, w których znajdziemy nie tylko wykwalifikowanych specjalistów, ale także najwyższej jakości sprzęt. Taki gabinet z pewnością znajdziemy w Łodzi, a jego strona internetowa to tomo3d.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here