Co to jest saldo?

Każdy z nas korzysta z rachunku bankowego. Trudno w obecnych czasach wyobrazić sobie życie bez konta bankowego. To oczywiste, że już nikt na przykład nie pobiera wynagrodzenia w gotówce lecz jest ono przelewane na konto. Do konta zwykle przypisana jest karta debetowa, którą posługujemy się nawet kilka razy dziennie.

Jak wspomniano niemal każdy z nas korzysta z konta bankowego. Wypłaca środki w bankomacie lub oddziale banku, robi przelewy, płaci kartą za zakupy. Wszystko to wydaje nam się oczywiste. Jednak niestety wiele osób nie interesuje się za bardzo tym co tak naprawdę dzieje się na naszym koncie. Przykładem może być sytuacja kiedy zalogujemy się na nasze konto i zobaczymy tam dwie kwoty. Jedna z nich to kwota środków dostępnych, a druga to saldo. Zdarza się, że saldo jest wyższe niż kwota środków dostępnych. Bardzo wiele osób zastanawia się w takiej sytuacji co to jest saldo i dlaczego jest wyższe od środków dostępnych.

Odpowiedź na to pytanie nie jest trudne. W tamach salda pokazane są zarówno środki dostępne jak i środki zablokowane. Środki zablokowane to takie, które z jednej strony zeszły już z naszego konta, ale nie zostały jeszcze zaksięgowane przez bank. Taka sytuacja ma często miejsce kiedy płacimy kartą zbliżeniową. Czasem bank potrzebuje dwóch – trzech dni na zaksięgowanie takich środków. Po ich zaksięgowaniu suma salda jest taka sama jak suma środków dostępnych na koncie bankowym. Korzystając z rachunku bankowego warto znać tego rodzaju szczegóły, aby dużo lepiej dysponować swoimi środkami.

http://www.bycmama.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here