37. tydzień ciąży to czas relaksu i wypoczynku. W tym czasie kobieta powinna znaleźć jak najwięcej czasu dla siebie, aby przygotować się do przyjęcia na świat nowego członka rodziny. W tym czasie dziecko przesuwa się w dół macicy, więc mimo, że jest to jeszcze okres wzrostu dziecka, poród może zacząć się w każdej chwili. Kobieta wciąż może odczuwać bóle nóg, obrzęki i świąd skóry oraz bezsenność. To wszystko sprawia, że czasem ciężko jest rozpoznać nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu kobiety, które zrzucamy na dolegliwości w ciąży.
Chory błędnik – jak się objawia i jak leczyć? Stres przed porodem, bezsenność, podwyższone ciśnienie i stale zmieniający się środek ciężkości, to wszystko może prowadzić do zaburzeń równowagi, bólu głowy, które u kobiet w ciąży łączymy bezpośrednio z urokami posiadania w brzuchu potomka. Jednak zarówno kobiety w ciąży jak i każdy z nas powinien zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia zaburzeń błędnika. Nie wolno lekceważyć objawów takich jak: oczopląs, rzadko światłowstręt, szum w uszach, zaburzenia równowagi, nudności i wymioty. Mogą to być zarówno skutki niegroźnej, ale bardzo nieprzyjemnej choroby lokomocyjnej, jak i podstawa do rozpoznania groźnych chorób błędnika wymagających nawet interwencji chirurga.
Jakie są symptomy uszkodzenia łąkotki? Uszkodzenie łąkotki może zdarzyć się każdemu z nas, podczas uprawiania sportu lub nawet przy prostych czynnościach, kiedy struktura kolana jest podatniejsza na urazy, jak np. w okresie ciąży lub w zaawansowanym wieku. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ łąkotka z racji słabego ukrwienia nie wygoi się „”sama””. Objawami uszkodzenia łąkotki są: ból, opuchlizna kolana, spowodowana gromadzeniem się płynu, trzaski i przeskakiwanie w kolanie oraz uczucie braku stabilności. Warto wtedy zasięgnąć rady ortopedy.

http://www.gadzinowski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here