https://prostata.info.pl/

Prostata należy do układu płciowego mężczyzny. Inaczej nazywa się ją gruczołem krokowym. Choroby prostaty dotykają wielu mężczyzn, głównie w starszym wieku, ale wszystkie niepokojące objawy ze strony układów płciowego u mężczyzny należy od razu badać i wdrażać leczenie. Schorzenia tego narządu mogą w niewielkim stopniu dotykać także młodych mężczyzn.

Często spotykany jest przerost prostaty, który jest diagnozowany jako nowotwór. Można go leczyć chirurgicznie. Takie postępowanie jest skuteczne w szczególności, jeżeli wykryto to stosunkowo wcześnie i nie jest to nowotwór złośliwy.
Najczęstszym objawem schorzeń prostaty są problemy z oddawaniem moczu. Mężczyzna w szczególności w nocy wielokrotnie wychodzi do toalety, bo albo w ogóle nie potrafi się wysikać albo robi to kroplami. Towarzyszy temu zazwyczaj ogromny ból przy oddawaniu moczu i uczucie ciągłego parcia na pęcherz. Przerośnięta prostata uciska przewody moczowe, dlatego opróżnienie pęcherza jest bardzo trudne i bolesne.

Zdarza się, że nie można przeprowadzić zabiegu na prostacie ze względu na stan zdrowia pacjenta i jego wiek. W takim wypadku stosuje się leki na choroby prostaty, zazwyczaj ma to na celu udrożnienie przewodów moczowych i chemiczne obkurczenie gruczołu krokowego. Takie metody pozwalają na zwiększenie komfortu życia chorego, objawy mogą zmaleć do praktycznie niezauważalnych. Wszystko zależy od rodzaju i wielkości przerostu.

Trzeba mieć świadomość, że w przypadku prostaty niestety narażeni są wszyscy panowie. Nawet osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia, mogą cierpieć na choroby prostaty i cierpieć na związane z nimi dolegliwości. Pomimo to warto stosować jak najzdrowszą dietę i o siebie dbać, chociażby po to, aby umożliwić przeprowadzenie ingerencji chirurgicznej, gdy zajdzie taka potrzeba. Także aktywność ruchowa i sport wspierają organizm w walce z bólem, który towarzyszy podczas schorzeń gruczołu krokowego. Konieczne jest także systematyczne badanie i natychmiastowa diagnoza, gdy pojawią się pierwsze objawy.

https://prostata.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here