karton

Przygotowywanie przesyłki nigdy nie jest zadaniem zupełnie prostym. Zadanie to jest szczególnie trudne w przypadku przesyłek szklanych, które wymagają zapewnienia bezpieczeństwa w najwyższym stopniu. Poniżej udzielamy kilku porad dla osób poszukujących pomocy w zapakowaniu przesyłek z przedmiotami szklanymi – dowiesz się jak wybrać stabilny karton tekturowy, jakie wypełniacze warto stosować oraz jak dokładnie należy zabezpieczyć przedmioty szklane.

Wysyłka przedmiotów szklanych oraz ich zabezpieczenie

O tym, że przedmioty szklane są niezwykle trudne w czasie pakowania, nie trzeba nikogo przekonywać. Wiele firm kurierskich uwzględnia w swoich ofertach możliwość zapewnienia szczególnych względów bezpieczeństwa względem takich przesyłek. Niemniej, nigdy nie masz stuprocentowej pewności, czy twoja przesyłka dotrze na miejsce w sposób nienaruszony.

By tego uniknąć, warto dołożyć starań nie tylko w czasie poszukiwania zaufanej firmy kurierskiej, ale również w czasie przygotowywania samej przesyłki. To właśnie sposób zapakowania przesyłki i zastosowane w tym celu środki zabezpieczające, mają największy wpływ na jej dalsze losy. Od czego więc warto zacząć?

Przede wszystkim od wyboru odpowiednich kartonów pakowych, w których umieścisz szklane przedmioty. Warto upewnić się, czy karton posiada sztywne dno, które będzie zabezpieczać jego konstrukcję przed samoczynnym rozłożeniem. Zalecamy także sięgać po kartony o grubości ścianek wynoszącej przynajmniej 1,5 m. Szczególnie popularne są kartony z warstwą pofalowaną typu E, czyli tak zwaną mikrofalą. Zapewnia najwyższy poziom odporności na ucisk sił fizycznych, rozdarcie i wygięcie.

Polecamy sięgać zwłaszcza po kartony klapowe od folie-stretch24.pl, oferowane w atrakcyjnych opakowaniach zbiorczych zawierających po 10 lub 20 sztuk. Znajdziesz zarówno kartony niedużych rozmiarów (200x150x100 mm) jak i większych rozmiarów (550x550x250 lub 600x300x400 mm).

Jak wypełnić wnętrze w przesyłce z przedmiotami szklanymi?

Oprócz samego wyboru kartonu tekturowego, ważne są także materiały zastosowane do jego wypełnienia. Będą one amortyzować wstrząsu powstające w trakcie transportu, załadunku i rozładunku. Będą też przeciwdziałać przesuwaniu się szklanych przedmiotów oraz ich obijaniu o siebie, co mogłoby doprowadzić do powstania niepożądanych rys.

Jakie materiały są wykorzystywane najczęściej jako wypełniacze do paczek z przedmiotami szklanymi? Wymienić należy przede wszystkim styropian (luzem), folię bąbelkową, ścinki papierowe, gąbkę oraz wkłady styropianowe. Warto też korzystać ze stabilizatorów w postaci pociętych kawałków tektury, które pozwalają odseparować od siebie poszczególne szklane przedmioty. Są niezwykle przydatne w czasie przewożenia szkła kuchennego, zastawy stołowej, szkła ozdobnego.

Zabezpieczenie od wewnątrz – oraz od zewnątrz!

By mieć pewność, że kurier i inni przewoźnicy, którzy będą zajmować się twoją paczką, potraktują ją z należytą ostrożnością, warto zastosować specjalne formy oznakowania. Chodzi przede wszystkim o naklejki informujące na temat tego jaki rodzaj przedmiotów znajduje się wewnątrz. Naklejki z oznaczeniem „uwaga szkło” warto umieszczać na górnej części, skąd będą łatwo widoczne.

Warto też wybrać odpowiednią taśmę pakową, która po przyklejeniu do powierzchni kartonu nie będzie się samoczynnie odklejać. Polecamy zwłaszcza taśmy z klejami na bazie kauczuku naturalnego oraz taśmy Solvent. Są one odporne na wpływ takich oddziaływań jak: rozciąganie, wilgoć, niskie i wysokie temperatury, które mogłyby doprowadzić do rozszczelnienia przesyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here