Co zrobić żeby zasnąć?

Czasami każdemu zdarzają się kłopoty z zaśnięciem, niestety często jest tak właśnie wtedy, gdy najbardziej powinniśmy się wyspać. Przed ważnym egzaminem, przed zaplanowaną rozmową z szefem o podwyżce albo przed pierwszym publicznym występem – stres może nie pozwalać nam zasnąć. Na szczęście istnieje kilka sztuczek, które mogą pomóc nam zapaść w wyczekiwany sen.

Podstawy udanego wypoczynku

Jeśli zastanawiamy się co zrobić żeby zasnąć, warto zacząć od przyjęcia wygodnej pozycji, dlatego powinniśmy się położyć. Ważne jest, aby nasze łóżko było ciepłe i wygodne, ponieważ inaczej sprężyny wbijające się w nasze ciało mogą utrudniać nam zasypianie. Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać próbując usnąć, jest zgaszenie światła. W ciemności łatwiej jest zapaść w sen, ponieważ reakcje chemiczne powstające wtedy w naszym ciele przesyłają do mózgu odpowiednie sygnały. Czasem są one niestety tłumione, na przykład przez stres.

Co zrobić, żeby zasnąć?

Jeśli pomimo zastosowania powyższych wskazówek nadal mamy problem z zaśnięciem, możemy sobie pomóc na kilka sposobów. Niektórym osobom pomaga na przykład wypicie przed udaniem się na spoczynek szklanki ciepłego mleka. Jednak co zrobić żeby zasnąć, jeśli cierpimy na nietolerancję laktozy? Można kupić odpowiednie mleko pozbawione tego składnika, albo spróbować innych metod. Może nam pomóc na przykład kojący zapach. W tym celu możemy wykorzystać olejek lawendowy, którego aromat wycisza i uspokaja, dlatego można nim skropić poduszkę lub wdychać przed snem.

http://www.pozytywnazmiana.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here