Zalicza się do najciekawszych miast, jakimi może oczarować turystów Hiszpania. Czekające tu atrakcje turystyczne mają wyjątkowy charakter, a panująca w tym mieście atmosfera może oczarować każdego. Co warto zobaczyć w Toledo? Dlaczego to miasto stało się tak ważnym ośrodkiem turystycznym?

Hiszpania to raj dla miłośników zabytków i sztuki sakralnej. Wycieczki po tym kraju są szansą na zapoznanie się z twórczością znanych malarzy i architektów, są też wyjątkową lekcją historii. Wspaniałe skarby dawnej architektury oraz unikalne atrakcje turystyczne czekają na gości w niemal każdym mieście Hiszpanii. Toledo nie jest tu wyjątkiem. Ten ośrodek miejski może się dodatkowo pochwalić ciekawą historią, o której przypominać mają liczne zabytki. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Potężna twierdza, którą wzniesiono z woli króla przed wiekami, jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Turyści chętnie zaglądają na jej teren, gdyż w zabytkowych murach czeka na nich ciekawa placówka muzealna. To muzeum wojskowe, z którego zbiorami z pewnością warto się zapoznać. Wspaniałym zabytkiem jest też miejscowa synagoga, która znana jest dziś jako muzeum sztuki sefardyjskiej.

Wycieczki po Toledo są też ciekawą propozycją dla miłośników twórczości El Greco. Ten znany malarz przyciąga turystów i sprawia, że chętniej zaglądają oni do wnętrza miejscowych świątyń. W wielu z nich można przecież podziwiać obrazy mistrza, który stał się dla Hiszpanii wyjątkową reklamą. Dom El Greca oraz urządzone w jego wnętrzu muzeum to kolejne atrakcje turystyczne, dzięki którym goście z całego świata tak chętnie zaglądają do Toledo.

http://www.pomaranczowe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here