Botki

Botki to obuwie niezmiennie popularne. W botkach chodzą zarówno kobiety stawiające na eleganckie, szykowne stylizacje, jak i te którym bliższy jest styl nowoczesny, awangardowy. Botki można dopasować do niemal każdej stylizacji – wystarczy tylko znaleźć odpowiednią parę butów. Jeśli planujesz zakup botków i szukasz pomysłu na ich wpasowanie w resztę swojej garderoby – poniżej podpowiadamy jak tego dokonać.

Botki – jak nosić, by dobrze wyglądać

Wybór botków nie należy do najłatwiejszych, choć zarazem – jest niezwykle przyjemny. Schludna konstrukcja i prosty krój większości dostępnych botków powodują, że jest to obuwie przyjemne dla oka, łatwo wpasowujące się w różne stylizacje oraz o olbrzymim potencjale estetycznym. Niemniej – wybierając botki należy kierować się kilkoma kryteriami. Zacznijmy od samego koloru botków.

Najczęściej spotykane to botki czarne. Występują w rozmaitych wersjach, często wyposażonych w skromne, lecz estetyczne dodatki – na przykład paseczki, klamerki, ćwieki. Za pomocą takiego obuwia możemy dopełnić naszą elegancką kreację, a także wpasować je w styl mroczny, gotycki, metalowy. Do sytuacji formalnych i spotkań biznesowych lepiej sprawdzą się botki matowe, które zamiast przyciągać uwagę dodadzą nam szyku.

Botki brązowe zyskały w ostatnim czasie na popularności. Oczywiście, do tej kategorii kolorystycznej należy zaliczyć także beżowe – które pasują idealnie do wielu stosowanych co dzień kreacji. Przede wszystkim – botki takie dobrze prezentują się w połączeniu z jeansami, szerokimi spódnicami, koszulami w kratkę oraz licznymi dodatkami. Do tych ostatnich zaliczymy chociażby torebki oraz kapelusze. Będą także pasować do stylizacji bardziej ekstrawaganckich – np. naśladujących styl hippisowski.

Hitem ostatniego sezonu są botki w odcieniach czerwieni – zwłaszcza bordowym. Jest to barwa pasująca do rozmaitych stylizacji, o bardzo szerokim potencjalne aranżacyjnym. Botki znajdziesz pod adresem: https://higo.com.pl/pl/botki. Szczególnie dobrze wypadają botki pokryte w całości – także z obcasem lub koturnem – materiałem zamszowym w tym odcieniu.

Botki a predyspozycje sylwetki

Botki należy dobierać nie tylko pod kątem ich walorów estetycznych, ale również zwracając uwagę na własną sylwetkę. Najważniejsze są pod tym względem nogi – zarówno ich masywność jak i długość. Jakie zatem powinny być botki, by dobrze w nich wyglądać?

Osoby o masywnych łydkach powinny sięgać po botki z średnim lub wysokim obcasem, jednak bez przesady – koturny i kaczuszki mogą być tu właściwym wyborem. Warto wybierać modele, które nie będą przyciągać uwagi, na przykład te o dopasowanej cholewie i gładkiej powierzchni. Jeśli w twoich kostkach brakuje charakterystycznego wcięcia – wówczas warto wybrać botki o dłuższej cholewie, sięgającej prawie do łydek.

Panie o masywnych nogach powinny wybierać botki z wcięciem z przodu oraz na masywnym słupku. Tak dobra obuwie pozwoli wydłużyć optycznie sylwetkę, a tym samym – wysmuklić nasze nogi. Nie należy natomiast wybierać botków za kostkę – które mogłyby potęgować wrażenie ciężkości.

Panie o nogach szczupłych powinny przede wszystkim zwrócić uwagę na proporcje własnej sylwetki. W zależności, czy chcą ją zrównoważyć czy wyeksponować – powinny dobrać botki na wysokich obcasach lub krótszych kaczuszkach. Panie o zaburzonych proporcjach powinny sięgać po botki pozbawione dodatków i elementów ozdobnych – materiały o gładkich powierzchniach będą idealne. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here