Jednym z najpopularniejszych owoców w ostatnich latach jest awokado. Uważa się je za bardzo zdrowy oraz pełen wartości odżywczych i witamin owoc. Nie bez przyczyny.
Awokado – jakie właściwości ma awokado?
Przede wszystkim należy wspomnieć o ogromnej ilości witamin zawartych w małym owocu. Znajdziemy tutaj duże ilości witamin A, C, E, które są znane jako przeciwutleniacze, antyrakowy tłuszcz likopen, a także bardzo korzystny stosunek kwasów tłuszczowych omega – 3 i omega – 6. W awokado znajdziemy też potas, bardzo korzystnie wpływający na stan układu nerwowego, regulujący pozom ciśnienia krwi i pracę serca. Ten niewielki owoc kryje w sobie również witaminy z grupy B, a wśród nich kwas foliowy, polecany kobietom w ciąży. Awokado jest też świetnym źródłem błonnika, którego często w naszej diecie brakuje.
Dzięki ogromnej zawartości zdrowych tłuszczów awokado jest jednym z najchętniej spożywanych owoców, zwłaszcza wśród osób, które dbają o zdrowe odżywianie. Pomimo tego, że jest uważane za najbardziej kaloryczny owoc świata, chętnych do jego spożywania nadal nie brakuje. Najnowsze badania wskazują ten owoc jako bardzo polecany składnik diety osób otyłych, które próbują schudnąć. Osoby, które regularnie spożywają awokado maja niższy wskaźnik BMI. Awokado odgrywa bardzo ważną rolę w procesie odchudzania, co wielokrotnie udowodniono w badaniach naukowych.
Według aktualnej wiedzy jednonienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w tym owocu pozwalają na odwrócenie insulinooporności, która jest bezpośrednią przyczyną powstawania cukrzycy typu II.
Awokado to bardzo popularny owoc, który dzięki swoim leczniczym właściwościom zawojował cały świat. Kolejne badania naukowe tylko potwierdzają jego skuteczność w walce z cukrzycą i otyłością, istnieją również przesłanki pozwalające sądzić, że awokado ma korzystny wpływ i odgrywa pewną rolę w walce z rakiem. Warto włączyć ten dobroczynny owoc do naszej diety, choćby ze względu na dużą ilość witamin i kwasów tłuszczowych, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

http://www.bibise.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKurzajki
Następny artykułSkutki nadmiernego picia kawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here