Sprawy rozwodowe, ze względu na swoją specyfikę, należą do najtrudniejszych i najbardziej męczących postępowań sądowych. W interesie wszystkich jest jak najszybsze doprowadzenie procesu do końca i możliwość poukładania sobie życia na nowo. W takich sytuacjach pomoc doświadczonego prawnika jest bezcenna. Adwokat reprezentujący stronę w trakcie postępowania rozwodowego może przyspieszyć finał całej sprawy, okazać cenne wsparcie i zwiększyć nasze szanse na korzystne rozstrzygnięcie. Poznaj najważniejsze powody, dla których warto skorzystać z pomocy adwokata podczas procesu rozwodowego.

Poprawne napisany pozew rozwodowy – szybszy finał sprawy

Pomoc adwokata może okazać się bezcenna już podczas konstruowania pozwu rozwodowego. Wiele osób, nie zdając sobie z tego sprawy, postanawia napisać pozew samodzielnie, nie do końca wiedząc, jak dokument ten powinien wyglądać. Efektem tego są braki i błędy formalne, a poprawki i uzupełnienia mogą wydłużyć całą sprawę o minimum kilka tygodni. Zlecając sporządzenie pozwu adwokatowi, mamy pewność, że pismo będzie wolne od błędów i napisane w sposób profesjonalny, co znacznie usprawni postępowanie.

Reprezentacja strony podczas rozpraw w sądzie

Ustanowienie pełnomocnika, który reprezentuje stronę w trakcie rozprawy rozwodowej, pozwala zaoszczędzić czas i sporo nerwów w trakcie całego procesu. Często zdarza się, że sama wizyta w sądzie i konieczność konfrontacji z drugą stroną powoduje w danej osobie silny stres. Powierzając nasze interesy adwokatowi, nasz osobisty udział w rozprawach rozwodowych będzie nieobowiązkowy, poza przesłuchaniem nas jako strony przez sąd. We wszystkich pozostałych czynnościach procesowych może zastąpić nas adwokat, choć warto dodać, że osobiste stawiennictwo również może wpłynąć na to, jak sprawnie toczy się proces.

Wsparcie i kontrolowanie emocji podczas postępowania rozwodowego

Poza wszelkimi kwestiami formalnymi i profesjonalizmem adwokata warto mieć na uwadze jeszcze jeden aspekt – emocjonalny. Jak doskonale wiadomo, rozprawy rozwodowe należą do tych, które wyzwalają najwięcej emocji – często negatywnych. W takim przypadku, posiadanie adwokata, który okaże się cennym wsparciem i charakteryzuje się dużą dozą empatii oraz zrozumienia, jest bardzo istotne. Warto postrzegać go jako powiernika – szczera, profesjonalna relacja może zwiększyć nasze szanse na sprawne zakończenie procesu, ale również sprawi, że cała sprawa będzie kosztowała nas znacznie mniej nerwów niż osobista walka w sądzie. Adwokat, jako osoba niezaangażowana emocjonalnie w rozwód, z pewnością zachowa „chłodną głowę” w stresowych sytuacjach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here