Grafik komputerowy, przedstawiciel handlowy, trener personalny – zyskaj wybrane kwalifikacje w rok!

0
praca

Coraz więcej osób chce uczyć się konkretnego zawodu – tak, by móc jak najwcześniej rozpocząć pracę w wybranej przez siebie branży. Wielu pracowników marzy również o przekwalifikowaniu się – chociaż obawia się jednocześnie, że zajmie to zbyt dużo czasu. Rozwiązaniem w obu przypadkach może być kształcenie jednoroczne, w trakcie którego uzyskuje się kwalifikacje niezbędne do pracy na wymarzonym stanowisku.

Jak szybko zdobyć nowe kwalifikacje?

Kursy i szkolenia nie są jedynymi sposobami na zdobycie nowych kwalifikacji. Kolejnym jest kształcenie jednoroczne, oferowane przez niektóre szkoły – w tym m.in. Szkołę Żak. Programy poszczególnych kierunków są tam skonstruowane w taki sposób, że słuchacze zdobywają aktualną i najbardziej potrzebną na rynku pracy wiedzę. Dodatkowo zajęcia prowadzą wykładowcy, którzy na co dzień praktykują w swoich dziedzinach – dzięki czemu uczestnicy mają szansę dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda praca w danej branży. Co istotne, zajęcia odbywają się w weekendy, co umożliwia swobodne łączenie nauki i pracy zawodowej.

Grafik komputerowy: czego można nauczyć się w 10 miesięcy w Żaku?

Obecnie graficy komputerowi są jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów. Ma to związek m.in. z ogromnym rozwojem branży e-commerce i przenoszeniem coraz większej liczby firm do sieci. Przedsiębiorcy potrzebują identyfikacji wizualnej i materiałów reklamowych – i dlatego poszukują osób, które potrafią projektować grafiki czy ilustracje na strony internetowe. Aby pracować na stanowisku grafika, trzeba jednak posiadać konkretne umiejętności. Osoby, które zdecydują się na naukę na kierunku jednorocznym Grafika komputerowa, poznają m.in. narzędzia pracy grafika i ich obsługę, przyswoją teoretyczne podstawy fotografii cyfrowej, nauczą się podstaw projektowania graficznego oraz montażu filmowego i animacji cyfrowej (z pełnym programem można zapoznać się na stronie https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/grafika-komputerowa). Tyle absolutnie wystarczy, by rozpocząć pracę w branży – np. na stanowisku juniorskim w agencji reklamowej czy jako freelancer.

Przedstawiciel handlowy czy może trener personalny? W obu zawodach można bez problemu znaleźć pracę

Wiele osób rozważa również karierę w branży handlowej (na stanowisku przedstawiciela handlowego) czy w branży fitness (w zawodzie trenera personalnego czy instruktora fitness). W obu przypadkach potrzebną wiedzę i umiejętności również mogą zdobyć w Szkole Żak na kierunkach jednorocznych – Przedstawiciel handlowy (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/przedstawiciel-handlowy) i Trener personalny z elementami fitnessu (https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/trener-personalny-z-elementami-fitness).

Na kierunku Przedstawiciel handlowy uczestnicy poznają tajniki autoprezentacji, podstawy psychologii, komunikacji niewerbalnej i werbalnej w sprzedaży, warsztat pracy handlowca, a także – uczą się, jak prowadzić negocjacje handlowe i jakie techniki sprzedaży warto wykorzystać. Z kolei jeśli chodzi o kierunek Trener personalny z elementami fitnessu, to uczestnicy mogą liczyć m.in. na zajęcia z techniki i metodyki wykonywania ćwiczeń, opracowywania indywidualnych planów treningowych, metodyki ćwiczeń fitness czy realizacji indywidualnej sesji treningowej z podopiecznym. Tym samym w obu przypadkach są to przedmioty głównie praktyczne, umożliwiające zdobycie konkretnych umiejętności, które można będzie potem wykorzystać w pracy.

Warto zresztą podkreślić, że w przypadku wszystkich kierunków jednorocznych prowadzonych przez Szkołę Żak duży nacisk został położony na to, by jak najlepiej przygotować wszystkich słuchaczy do pracy w danej branży. Konieczne jest oczywiście stałe uzupełnianie swojej wiedzy (np. poprzez udział w szkoleniach), jednak nauka w ramach kształcenia jednorocznego powinna wystarczyć, by ubiegać się o pracę na wymarzonym stanowisku.

Artykuł sponsorowany.

Karmy weterynaryjne dla kotów – stworzone pod okiem specjalistów

0
Karmy weterynaryjne dla kota

Właściciele kotów doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo wymagające są to zwierzęta. Z jednej strony nie lubią, gdy się im przeszkadza w odpoczynku czy w zabawie, z drugiej zaś uwielbiają być w centrum uwagi. Wymagania kotów mogą dotyczyć także kwestii żywieniowych – wtedy też warto zwrócić uwagę na specjalistyczne karmy weterynaryjne dla kota, które stworzone zostały pod okiem lekarzy weterynarii.

Pełnowartościowy posiłek

Karmy weterynaryjne dla kota zawierają wszelkie substancje, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju zwierzęcia, a także do funkcjonowania wszelkich układów w jego organizmie. Lekarze podkreślają, że karmy weterynaryjne dla kotów mogą stanowić pełnowartościowy posiłek naszego pupila – nie trzeba do nich nic dodawać, w żaden sposób ich ulepszać. Karmy weterynaryjne dla kota są nie tylko prozdrowotne, ale również dopasowane do kubków smakowych naszych milusińskich. Oczywiście, decyzję co do dawkowania karmy powinien podjąć weterynarz, mając na uwadze stan zdrowia kota, a także jego wagę czy wiek.

Kiedy warto zakupić karmę weterynaryjną dla kota?

Karmy weterynaryjne dla kota zostały stworzone z myślą o zwierzętach, które mają specjalne wymagania żywieniowe. Dużą popularnością cieszą się karmy dla kotów z nadwagą, które pomagają uporać się ze zbędnymi kilogramami. Dostarczają one wszelkie, niezbędne składniki odżywcze, lecz z drugiej strony zapewniają uczucie sytości na dłużej, dzięki czemu pupil przyjmuje mniejszą liczbę kalorii. Karmy weterynaryjne dla kotów zalecane są także w chorobach dróg moczowych, które są bardzo niebezpieczne szczególnie dla młodych kotków. Na zakup specjalistycznych karm weterynaryjnych decydują się również właściciel kotów, które cierpią na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Jeśli kot po jedzeniu wymiotuje, jest marudny bądź niechętnie zagląda do miski, warto udać się lekarza, który najprawdopodobniej zaleci zmianę diety.

Specjalistyczna karma podstawą żywienia

W powyższych przypadkach konieczna jest rezygnacja z tradycyjnej karmy dla kotów na rzecz tej specjalistycznej. Pamiętajmy, że lekarz weterynarii może zalecić przyjmowanie jej również w innych przypadkach, w zależności od stanu zdrowia kota. Weterynarz powinien też na bieżąco monitorować stan zdrowia naszego pupila – dzięki karmie dolegliwości mogą zniknąć, lecz sama w sobie nie jest ona lekiem. Właściciele kotów mogą zakupić karmę weterynaryjną przede wszystkim w sklepach internetowych, gdzie każdy produkt posiada odpowiedni opis i rekomendację.

Dlaczego warto sięgnąć po meble z litego drewna?

0
Dlaczego warto sięgnąć po meble z litego drewna

Drewno jest najbardziej tradycyjnym materiałem, wykorzystywanym do produkcji mebli. Odznacza się wieloma zaletami, które sprawiają, że jest doceniane od pokoleń, a należą do nich zarówno właściwości fizyczne, jak i estetyczne. Popatrzmy, jakie cechy drewna będą przez nas najbardziej pożądane w meblach.

Solidna budowa

Zacznijmy od tego, że meble z drewna odznaczają się bardzo solidną budową, która gwarantuje ich wytrzymałość przez wiele lat. Meble te są w stanie utrzymać nawet większy ciężar, taki jak książki czy duża ilość ubrań, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przeróżnych zastosowaniach, w tym do przechowywania niezbędnych nam rzeczy.

Co więcej, wysoka wytrzymałość sprawia, że przez wiele lat zachowują swój wygląd nawet w przypadku intensywnego ich użytkowania. Niezależnie więc od tego, czy posiadasz dzieci, zwierzęta, czy może sam nie zawsze pamiętasz o ostrożnym traktowaniu swoich mebli, nie będziesz musiał się obawiać. Drewno zniesie nawet intensywne wykorzystanie i będziesz zawsze mógł cieszyć się jego pięknem.

Duża przestrzeń i funkcjonalne rozwiązania

Wiele drewnianych mebli jest przygotowanych w taki sposób, aby można było przechowywać w nich większą ilość rzeczy. Nowoczesne meble drewniane cechuje innowacyjność rozwiązań, które są funkcjonalne i pomagają w codziennym życiu. Wśród takich właśnie mebli na szczególną uwagę zasługują sobie drewniane komody, które posiadają bardzo estetyczny wygląd i pojemne szuflady i półki.

Drewniana komoda idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu – w salonie, jadalni, gabinecie czy w sypialni. Pomoże w zachowaniu porządku w domu, a jednocześnie sama stanie się ozdobą, która przykuwa oko.

Niesamowity wygląd drewna

Meble z naturalnego drewna zachowują w sobie wszystko to, co najpiękniejsze w naturze. Mają wyraziste usłojenie, wspaniały kolor i charakteryzują się niepowtarzalnym pięknem. Każda deska jest odrobinę inna, dzięki czemu nigdy nie trafimy na dwa identyczne meble, w każdym znajduje się chociaż drobna różnica.

Drewno wykorzystywane do produkcji mebli może być drewnem rodzimym (na przykład dębowym, sosnowym) lub drewnem egzotycznym (np. mango indyjskie lub palisander indyjski). Każde z nich cechuje się swoją własną strukturą, a drewno egzotyczne jest szczególnie cenne ze względu na wysoką gęstość i dużą zawartość olejków eterycznych. Dzięki nim jest jeszcze bardziej odporne niż tradycyjne drewno rodzime.

Ekologiczne meble

Jeśli zależy ci na ekologicznym, jak najbardziej naturalnym wyposażeniu domu, z całą pewnością drewniane meble to rozwiązanie dla ciebie. Są tworzone z naturalnego surowca, który długo zachowuje swoje piękno. W razie zniszczenia łatwo można poddać je renowacji, uzyskując równie eleganckie i wytrzymałe, odnowione meble z prawdziwą duszą, pamiętające nawet życie wielu pokoleń. A w razie zniszczenia i chęci wymiany również nie będą one stanowiły odpadów sztucznych, tylko naturalne, łatwo poddające się recyklingowi.

Stanik sloggi – komfort noszenia i ciekawy wygląd

0
stanik sloggi

Idealna bielizna, która sprawdzi się na co dzień, powinna łączyć w sobie solidne wykonanie, pełen komfort użytkowania oraz uniwersalny charakter i estetyczny wygląd. Wbrew pozorom niełatwo jest znaleźć produkty, które spełnią wszystkie te wymagania. Jednym z nich jest stanik sloggi, który zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających kobietach. Jego zadaniem jest modelowanie biustu, utrzymywanie go we właściwym miejscu i podkreślanie go w zmysłowy, ale pozbawiony wulgarności sposób. Występuje w kilku modelach, dzięki czemu przypadnie do gustu paniom o różnych preferencjach.

Biustonosz, który przypomina drugą skórę

W czym tkwi sekret stanika sloggi? Uszyto go ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, przede wszystkim z bawełny oraz lycry. Taka mieszanka zapewnia właściwą cyrkulację powietrza, która jest nieoceniona zwłaszcza podczas wyjątkowo upalnych dni, oraz imponującą elastyczność, która odpowiedzialna jest za idealne dopasowanie do ciała. Warto podkreślić, że większość staników sloggi nie posiada fiszbin oraz wyczuwalnych szwów. Efekt? Są niezwykle lekkie, komfortowe w użytkowaniu i nie krępują ruchów nawet wtedy, gdy ich właścicielki są bardzo aktywne fizycznie. Do tego należy pamiętać o wygodnych zapięciach oraz możliwości regulacji ramiączek. Wszystko to czyni te produkty uniwersalnymi i odpowiednimi na wiele rozmaitych okazji.

Różnorodność oferty, która zachwyci

Bielizna jest dostępna w tak szerokiej rozmiarówce i w tak wielu modelach, że śmiało można zaryzykować stwierdzenie mówiące o tym, że każda klientka znajdzie idealny dla siebie stanik sloggi. Niektóre z nich posiadają proste fasony pozbawione zbędnych zdobień. Nieco przypominają sportowe biustonosze i będą właściwą opcją dla tych pań, które cenią sobie przede wszystkim minimalizm oraz wygodę i sprawdzone rozwiązania. Nie brakuje również takich, które mają mocno wycięty dekolt i cienkie ramiączka, a co za tym idzie, będą rewelacyjnie komponowały się z eleganckimi kreacjami wieczorowymi i nie tylko. Miłośniczki fantazyjnej bielizny będą z kolei zachwycone, gdy kupią stanik sloggi z efektowną warstwą koronki, pięknym zdobieniem w postaci geometrycznego wzoru lub ten w nieco nietypowym, wyrazistym kolorze. Wybierać można bowiem spośród klasycznych wariantów, czyli bielizny w odcieniach bieli, beżu, szarości i pudrowego różu, jak i postawić na coś znacznie bardziej zauważalnego. Biustonosz w barwie fuksji, krwistej czerwieni, fioletu, a może zmysłowej czerni? Każdy dzień to znakomita okazja ku temu, by eksperymentować z własnym wyglądem!

Wyobraźnia – dlaczego jest potrzebna do rozwoju dziecka?

0
Wyobraźnia

Bogata wyobraźnia pozwala na rozwiązywanie wielu problemów w sposób twórczy. Jest także powiązana z kreatywnością. Dlaczego warto dbać o rozwój wyobraźni dziecka i z jakich sposobów korzystać? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Wyobraźnia – dlaczego jest istotna?

Współcześni rodzice bardzo dbają o to, by ich pociecha otrzymała odpowiednie wykształcenie. Starają się, by dziecko uczyło się języków obcych, programowania, a także rozwijało kompetencje społeczne. Gdy jednak słyszą hasło, że równie istotna co wykształcenie – jest też wyobraźnia, mogą mieć wątpliwości, czy ta zdolność na pewno jest taka niezbędna.  Wyobraźnia to nie tylko wymyślanie  nieprawdziwych historii, ale coś znacznie więcej. Odpowiada ona za zdolność szybkiego uczenia się, a także poszerza możliwości twórcze. Żaden dobry inżynier nie byłby w stanie skonstruować nowych maszyn czy urządzeń, gdyby nie jego wyobraźnia. Umiejętności matematyczne są tu również istotne, ale to wyobraźnia i idąca z nią w parze kreatywność, dają możliwość tworzenia nowej rzeczywistości.

Jak wzmacniać dziecięcą wyobraźnię?

Niemal wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym mają naturalną zdolność do twórczego myślenia. Jednak po ukończeniu szkoły wielu  z nich traci tę umiejętność. Co zatem można zrobić, by wesprzeć rozwój wyobraźni dziecka?

Przede wszystkim należy pozwolić dziecku zadawać pytania. Nie należy go wyśmiewać ani sugerować, że pyta o nieistotne rzeczy. Trzeba z szacunkiem i czułością podejść do całej sytuacji.

Dziecko musi mieć też bezpieczną przestrzeń do popełniania błędów. Gorsza ocena w szkole czy źle zrealizowany obowiązek w domu nie powinien być powodem kary. To dzięki temu, że się mylimy możemy nauczyć się czegoś nowego. Jeżeli będziesz krytykować dziecko za popełnione błędy, może ono przestać w ogóle podejmować jakikolwiek wysiłek z obawy przed karą czy wyśmianiem. Buduj w dziecko przekonanie, że jest wartościową osobą bez względu na to, jak wielkich pomyłek się dopuści.

Pozwól dziecku na nieskrępowaną zabawę. Interesujące zabawki kreatywne znajdziesz na stronie internetowej: https://www.tuban.pl/. To sklep stworzony z myślą o rozwoju dziecięcego potencjału. Tak naprawdę każda nowa zabawka daje dziecku możliwość pobudzenia umysłu dziecka do działania. Warto jednak zwrócić uwagę na konkretne zastosowanie danej rzeczy, np. Tubi Jelly, którą możesz zamówić na https://www.tuban.pl/pol_m_Tubi-Jelly-1117.html, to szansa na twórcze rozbudzenie zarówno zdolności manualnych jak i twórczych pomysłów. Zabawa Tubi Jelly polega na tworzeniu żelowych, trójwymiarowych figurek. Dziecko ma więc możliwość zrealizowania każdego, nawet najbardziej zaskakującego pomysłu.

Tubi Jelly otrzymała tytuł Nagrody Dzieci w najbardziej prestiżowym plebiscycie poświęconym zabawkom – Zabawka Roku 2021. Znak jakości pozwala rodzicom wybierać mądre, bezpieczne i rozwijające zabawki, które stymulują ich rozwój. Taka zabawka z pewnością spodoba się dziecku.

Wyobraźnia jest bardzo istotna w codziennym życiu. Warto zadbać o jej rozwój u swojej pociechy.

Jak doładować komuś konto w prezencie?

0
Jak doładować komuś konto w prezencie

Święta tuż-tuż, a Ty nadal nie masz pomysłu na podarunek dla bliskiej Ci osoby? Świetnym pomysłem na bożonarodzeniowy upominek jest doładowanie konta – dzięki niemu pozostaniecie w stałym kontakcie nawet wtedy, gdy nie będziecie mogli spotkać się osobiście! Jak doładować konto Orange?

To całkiem dobry pomysł na prezent, a osoba nim obdarowana na pewno się ucieszy. Podarunek w tej formie może mieć wartość – od np. 5 do 200 zł. Możesz więc dostosować kwotę do swoich możliwości. Bez wątpienia taki prezent jest niezwykle praktyczny i przyda się bez względu na to, komu chcesz go podarować.

Jak doładować komuś konto w Orange?

Aby doładować komuś konto w Orange, wystarczy, że zrobisz 4 proste kroki.

  • Krok pierwszy

Po pierwsze, wejdź na stronę: https://doladowania.orange.pl/ i podaj numer telefonu, który chcesz doładować wybraną kwotą. W tym przypadku podajesz numer kogoś bliskiego. Uwaga! Za jednym razem można doładować więcej niż jedno konto – w ten sposób sprawisz więc prezenty kilku osobom jednocześnie. Musisz podać także adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie realizacji transakcji.

  • Krok drugi

Po drugie, należy wybrać kwotę doładowania. Wybierz spośród 8 opcji: 5, 10, 25, 30, 40, 50, 100 lub 200 zł. Im wyższa kwota, tym dłużej obdarowana osoba będzie mogła rozmawiać. Uwaga! Ważność konta jest uzależniona od posiadanej taryfy.

  • Krok trzeci

Po trzecie, konieczne jest opłacenie transakcji. W tym kroku wybierasz najwygodniejszą dla siebie formę płatności, a strona z doładowaniami automatycznie przekieruje cię na stronę banku.

  • Krok czwarty

Po czwarte, otrzymasz potwierdzenie realizacji transakcji – przesłane na podany wcześniej adres e-mail. Teraz już możesz podarować prezent w postaci doładowania.

Chcesz wiedzieć, więcej o tym, jak innej osobie konto Orange? Więcej na stronie operatora: https://doladowania.orange.pl/oferta/jak-doladowac-komus-konto/.

Artykuł sponsorowany.

Dieta pudełkowa w Toruniu – dlaczego warto?

0
Catering dietetyczny Toruń

Dieta pudełkowa w Toruniu cieszy się sporym uznaniem wśród wielu osób. Posiłki są dowożone pod same drzwi, a my zyskujemy pewność smacznego i zdrowego jedzenia. Można wybierać wśród diety od 1000 do 4000 kcal, zgodnie ze swoimi potrzebami. Na jaką dietę pudełkową postawić? O czym pamiętać podczas wyboru? Kiedy warto postawić na catering dietetyczny?

Catering dietetyczny w Toruniu

Jaką ofertę posiada dieta pudełkowa w Toruniu? Wybierać można wśród wielu diet, jakimi są przykładowo:

  • dieta ketogeniczna,
  • zdrowe odchudzanie,
  • dieta dla wegetarian,
  • dieta dla wegan,
  • dieta samuraja,
  • dieta paleo i wiele innych.

Posiłki są tworzone przez doświadczone osoby, które działają z pasją i zaangażowaniem. W tym przypadku na uwagę zasługuje dbałość o każdy szczegół, tak aby spełnić oczekiwania klientów. W trakcie dowozu zachowane zostają wszelkie zasady bezpieczeństwa, pakowania i przechowywania dań.

Zdrowy styl życia

Warto zauważyć, że moda na zdrowy styl życia jest widoczna już od dawna. Ma to związek z naszym ubiorem, jedzeniem i treningami, co przekłada się na doskonałe samopoczucie. Nie chodzi jedynie o kult ciała i odchudzanie. Aktualnie ludzie ciągle się spieszą i nie mają czasu zadbać o zbilansowaną dietę, dlatego catering dietetyczny w Toruniu będzie najlepszym rozwiązaniem. Istotne jest to, że sprawnie dopasujemy dietę do swoich nawyków i stylu życia. Często chęć zgubienia zbędnych kilogramów jest motywacją do połączenia posiłków i treningów. Gotowe porcje zabierzemy do szkoły, do pracy lub zjemy je w domu. Od tej pory nie musimy martwić się robieniem zakupów, gotowaniem i wymyślaniem nowych potraw. To opcja ekonomiczna, oszczędna i popularna.

Doskonała dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa w Toruniu bazuje na szeregu różnych propozycji. Z łatwością dostosujemy dietę do naszych potrzeb. Kiedy warto sięgnąć po catering? W sytuacji, gdy zależy nam na zrzuceniu kilku kilogramów, nabraniu masy mięśniowej, czy dostarczeniu organizmowi energii ze względu na pracę fizyczną. Jadłospisy mogą z powodzeniem wyeliminować dane składniki, jakie wywołują alergię i nie są tolerowane przez nasz organizm. Przygotowywane jedzenie przez dietetyków przypadnie do gustu wielu osobom.

Catering dietetyczny Toruń nie bez powodu jest tak popularny na rynku. Aktualnie coraz więcej ludzi stawia na zdrowy styl życia, co przekłada się na zbilansowaną dietę. Różnorodne posiłki dodadzą nam energii i sprawią, że uzyskamy wymarzoną sylwetkę. Zapomnieć możemy o czasochłonnym gotowaniu i traceniu czasu na zakupach spożywczych.

Prosto w dziesiątkę łukiem P.S.E

0
Łuki PSE

Kto z nas nigdy nie sporządził łuku z kawałka kijka i przypadkowo dobranego do niego sznurka? Zabawa w Indian, Robin Hooda, czy po prostu strzelanie patykiem we wszystko, w co dało się strzelić, towarzyszyła w dzieciństwie chyba wszystkim chłopcom.

Po latach, dorosłe i często żonate już wersje tych młodych Robin Hoodów wracają myślami do czasów dzieciństwa i zastanawiają się, jakby to było znowu sobie postrzelać?

Od kijka do włókna szklanego

Dziś już nie trzeba szukać odpowiedniej gałęzi i podkradać sznurka od snopowiązałki. Za całkiem rozsądne pieniądze możemy nabyć o lata świetlne lepsze produkty,jak choćby łuki PSE.

PSE jest to jedna z firm zajmująca się produkcją współczesnej wersji tej broni. Łuki PSE to najczęściej łuki bloczkowe- czyli takie, w których podczas naciągania cięciwy wspomagają nas rozmieszczone na końcach ramion bloczki, zmniejszające konieczną do użycia siłę naciągu.

Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ od łucznika nie jest wymagana siła taka jak przy używaniu innego sprzętu niż łuków PSE, np. tych tradycyjnych, wykonanych z drewna, które są wzorowane na broni używanej w średniowieczu i poprzedzających je epokach historii świata.

Różne zastosowania

Łuki PSE mogą być używane zarówno do rekreacyjnego strzelania do tarczy, specjalnie przygotowanych celów ruchomych jak i polowań na zgoła wszystkie gatunki zwierząt. Polowania takie są nazywane z języka angielskiego Bow huntingiem. Jest to rodzaj polowań cieszący się coraz większą popularnością na świecie. Bow Hunterzy powołują się na większą trudność polowania w ten sposób niż z bronią palną, co jest w ich przekonaniu bardziej etyczne, ponieważ daje zwierzynie większą szansę na przetrwanie spotkania z myśliwym. Wielu z nich korzysta w praktykowaniu swojego hobby z łuków PSE. Wart zaznaczyć, że polowania z łukiem w Polsce są ciągle nielegalne i niepraktykowane.

Jeśli nie interesuje nas jednak polowania i chcemy z takiego łuku postrzelać sobie po prostu w weekend na działce, to oczywiście świetnie się do tego nadaje. W ramach gdy będziemy zdobywać doświadczenie w strzelaniu i coraz lepsze wyniki i lepsze skupienie w celu możemy zastanowić się nad karierą sportową. Łuki bowiem, które wykorzystywane są w dzisiejszym łucznictwie, np.na olimpiadach i mniej ważnych zawodach sportowych, to właśnie taki sprzęt jak między innymi łuki PSE. Oczywiście nie musimy od razu  być członkiem drużyny olimpijskiej, aby czerpać radość z uprawiania strzelectwa. Nie brakuje zawodów niższej rangi, na których możemy świetnie się bawić, a nierzadko -gdy będziemy już w tym całkiem nieźli, pokusić się o podium i zgarnąć przewidziane w zawodach trofeum i nagrodę.

Mustang Mach-E, czyli kontrowersyjny następca legendarnego modelu

0
Mustang Mach-E, czyli kontrowersyjny następca legendarnego modelu

Nie ma co się oszukiwać, nowy Mustang Mach-E to niezwykle kontrowersyjny samochód. Jeszcze przed swoją premierą został mocno skrytykowany przez fanów sporych jednostek napędowych i poprzedników tego modelu. Mimo tego ilość egzemplarzy, jaka została do tej pory sprzedana mówi wszystko. Mustang Mach-E to najlepiej sprzedający się Mustang od wielu lat. Ford podąża z duchem czasem i nie odstępuje na krok od innowacyjnych rozwiązań. Co warto wiedzieć na temat zupełnie nowej odsłony słynnej serii pojazdów?

Zestaw kosmetyków na prezent – 5 pomysłów

0
Zestaw kosmetyków na prezent

Za moment czeka nas jeden z najpiękniejszych okresów roku – Boże Narodzenie, podczas którego obdarowujemy bliskich prezentami. Wielu z nas ma coroczne dylematy, związane z wyborem odpowiedniego podarunku. Chcemy, by był praktyczny i przydatny, a jednocześnie estetyczny. Aby ułatwić zadanie – przygotowaliśmy 5 pomysłów na kosmetyczny prezent gwiazdkowy.

Zestaw kosmetyków na prezent – 5 pomysłów

Jeśli chodzi o prezenty świąteczne – najbardziej sprawdzają się te praktyczne, ale i odpowiadające na potrzeby i zainteresowania obdarowanej osoby. Zestaw prezentowy zawierający kosmetyki do makijażu, do pielęgnacji ciała czy pielęgnacji twarzy, a także narzędzia i urządzenia kosmetyczne oraz produkty do paznokci – to najlepsze pomysły na prezent dla osoby, która uwielbia dbać o urodę lub po prostu interesuje się kosmetologią. Na co się zdecydować? Poniżej kilka propozycji.

Prezent świąteczny – kosmetyki kolorowe

Kosmetyki do makijażu to świetny pomysł na prezent. Dostępne w sklepach kosmetycznych palety cieni są zwykle zamknięte w eleganckich kasetkach, a więc idealnie nadają się na prezent. Dobrym pomysłem jest także kupno pomadki – w neutralnym kolorze nude lub na przykład czerwonej (o ile mamy pewność, że obdarowana osoba lubi takie kolory). Można sięgnąć również po zestaw, który ułatwi wykonanie całego makijażu, a więc: paleta cieni, bronzer, puder, róż, dobrej jakości tusz do rzęs oraz eyeliner.

Pędzle do makijażu

Świetnym pomysłem na prezent jest zestaw pędzli do makijażu. W takim zestawie powinny się znaleźć: pędzel do podkładu, pędzel do pudru, pędzel do konturowania twarzy, pędzelek do blendowania cieni, mały pędzel ze ściętym włosiem (do kresek na powiekach). Idealnym dodatkiem do zestawu będą akcesoria do stylizacji brwi i rzęs, a więc grzebyk do rzęs czy też pędzelek do brwi.

Kuferek kosmetyczny

Przydatnym prezentem będzie pojemna kosmetyczka lub nieco bardziej profesjonalny kuferek kosmetyczny. Można w nim umieścić wyżej polecane artykuły lub podobne artykuły kosmetyczne, przygotowując tym samym idealny prezent świąteczny. Ważne, by kuferek był praktyczny, a więc pojemny i z odpowiednią liczbą kieszonek czy przegródek.

Zestaw narzędzi do pielęgnacji paznokci

Aby zadbać o kompleksową pielęgnację całego ciała, nie można zapomnieć o paznokciach – ich odżywieniu, ale także odpowiednim wystylizowaniu. Przydatne będą narzędzie do pielęgnacji paznokci, a więc zaciskarka do paznokci, formy do przedłużania paznokci, cążki do skórek, nożyczki, magnes do zdobień, a także oczywiście zestaw lakierów.

Urządzenia kosmetyczne

Ostatnia propozycja to urządzenia kosmetyczne. Może to być urządzenie do domowego peelingu kawitacyjnego lub parafiniarka do pielęgnacji dłoni. Jeśli obdarowana osoba zajmuje się kosmetologią zawodowo, to można pokusić się o sprawienie jej profesjonalnego urządzenia, które posłuży w gabinecie. Najlepiej wówczas złożyć się z kilkoma innymi członkami rodziny.

ZOBACZ TEŻ