Jest jedną z tych miejscowości, do których podczas wycieczki po Dolnym Ślaku z pewnością warto zajrzeć. Bolesławiec ma się przecież czym pochwalić, a tutejsza ceramika znana jest nie tylko w Polsce. To właśnie z ceramiką związane są najważniejsze atrakcje Bolesławca, a tutejsze Muzeum Ceramiki jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Co warto wiedzieć na temat tej placówki?

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu to dwa działy. Jeden z nich przedstawia dzieje miasta, drugi skupia się na tutejszej ceramice. Każdy z nich zasługuje na uwagę, każdy z nich może się pochwalić wyjątkowymi atrakcjami. Dział Historii Miasta, nieco mniej znany, może się pochwalić wspaniałą siedzibą. To muzeum powstało w jednym z najpiękniejszych budynków na terenie miasta, którego elewacja dość skutecznie przyciąga uwagę. Ciekawie prezentuje się też sama wystawa, która pokazuje dzieje miasta od czasów najdawniejszych aż do dziś. Dzięki temu każdy może zdobyć wiele cennych informacji na temat Bolesławca i jego przeszłości, przy czym największym zainteresowaniem cieszy się tu kolekcja związana z okresem napoleońskim. Dział Ceramiki jest symbolem miasta i jego główną atrakcją. Można tu zobaczyć około 4 tysięcy eksponatów, które są związane z miejscową kamionką. W tym miejscu można zobaczyć również ciekawe wyroby Bolesławieckiej Szkoły Ceramiczne.

Bolesławiec jest wyjątkowym punktem na mapie Dolnego Śląska. Tutejsze atrakcje sprawiają, że turyści w czasie wycieczki po mieście nudzić z pewnością się nie będą. Ciekawe placówki muzealne oraz atrakcyjna okolica sprawiają, że tu każdy turysta może miło spędzić czas i odpocząć od codziennych problemów.

http://www.beautifulnight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here