Panowie są powszechnie znani z ignorancji na temat mody. Z reguły nie dbają o swój ubiór tak samo jak panie. W codziennym życiu może to co najwyżej wywoływać uśmiech na twarzy, lecz sprawa robi się poważna, gdy mężczyzna nie wie, jak się ubrać na ważne spotkanie gdzie musi wystąpić w stroju galowym. Wtedy zaczyna się gorączkowa improwizacja dot. skompletowania odpowiedniego stroju. Co wtedy? Jaka koszulę do garnituru powinien wybrać?

 

Jaka koszula do garnituru? Jak dopasować koszulę, aby nie popełnić błędu?

Przede wszystkim całość zależy od rodzaju i typu garnituru. Jeśli ubieramy się na „pełną galę” (spodnie i marynarka w jednym kolorze – najlepiej czarnym lub granatowym), koszula nie powinna być zbyt krzykliwa. Najlepiej wybierać koszule w kolorach jasnych, aczkolwiek stonowanych, takich jak biel czy błękit. Takie zestawienie nie powinno rzucać się w oczy, więc krzykliwe desenie typu hawajskie kwiatki, widoczne nadruki/naszywki, wyraźnie zarysowana krata albo wielokolorowe pasy zdecydowanie odpadają. Strój galowy powinien być prosty, skromny oraz pozbawiony pretensjonalności.

Warto pamiętać także o tym, iż koszula powinna mieć odpowiednio dobraną długość rękawów. Tak samo, jak do galowych spodni nie założymy skarpet typu „stopki”, pod marynarkę nie założymy części garderoby z krótkim rękawem. Powinien on zakrywać nasze nadgarstki. Ubierając się elegancko, mężczyźni powinni zakryć jak największy obszar swojego ciała. Może na pierwszy rzut oka taka wpadka nie będzie widoczna, jednak gdy podniesiemy rękę, widok naszego nagiego ramienia może wywołać niesmak lub uśmiech na twarzy… Ponadto wygląda to trochę tak, jakbyśmy założyli polar lub kurtkę na nagie ciało. Umówmy się, że nie wygląda to najlepiej i jest po prostu nieodpowiednie.

Co innego, gdy zakładany przez nas garnitur jest niekompletny, to znaczy, kiedy marynarka i spodnie pochodzą z różnych kompletów albo dobieramy do marynarki jeansy lub sztruksy. Taki styl można z powodzeniem wybrać, wybierając się na spotkanie towarzyskie. Wtedy nasza inwencja ma dużo większe pole do popisu. W takim wypadku nie razi założenie koszuli o odmiennym deseniu lub ciekawym kolorze. Można się pokusić nawet o T-shirt, gdy wybieramy marynarkę sportową. Powinny być one jednak w kolorze białym, błękitnym lub ewentualnie w jasnych odcieniach żółtego. Mogą natomiast zawierać naszywki i nadruki. Aha, Panowie, moda na brązowe czy jasne marynarki naprawdę się skończyła. Teraz królują granat i czerń, dlatego właśnie z myślą o tych kolorach dobierajcie resztę swojej garderoby. Zapomnijcie o kolorach typu pomarańcz, zielony, czerwony lub fioletowy.

Mówi się, że „nie szata zdobi człowieka”, ale nie oznacza to, że nie ma ona znaczenia. To powód, dla którego ten wpis został zamieszczony na blogu. Ubiór odzwierciedla nasz stosunek do sytuacji, w której się znajdujemy, Ubierając się elegancko, wyrażamy nasz szacunek i powagę. Strój luźny może zostać odebrany jako faux pas albo nawet obraza w stosunku do pozostałych osób i ich lekceważenie. Dlatego właśnie uważajmy na to, jak wyglądamy. Zapewniam Was, że odrobina wyczucia i dobrej woli ułatwi Wam życie w wielu ważnych chwilach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here