Cukrzyca to epidemia XXI wieku. Choroba ta dotyka miliony ludzi na całym świecie, nieleczona może zbierać śmiertelne żniwo. Warto więc zapobiegać tej chorobie wcześniej.
Stan przedcukrzycowy – kiedy i jak zaczyna się cukrzyca? Nie ma naukowo określonych barier stwierdzających czy to stan przedcukrzycowy czy cukrzyca. Jednakże po niektórych symptomach organizmu można stwierdzić zagrożenie tą chorobą. Badanie poziomu cukru we krwi to tani i prosty zabieg. Nie zabiera on wiele czasu a może w porę wskazać nam nieprawidłowości i zagrożenia. Dopuszczalne stężenie glukozy we krwi, w badaniu wykonanym osiem godzin od ostatniego posiłku powinno wskazywać od 70 do 99 mg/dl (3,3-5,5 mmol/l). Jeśli wykonane dwukrotnie testy wykazały u pacjenta przekroczenie dopuszczalnej ilości cukru we krwi należy zadbać o siebie. Alarmujące sygnały świadczące o zagrożeniu cukrzycą to również wzmożone pragnienie i częste oddawanie moczu. U wielu osób w takim stanie zauważalne są także zaburzenia widzenia, ogólne wyczerpanie i osłabienie organizmu. Zagrożenie cukrzycą typu 2 sygnalizują natomiast pojawiające się w różnych partiach ciała ciemne plamy.
Wśród specjalistów panuje spór czy leczyć stan przedcukrzycowy i traktować go jako element choroby czy poczekać na poważniejsze objawy. Mimo wszystko dla własnego zdrowia należy podjąć środki zapobiegawcze i prewencyjnie chronić się przed wejściem w stan chorobowy. Jako, że cukrzycę mogą powodować brak aktywności fizycznej i złe żywienie należy zacząć od zmian w tych dziedzinach. Osoba zagrożona powinna wprowadzić do planu dnia aktywność ruchową i określone ćwiczenia zapobiegające otyłości. Ponadto ważne jest aby w tym stanie spożywać lekkie, niskokaloryczne posiłki.
Niestety cukrzyca może być też przekazywana genetycznie. Osoby mające w bliskim pokrewieństwie cukrzyków, dla własnego dobra powinny badać się i na bieżąco kontrolować stan swojego zdrowia.
Nie ma więc sensu czekać aż cukrzyca wejdzie w stan utrudniający codzienne życie. Zdrowa dieta i dużo ruchu – to powinna być odpowiedź na alarm organizmu w sprawie cukrzycy.

http://abc-augustow.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStany zapalne
Następny artykułToczeń rumieniowaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here