5 aplikacji, które przydadzą Ci się na urlopie

Mało kto dziś jest w stanie wyobrazić sobie wyjazd na wakacje bez wsparcia nowych technologii. Niezależnie od tego, czy chodzi o weekendowy wypad za miasto, czy dwutygodniowy pobyt w górach, warto mieć zainstalowane na telefonie aplikacje przydatne na wakacjach. Stworzyliśmy zestawienie 5 darmowych aplikacji, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie podczas urlopu.

  1. TripAdvisor

Co warto zwiedzić w danym mieście? Która restauracja jest godna polecenia? Czy wybrany hotel spełni Twoje oczekiwania? TripAdvisor to aplikacja, dzięki której znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących miejsca, do którego podróżujesz. Co ważne, opinie zamieszczają sami użytkownicy, nie marketingowcy, dlatego można śmiało uznać, że są wiarygodne. To aplikacja, która z całą pewnością przyda się na wakacjach i pomoże zaplanować program zwiedzania, wybrać odpowiedni hotel czy też znaleźć restaurację, w której można zjeść np. dania kuchni regionalnej.

  1. Google Maps

Większość nowoczesnych smartfonów działających na Androidzie, takich jak dostępne w tym sklepie: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml, jest automatycznie wyposażona w aplikację Google Maps. Osoby, które jej nie mają, a wybierają się na urlop, koniecznie powinny ją ściągnąć. Ciężko się bez niej obejść, zarówno w trakcie podróży samochodem, jak i pieszego zwiedzania. Wystarczy wpisać miejsce docelowe, wybrać środek transportu (samochód, transport publiczny, piesza wędrówka), a aplikacja zaprezentuje optymalny wariant podróży i w prosty sposób poprowadzi do celu.

  1. Jakdojade

Wakacyjny trip do miasta, szczególnie w przypadku osób, które nie mają własnego samochodu, najczęściej wiąże się z koniecznością skorzystania z komunikacji miejskiej. Żeby uniknąć czasochłonnego studiowania mapy miasta i rozkładów autobusów, wystarczy zainstalować aplikację Jakdojade, która działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy wpisać punkt początkowy wycieczki lub zezwolić GPS na zlokalizowanie, a następnie wpisać miejsce docelowe. Aplikacja pokaże, krok po kroku, w jakie środki transportu należy wsiąść i o której, a także doradzi, jaki bilet najlepiej kupić.

  1. Pogoda

Jaka aplikacja będzie przydatna na wakacjach? Oczywiście Pogoda. Planując rozrywki i atrakcje na kolejny dzień, dobrze jest sprawdzić, czy np. ulewny deszcz nie pokrzyżuje planów. Dostęp do informacji o temperaturze na zewnątrz, opadach czy możliwym wietrze, ułatwi dopasowanie stroju do panującej aury. Aplikacja pozwala kontrolować pogodę godzinowo, ale umożliwia również sprawdzenie prognozy długoterminowej.

  1. Booking.com

Jeśli szukasz noclegu, nie musisz już przekopywać się przez setki stron internetowych poszczególnych miejsc, które oferują noclegi. Booking.com to aplikacja, która w jednym miejscu skupia hotele, hostele, prywatne apartamenty czy miejsca agroturystyczne. Dzięki możliwości zastosowania wielu filtrów, można szybko znaleźć nocleg idealnie dopasowany do własnych oczekiwań. W Booking.com, podobnie jak w TripAdvisor, użytkownicy mają możliwość dodawania komentarzy, dzięki czemu można posiłkować się opiniami innych przy wybieraniu hotelu.

TripAdvisor, Google Maps, Jakdojade, Pogoda i Booking.com to 5 aplikacji, które z pewnością okażą się przydatne na wakacjach. Warto z nich korzystać, bo to właśnie dzięki nim dużo łatwiej odnaleźć się w gąszczu informacji i spędzić przyjemnie urlop.

Materiał płatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here