Azteckie wzory na paznokciach hybrydowych

0
2883

Wzory na paznokciach hybrydowych są wciąż bardzo chętnie wybierane przez klientki salonów kosmetycznych. Ten trend w modzie utrzymuje się od dłuższego czasu i nic nie zapowiada, żeby miał się kończyć. Jednym z ostatnich hitów w gabinetach urody są azteckie wzory na paznokciach hybrydowych. Mimo że na płytkach wyglądają one bardzo spektakularnie, proces ich wykonania jest prostszy niż Ci się wydaje…

Azteckie wzory na paznokciach – co to takiego?

Azteckie wzory na paznokciach to nic innego, jak wzory nawiązujące do kultury Azteków. Kojarzą się one z ludowością czy nowoczesnym malarstwem – opartym właśnie o figury geometryczne. Na pierwszy rzut oka azteckie wzory na paznokciach hybrydowych wyglądają bardzo skomplikowanie. Są jednak prostsze do wykonania niż może Ci się wydawać. Warto poznać metody, które ułatwiają ich wykonanie.

Sposoby na wykonanie azteckiego manicure?

Azteckie wzory na paznokciach hybrydowych, jak już wspomnieliśmy, można wykonać na dwa główne sposoby. Jeden jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych stylistek paznokci z uwagi na konieczność wykazania się ogromną precyzją. Z drugim powinna sobie natomiast poradzić nawet osoba, która stylizację paznokci wykonuje od czasu do czasu, w warunkach domowych.

Metoda klasyczna

Metoda klasyczna polega na precyzyjnym wymalowaniu poszczególnych figur geometrycznych na płytkach. Oczywiście, zanim przejdzie się do tego etapu, na początku należy wykonać manicure hybrydowy. Dopiero tak przygotowane paznokcie można dalej stylizować. Najprostsze wzory azteckie są oparte o prostokąty i trójkąty i na każdym paznokciu wyglądają tak samo. Do ich wykonania niezbędne są Ci jedynie 2 kolory. Warto jednak mieć świadomość, że nawet mało skomplikowane zdobienie wymaga stosowania sondy i linera, jeśli chcesz uzyskać spektakularny efekt. Sondą możesz wzbogacić stylizację o najmniejsze detale – np. kropki. Do malowania większych powierzchni stosuj lakier, natomiast linie graniczne i kreski rysuj linerem. Jeśli będziesz wyjątkowo precyzyjna, z pewnością “wyczarujesz” fantastyczny efekt na paznokciach.

Metoda plasterkowa

Do wykonania azteckiego wzoru na paznokciach hybrydowych możesz zastosować również metodę plasterkową. Zdecydowanie przyspiesza to i ułatwia stylizację płytek. Dzięki temu nawet mniej doświadczone paznokciomaniaczki są w stanie uzyskać ten spektakularny i niebanalny wzór. Metoda plasterkowa zawdzięcza swoją nazwę paskom z taśmy klejącej, które nakleja się na płytki, na których uprzednio wykonuje się manicure hybrydowy. Konfiguracja plastrów zależy tylko od Ciebie. Możliwości stylizacji jest naprawdę wiele. Mogą być to trójkąty, prostokąty, kwadraty czy jeszcze inne figury geometryczne. Ważne, żebyś po naklejeniu pasków wymalowała dokładnie przestrzeń między nimi. Warto używać do tego lakieru, który kryje już po pierwszej warstwie. Co istotne – plastry odklejaj tuż po pomalowaniu wzoru, nie zwlekaj z tym zbyt długo. Na samym końcu możesz linerem dodać jeszcze najmniejsze detale i stylizacja już jest gotowa!

Aztecki manicure – dla kogo?

Skoro wiesz już, jak wykonać azteckie wzory na paznokciach hybrydowych, pytanie – czy pasują one każdej kobiecie? Podobnie jak w przypadku każdej innej stylizacji, wszystko zależy od tego, w jakim manicure czujesz się najlepiej. Niektórzy uważają, że azteckie wzory nadają się jedynie dla kobiet pewnych siebie, nieco szalonych i spontanicznych. Nie do końca się z tym zgadzamy. Nawet jeśli preferujesz w ubiorze dość zachowawcze stylizacje, manicure tego typu może być jedynym, bardziej ekstrawaganckim dodatkiem Twojego outfitu. Pamiętaj również, że azteckie wzory nie muszą być wymalowane na każdym Twoim paznokciu. Możesz je umieścić jedynie na kilku płytkach – wtedy efekt będzie zdecydowanie mniej widoczny i dyskretny.

Azteckie wzory na hybrydach – modne, spektakularne, ale czasochłonne

Azteckie wzory na hybrydach są naprawdę spektakularną, niebanalną i oryginalną stylizacją paznokci. Wzbogacą one każdy manicure i z pewnością sprawią, że wyróżnisz się z tłumu. Ten trend w stylizacji, mimo że ultra modny, jest dość czaso- i pracochłonny w wykonaniu. Pamiętaj, że zawsze najpierw trzeba zacząć od manicure hybrydowego. Dopiero później przechodzi się do zdobienia paznokci. Nawet jeśli zdecydujesz się na azteckie wzory jedynie na wybranych płytkach, proces ich wykonania będzie i tak dość długi. Wszystko dlatego, że musisz być naprawdę precyzyjna. Tylko wtedy azteckie wzory na paznokciach hybrydowych będą wyglądać tak, jak powinny, czyli modnie oraz spektakularnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here