O czym należy pamiętać wysyłając paczkę do Danii?

0
Paczka do Danii

Poszukujesz firmy kurierskiej, która zapewni bezpieczną i szybką wysyłkę paczki do Danii? Gdzie można porównać oferty poszczególnych firm oferujących usługi kurierskie i czy monitoring przesyłki do Danii jest dodatkowo płatny? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Wybieraj z głową

Liczba firm oferujących usługi kurierskie w Polsce może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego stojąc przed wyborem konkretnej firmy kurierskiej warto skorzystać z usług profesjonalnego operatora logistycznego, który pomoże dobrać odpowiednią firmę, skrojoną na nasze indywidualne potrzeby. Większość firm kurierskich funkcjonujących obecnie na polskim rynku ma swojej ofercie usługi przewozów zagranicznych, zarówno w ramach Unii Europejskiej, jak i poza nią. Dzięki wygodnym i szybkim wyszukiwarkom w kilka chwil znajdziemy odpowiednią firmę przewozową i wycenimy naszą przesyłkę. Korzystając z usług pośrednika logistycznego zaoszczędzimy czas i pieniądze. Jednym z popularnych operatorów jest firma globkurier.pl współpracująca z ponad 50 firmami kurierskimi i transportowymi.

Jak to działa?

Aby dokonać wyceny paczki do Danii warto skorzystać z opcji szybkiej wyceny przesyłka. Po podaniu miejsca odbioru i nadania przesyłki, wagi paczki oraz jej wymiarów w szybki i prosty sposób możemy uzyskać wycenę usług wielu firm kurierskich funkcjonujących na polskim rynku i wybrać najbardziej satysfakcjonująca nas ofertę. Ponadto w ramach usług platformy globkurier.pl możliwe jest skorzystanie ze specjalnej indywidualnej oferty przesyłek międzynarodowych (w tym również paczek do Danii) dla przedsiębiorców. Większość największych firm kurierskich oferuje możliwość śledzenie przesyłek krajowych i zagranicznych. Dzięki specjalnemu numerowi listu przewozowego lub numerowi zamówienia możliwe jest śledzenie trasy paczki na każdym etapie jej podróży. Ta niezwykle przydatna usługa nie jest dodatkowo płatna.

Paczka do Danii: o czym warto wiedzieć?

Wysyłanie paczek w obrocie międzynarodowej za pośrednictwem firmy kurierskiej to nic trudnego, zwłaszcza jeśli skorzystamy dodatkowo z usług platformy logistycznej. Należy jednak wiedzieć, że realizacja przesyłki międzynarodowego może się wiązać z koniecznością dopełnienia dodatkowych formalności, np. celnych. Dobra informacja jest taka, że w przypadku nadawania paczki w obrębie Unii Europejskiej nie jest wymagane dopełnienia obowiązków celnych, które obowiązują przy wysyłce poza kraje unijne. Paczka do Danii traktowana jest na równi z przesyłkami i do jej nadania wystarczy jedynie list przewozowy.

Ochrona antykradzieżowe systemu keyless

0
zabezpieczenie kluczyka keyless

Dzięki rozwojowi nowych technologii pojawiają się coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. Jedno z nich to system bezkluczykowy keyless oraz jego zabezpieczenie. Jest to system elektronicznego, bezdotykowego dostępu do samochodu i jego uruchamiania, który powstał w celu zwiększenia komfortu użytkowania samochodu. Zabezpieczenie kluczyka keyless to etui blokujące sygnał elektromagnetyczny, minimalizujące ryzyko kradzieży samochodu na tzw.walizkę. 

Czy system keyless jest bezpieczny?

W systemie keyless miejsce tradycyjnego kluczyka zajęło urządzenie elektroniczne, podobne do pilota, które emituje sygnały radiowe i w ten sposób komunikuje się z systemem w samochodzie. Właściciel samochodu ma pilota cały czas przy sobie i nie musi go dotykać, aby system zadziałał. Kluczyk zostaje rozpoznany, gdy jest w zasięgu pojazdu i następuje odblokowanie drzwi, a uruchomienie zapłonu następuje, gdy kluczyk zostanie wykryty w kabinie pojazdu.

System bezkluczykowy keyless nie jest jednak w pełni bezpieczny. Znalazły się osoby, które skonstruowały urządzenie przechwytujące i wzmacniające sygnał. Urządzenie to ułatwiło życie złodziejom samochodów. W odpowiedzi powstało zabezpieczenie kluczyka keyless, czyli etui antykradzieżowe. System keyless składa się z pilota emitującego fale radiowe RF, a zadaniem etui jest zatrzymanie sygnału, gdy pilot się w nim znajduje. Etui antykradzieżowe zostało zaprojektowane z takiego właśnie materiału.

Etui dla systemu keyless

Przykra niespodzianka, jaką jest kradzież auta, może spotkać każdego. Przechwycenie i wzmocnienie sygnału z systemu keyless nie jest dla złodzieja trudne. Posiadając odpowiednie urządzenie złodziej może wejść w reakcję z autem i wygenerować kod z pilota. Nie dojdzie do tego, jeżeli pilot jest połączony z zabezpieczeniem kluczyka keyless. Gdyby złodziejowi udało się uzyskać kod z pilota, to kradzież auta byłaby bardzo prosta. Skradziony samochód jest dostarczany do dziupli, gdzie złodzieje przestawiają w nim parametry elektroniczne.

Dzięki zabezpieczeniu kluczyka keyless złodzieje nie są w stanie wygenerować sygnału z pilota. Właściciel samochodu może spokojnie spędzić czas na kawie lub zakupach. Etui antykradzieżowe skutecznie zabezpiecza pilota i dzięki niemu uniknie się przykrej niespodzianki. Materiał, z którego jest ono zbudowane zatrzymuje sygnał i uniemożliwia komunikację kluczyka keyless z urządzeniem złodziei. Zabezpieczenie kluczyka keyless jest dostępne w wielu wariantach posiadających ciekawą stylistykę. Są to eleganckie akcesoria, oryginalne i różniące się wykończeniem. Zakup etui antykradzieżowego jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich kierowców korzystających z systemu kluczyka keyless.

Producent profili aluminiowych to twórca nowoczesnego świata!

0
Producent profili aluminiowych to twórca nowoczesnego świata

Aluminiowe profile towarzyszą na co dzień, są wszędzie! Drzwi, okna, nawet ogrody – wszystkie one mają subtelnie wkomponowane elementy aluminiowe, zwane również profilami. Tradycyjne profile stalowe, czy nawet drewniane, są melodią przeszłości. Lekkie i wytrzymałe aluminium z powodzeniem zastępuje starsze rozwiązania.

Profile aluminiowe są nowoczesne, a przy tym uniwersalne

Niewiele produktów miało tak wielki wpływ na wygląd obecnego świata, jak aluminium. Profile wytwarzane z aluminium są praktycznie wszędzie, oferują znacznie lepszą charakterystykę od historycznie stosowanego drewna czy powoli odchodzącej na drugi plan stali. Producent profili aluminiowych to w istocie twórca nowoczesnego świata! Wystarczy rzucić okiem na budynki – wszystkie one mają systemy okienno-drzwiowe korzystające z dobrodziejstw aluminiowych profili. Systemy przesuwne nie byłyby tak przyjemne i proste w użyciu, gdyby nie lekkość i sztywność aluminium. Wreszcie rolety – adaptacyjne czy nawet montowane pod tynkiem – bez nich okna byłyby tylko zwyczajnym otworem w ścianie, zaś z roletami zyskują niepowtarzalny charakter.

Aluminiowe profile są wszędzie – to na nich opiera się nowoczesność

Profile aluminiowe mogą być lakierowane proszkowo na dowolny kolor, ich dokładność wykonania opiera się na wykorzystaniu techniki komputerowej. Nowoczesne zakłady produkują także uszlachetniane profile, poddawane procesowi anodowania oraz śrutowania. Oferta dostępna jest na stronie producenta: https://www.aliplast.pl/. Warto również wspomnieć o innych udogodnieniach opartych na aluminium. Plisowane moskitiery oraz ramowe konstrukcje wypełnione siatką zapobiegają wlatywaniu do pomieszczeń uciążliwych insektów. Gustowne balustrady aluminiowe stanowią doskonałą ozdobę obiektów, montowane są zarówno wewnątrz (np. w pomieszczeniach firmowych), jak i na zewnątrz. Estetyka idzie w parze z minimalnym nakładem pracy w celu konserwacji. W panel może być wmontowane wypełnienie szklane lub panelowe. Jak widać, producent profili aluminiowych zmienia wygląd naszego świata.

Walizka dla dziecka – jak wybrać walizkę dla małego podróżnika?

0
Walizka dla dziecka

Twój pierwszy rodzinny wyjazd zbliża się wielkimi krokami, a ty nadal nie masz w co spakować swojego dziecka? Wybór opakowania na bagaż dla najmłodszego uczestnika wycieczki to nie lada wyzwanie! Dowiedz się, jaka powinna być idealna walizka dziecięca.

Przygotowania do wakacyjnej podróży zazwyczaj wywołują wiele emocji. Podczas tworzenia listy wszystkich niezbędnych rzeczy i szykowania ekwipunku często powstaje pytanie – w co to zmieścić? Wybierając się na wspólny wypoczynek, nie zapomnij o tym, aby bagaż dziecka został spakowany osobno – to potem ułatwi poszukiwania bez potrzeby przeglądania wszystkich walizek.

Walizka podróżna dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym powinna się charakteryzować idealna walizka dla dziecka? Rozmiar powinien być odpowiedni, to znaczy taki, który pomieści dokładnie tyle rzeczy, ile trzeba. Zbyt małe opakowanie nie spełni swojego zadania, natomiast zbyt duże będzie niepraktyczne i stanowi niepotrzebny kłopot.

Dla starszaków – walizka dla dzieci na kółkach

Jeśli twoja pociecha jest już duża, z pewnością zechce samodzielnie prowadzić swoją torbę. W takim przypadku sprawdzi się walizka na kółkach dla dzieci. Gdy podróżujesz z nastolatkiem, rozmiar bagażu może być średni lub nieco większy. Musi być wystarczająco dużo miejsca, aby zmieściły się wszystkie niezbędne akcesoria, ubrania oraz kosmetyki. Starsze dzieci zwykle same potrafią zadbać o porządek podczas pakowania.

Dla młodszego turysty wybieraj raczej małą walizkę dla dzieci, ponieważ łatwiej będzie szkrabowi ją prowadzić. Pamiętaj też o tym, że dziecięce ubranka nie zajmują zbyt dużo miejsca, dlatego podczas podróży doskonale się sprawdzi walizka kabinowa dla dzieci, która jest wystarczająco pojemna oraz zapewni pełną ochronę bagażu przed uszkodzeniem.

Przy dokonywaniu wyboru zwróć uwagę na to, aby kółka były solidne, wykonane z kauczuku lub gumy i stabilnie przymocowane do walizki. Pozwól dziecku przymierzyć się do torby, niech sprawdzi, czy uchwyt jest na odpowiedniej wysokości i czy wygodnie ją prowadzić.

Walizki podróżne dla dzieci – jakie wybierać?

Idealne torby podróżne powinny być wygodne i lekkie. Jest to szczególnie istotne wtedy, kiedy są to walizki małych podróżników. Dziecko nie poradzi sobie z ciężkim bagażem i szybko zniechęci się do niego. Będzie to skutkowało tym, że opiekun zyska dodatkowe kilogramy do przemieszczania, czego zdecydowanie warto unikać.

Teraz już wiesz, jaka walizka dla dziecka będzie najlepsza na pierwszą długą wspólną podróż. Przygotuj się na rodzinne wakacje i zaopatrz w kolorową, lekką i wygodną walizkę na kółkach, która pomieści cały bagaż twojego szkraba. Bez względu na to, jaki środek transportu wybierzesz, niezawodna torba z solidnego materiału zabezpieczy wszystkie niezbędne rzeczy i sprawi, że pakowanie się będzie czystą przyjemnością. Pamiętaj o tym, aby pomóc swojemu dziecku odpowiednio rozmieścić ubrania i kosmetyki i wspólnie przygotujcie się na wspaniałą przygodę, jaką będzie wasz wakacyjny wyjazd.

Artykuł sponsorowany.

Jak wybrać idealne wypełnienie do swojego ciasta?

0
Jak wybrać idealne wypełnienie do swojego ciasta

Mimo zróżnicowanych metod przygotowywania wszelkiego rodzaju nadzień do ciast każdy cukiernik powinien wiedzieć pewne rzeczy o tym, jakie warianty wybierać, aby przygotowywane przez niego wypieki miały najwyższej jakości walory smakowe. Oczywiście wszystko zależy przede wszystkim od rodzaju receptury, jaką będziemy się kierować. Istnieje jednak parę kwestii, o których należy pamiętać, aby nasze nadzienie cukiernicze smakowało idealnie w połączeniu z innymi elementami naszego wyrobu.

Jakość na pierwszym miejscu!

Przygotowując wszelkiego rodzaju słodycze, należy pamiętać o tym, że jakość składników to podstawa. Bez dobrych, sprawdzonych produktów nie uda nam się stworzyć ciasta o świetnym smaku. Mając to na uwadze, warto wybierać takie nadzienia owocowe, które przygotowywane są przez doświadczonych producentów, tworzących swoje wyroby z największą dbałością o każdy detal. Na stronie internetowej producenta różnego rodzaju nadzień do pralin, czy wsadów owocowych https://www.eurohansa.pl/, znajdziemy szeroki wybór takich produktów, z których z pewnością będziemy zadowoleni. Wszelkiego rodzaju nadzienia do ciast wymagają odpowiedniej receptury i troski o najmniejszy szczegół, ponieważ tylko w ten sposób uda nam się stworzyć prawdziwe, słodkie cuda.

Postaw na sprawdzonych producentów

Sprawdzony producent wsadów owocowych i nadzień cukierniczych to taki, który zagwarantuje swoim klientom doskonały smak swoich produktów. Eurohansa to firma, która na rynku cukierniczym istnieje już od 30 lat, na których przestrzeni zaufało jej tysiące osób z zamiłowaniem do najlepszych słodkości. W jej ofercie znajdziemy takie opcje, jak nadzienia do słodyczy dietetycznych, po które Polacy sięgają coraz częściej. Jest to z pewnością genialna propozycja dla osób, które z powodów zdrowotnych nie mogą spożywać cukru, a mimo to – kochają wysokiej jakości słodycze! Wśród smaków nadzień owocowych oferowanych przez tę markę znajdziemy między innymi: malinę, truskawkę, a także papaję lub granat, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie!

Sprzątanie grobów Gdynia – wszystko, co trzeba wiedzieć

0
Sprzątanie grobów Gdynia

W dzisiejszych czasach, gdy przeprowadzki są na porządku dziennym, to zarówno opieka jak i odwiedzanie cmentarzy, gdzie leżą bliscy może być utrudniona. Można też nie mieć czasu na to, by pojechać i kilka godzin czyścić nagrobek. Coraz popularniejsze stają się firmy, które świadczą usługi sprzątania i opieki nad grobem. Poniżej kilka przydatnych porad, jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne sprzątanie.

Kilka przydatnych wskazówek

To, czym i w jaki sposób dokładnie będzie myty grób zależy od kilku czynników, między innymi od rodzaju budulca, z jakiego został zrobiony. Najpopularniejszymi materiałami są: lastryko, granit, marmur, piaskowiec. Grób z lastryko sprzątamy używając wody, płynu do mycia naczyń, szczotki i sody oczyszczonej. Oczywiście, jeśli te środki nie dadzą rady to istnieją na rynku specjalne do tego rodzaju płyty. Na koniec warto natłuścić olejem czysty nagrobek. Granit, odporny na działanie warunków atmosferycznych, można oprócz wody z mydłem potraktować wodą z octem. Tego typu płyty nie olejujemy ani niczym tłustym nie nacieramy. Sama woda z octem powinna dać połysk. Jeśli chodzi o grób wykonany z marmuru, który jest skałą wapienną to musimy się posiłkować jedynie delikatnymi sposobami, które nie uszkodzą budulca. Tak naprawdę tylko tam, gdzie są jakieś mocniejsze zabrudzenia można użyć delikatnej pasty z sody oczyszczonej i wody utlenionej. Piaskowiec jest równie delikatny. Tu warto użyć specjalnego środka do czyszczenia nagrobków z piaskowca. Przyda się także ściereczka i ciepła woda. 

Usługi firm sprzątających

Wyszukamy je wpisując określone hasło w wyszukiwarkę np. sprzątanie grobów Gdynia. Mając konkretne wyniki wyszukiwania, należy zapoznać się z najważniejszym, czyli opiniami. Mogą nam wiele powiedzieć na temat jakości świadczonych usług. Porównując ceny poszczególnych usług warto zastanowić się jakie są oczekiwania względem współpracy oraz czy będzie to jednorazowa akcja, czy stała współpraca – ceny w takich wypadkach mogą się różnić. W okresie przedświątecznym popyt na takie usługi wzrasta, a razem z nią cena. Niektóre firmy posiadają pakiety np. całoroczne sprzątanie grobów (raz w miesiącu). Wszystko zależy od oczekiwań klienta. Na pewno najważniejszą kwestią jest reputacja i doświadczenie firmy – nagrobki wykonane z innego materiału niż granit, bardzo łatwo uszkodzić, a i czyszcząc granit nieostrożnie można doprowadzić do np. zarysowania płyty. Dlatego wybór odpowiedniego fachowca w tej sprawie jest tak ważny.

Zamki do drzwi chińskich – rodzaje

0
Zamki do drzwi chińskich

Coraz większą popularnością cieszą się drzwi chińskie, które są stosunkowo tanie. Ich nazwa nie oznacza, że zostały wyprodukowane w Chinach. Nazwa ta oznacza drzwi tanie, gorszej jakości. Można je kupić w marketach budowlanych już za kilkaset złotych. Ich słabą stroną jest zdecydowanie jakość i często (choć nie zawsze) niska trwałość. W przypadku, gdy jednak nie mamy funduszy, by zainwestować w droższe drzwi, to wybór drzwi chińskich może być ratunkiem. 

Rodzaje zamków

Wśród zamków do drzwi wyróżniamy zamki wpuszczane. Jak sama nazwa wskazuje, wkładaj się je do specjalnie przygotowanych otworów i nie są widoczne na zewnątrz. Posiadają zatrzask, a ich działanie opiera się o klamkę bądź zasuwę. Wyróżniamy również zamki nawierzchniowe, które są na zewnątrz drzwi (nadrzwiowe), inaczej niż w przypadku wpuszczanych, tutaj nie ma specjalnych otworów. Są bardzo bezpieczne, dlatego często montuje się je w drzwiach wejściowych do domu lub mieszkania. Zamki do drzwi chińskich nawierzchniowe dzielimy na: zapadkowe, zasuwkowe, zapadkowo-zasuwkowe. Wyróżniamy również mechaniczne i elektromechaniczne. Mechaniczne to te tradycyjne, najbardziej powszechne i popularne, uważane za niezawodne, a jednocześnie nie są specjalnie drogie. Niektóre posiadają magnetyczne kodowanie klucza, ale to już droższa zabawa. Elektromechaniczne wykorzystują w swoim działaniu impulsy elektryczne do otworzenia się. Jednak wymagają one źródła zasilania: baterii bądź podłączenia do elektryczności. 

Charakterystyka drzwi chińskich

Nie zawsze nazwa drzwi chińskie oznacza drzwi produkowane w Chinach, choć może się tak zdarzyć. Najczęściej jest to nazwa charakteryzująca drzwi tanie, niższej jakości i bez atestów. Możemy znaleźć je zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. W drzwiach chińskich zawiasy są najczęściej niewidoczne, są one zabudowane bądź wbudowane przy produkcji w materiał. Mając mały budżet nie należy obawiać się ich, ponieważ można znaleźć produkty lepszej jakości, ale trzeba poświęcić czas i sprawdzić jakość drzwi. Te najgorszej jakości mogą być chropowate albo mieć pęcherzyki powietrza. Ich przewaga to także ogromny wybór akcesoriów: klamki, wkładki, zamki do drzwi chińskich. Jest ich na tyle duży wybór, że bez problemu znajdziemy i dopasujemy je do każdego wnętrza. Wbrew pozorom niektóre firmy produkujące te wyroby coraz bardziej się starają, poza tym czasami potrzebujemy przejściowo jakichś drzwi. Nie mamy ochoty wtedy zainwestować w lepszej jakości produkty. Tak samo jest przy okazji wynajmowania mieszkania – nie wiadomo na jakich lokatorów trafimy, a zniszczone drzwi chińskie łatwiej wymienić.

Wejdź na stronę https://swiatzamkow.pl/

Weekend w Toruniu – atrakcje, nocleg, jedzenie

0
Weekend w Toruniu

Decydując się spędzenie weekendu w atrakcyjnym miejscu, warto rozejrzeć się za noclegiem, które będzie położone blisko głównych atrakcji. Toruń to miasto z wyjątkową atmosferą, oferujące zwiedzającym liczne atrakcje i wiele miejsc z pysznym jedzeniem. W centrum można poczuć klimat gotyckiej starówki, usiąść w kawiarnianym ogródku, a wieczorem skorzystać z bogatej oferty festiwali i imprez. Aby w pełni poczuć atmosferę Torunia warto zorganizować nocleg na terenie miasta i poruszać się między kamienicami pieszo.

Zalety noclegu w Toruniu

Ze względu na wielkość i ukształtowanie Torunia, świetnie sprawdza się opcja zwiedzania go pieszo. Aby w pełni cieszyć się klimatem starówki i niespiesznie chłonąć piernikowe aromaty warto wynająć apartamenty w Toruniu. Nocleg w samym centrum pozwoli na spacerowanie po najpiękniejszych miejscach i dzielnicach miasta. Romantyczna atmosfera Torunia fantastycznie prezentuje się na zdjęciach. Wybierz apartament w Toruniu, aby komfortowo zwiedzać miasto i poznać, jak wiele ma ono do zaoferowania. Dodatkową zaletą wybrania noclegu w samym środku Torunia jest niezależność od parkingów. Miasto to, ze względu na gotycką zabudowę nie jest najłatwiejszym miejscem do poruszania się autem i sprawnego parkowania. Gotyckie kościoły, będące perłą toruńskiej starówki najwygodniej jest zwiedzać podczas spaceru.

Jakie miejsca w Toruniu warto odwiedzić?

Punktem początkowym, bez którego zwiedzanie Torunia nie miałoby sensu, jest oczywiście gotycka starówka, na której znajduje się wiele dobrze zachowanych, średniowiecznych zabytków. Ale to wyjątkowe miasto posiada znacznie więcej urokliwych miejsc, które warto odwiedzić. Miejscem wartym zobaczenia jest zadbany brzeg Wisły. To tam można odpocząć i przespacerować się w chwili, gdy miejski zgiełk stanie się nużący. Natomiast, jeżeli postanowimy przejść mostem im. Józefa Piłsudskiego na drugi brzeg, będziemy mieć szansę zobaczenia z platformy widokowej pięknie podświetlonego starego miasta.

W obrębie starego i nowego miasta znajduje się również wiele wyjątkowych, gotyckich kościołów. Warto je odwiedzić, żeby zauważyć, jak różne okresy gotyku różniły się od siebie pod względem architektonicznym. Jednym z najbardziej efektywnych jest kościół św. Jakuba. Apartamenty Żeglarska 25 oraz apartamenty Kopernika 12 to idealne miejsca na nocleg, a zarazem baza wypadowa do różnych tego typu atrakcji, które pozwolą nam komfortowo odwiedzić wszystkie najbardziej interesujące budowle. Aby wybrać najlepsze miejsce na nocleg w Toruniu, wystarczy skorzystać ze strony apartamenty.torun.pl.

Co najlepiej zjeść będąc w Toruniu?

Oczywiście pierniki! To pierwsze i najpopularniejsze skojarzenie z tym miastem. Gdzie można znaleźć najlepsze toruńskie przysmaki? Warto odwiedzić kilka punktów, aby wybrać swoje ulubione. Niekoniecznie będą to największe cukiernie z długimi kolejkami. Dla wielu lepszym wyborem będzie mały sklepik w okolicy starówki, przyciągający zgłodniałych spacerowiczów fantastycznym zapachem.

Spódnica na lato – jaką wybrać? 

0
spódnica

Decydując się na zakup spódnicy najlepiej jest wybrać taką wykonaną z lekkich materiałów jak bawełna, wiskoza czy len. Takie tkaniny są przewiewne, co sprawdza się idealnie podczas letnich upałów. Długość oraz kształt spódnice również powinny być odpowiednio dobrany. Przybywa że powinniśmy wziąć jednak pewien kluczowy aspekt. Powinniśmy czuć się dobrze w tym, co nosimy. Jak wybrać odpowiednią spódnicę na lato? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.shape.pl/jaka-spodnica-na-lato/ 

Lniana spódnica 

Len cechuje się przede wszystkim dużą higroskopijnością. Dlatego też jest to świetne rozwiązanie na upalne dni. Dzięki specjalnemu zwrotowi włókna przypominają siateczkę, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza i dopływ świeżego powietrza do skóry. 

Spódnica z wiskozy 

Wiskoza to jedna z najbardziej higienicznych tkanin. Jest oddychająca oraz chłonna. Dzięki temu nasze ciało stale ma dostęp do świeżego powietrza, a nawet w najgorętsze upały materiał może chłonąć wilgoć. Wybierając tego rodzaju materiał, możemy mieć pewność, że latem poczujemy na skórze powiew wiatru. 

Spódnica bawełniana 

Bawełna to jedna z najpopularniejszych tkanin wykorzystywanych do produkcji odzieży na świecie. Spódnice z bawełny idealnie sprawdzają się latem, ponieważ materiał ten chłonie wilgoć z naszego ciała. Wiele osób może się tutaj z nami nie zgodzić. Bawełna należy przecież do materiałów, które zatrzymują ciepło. Bawełniany swetry idealnie sprawdzają się na zimę do ocieplania ciała. Wszystko to zależy jednak od grubości tkaniny. Gruba dodaje przyjemnego uczucie ciepła, a cienka bawełna jest lekka oraz daje skórze przyjemny powiedz powietrza, a tym samym odczucie chłodu. 

Odpowiednia długość i krój na lato 

Wybierając się na zakupy odpowiedniej odzieży, nasz wybór zależy od naszych osobistych preferencji. Nie ma idealnego kroju na lato, a tak naprawdę każdy model jest idealny, o ile wykonany jest z dobrej jakości tkaniny. 

Dostęp do wielu wariantów spódnic może przyprawić Niektóre kobiety o zawrót głowy. Na sklepowych półkach możemy znaleźć dosłownie miliony spódnic od mini po maxi, kolorowych czy stonowanych. To samo tyczy się krojów. 

Zobacz też: http://www.dessire.pl/wybor-butow-na-wakacje/ 

JPK v7 – jakie zmiany wprowadziła nowa wersja pliku kontrolnego?

0
JPK v7

JKP VAT to niewatpliwie jedna z najbardziej głębokich, ale przy tym także bardzo kontrowersyjnych zmian w polskim prawie podatkowym. Mimo że od wprowadzenia JPK v7 minął prawie rok, niejeden czynny podatnik VAT ma z nim problem.

Na czym polegają zmiany w deklaracji VAT?

Połączenie pliku JPK oraz deklaracji VAT miało na celu zdaniem Ministerstwa Finansów znaczne uproszczenie procedur sprawozdawczych. Obowiązek osobnego przekazywania deklaracji VAR oraz JPK został zastąpiony jednym działaniem, a więc wypełnieniem pliku JPK v7. Gdyby zatrzymać się tylko na tym stwierdzeniu, można byłoby faktycznie uznać, że mowa o działaniu zdecydowanie pozytywnym, które powinno spotkać się z aplauzem zarówno ze strony samych podatników, jak i księgowych. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? Ponieważ do JPK VAT wprowadzono dodatkowo obowiązek prowadzenia szczegółowych oznaczeń poszczególnych transakcji. Poskutkowało to bardzo rozbudowaną strukturą dokumentu, wysokim poziomem jej skomplikowania, z którym nie zawsze radzą sobie nawet doświadczeni księgowi.

JPK v7- co się na niego składa?

Podatnicy rozliczający swoje dochody są obecnie proszeni o zgłoszenie przez plik JPK do urzędu skarbowego bardzo szczegółowych informacji dotyczących transakcji zakupu oraz sprzedaży. Nie chodzi tutaj już tylko o wyszczególnienie wartości, kwot, stawek podatku VAT czy danych kontrahentów. Nowy jednolity plik kontrolny wprowadza także konieczność opisania rodzajów świadczonych usług i dostarczanych towarów. Ten obowiązek dotyczy wyłącznie sprzedawców danego towaru lub usługi. To oni bowiem muszą go właściwie oznaczyć w JPK.

Generalnie, nowa struktura pliku JPK VAT dzieli się na:

  • część ewidencyjną, podobną do wcześniejszego JPK VAT,
  • część deklaracyjną, analogiczną do deklaracji VAT.

jpk

Podstawowe elementy JPK VAT to:

  • „Nagłówek” –  okres, cel złożenia, dane urzędu skarbowego, data złożenia pliku,
  • „Deklaracja” – dane do wyliczenia podatku należnego i naliczonego, wartości podatku lub kwota zwrotu,
  • „Podmiot1” – dane identyfikujące podatnika,
  • „SprzedazWiersz” – dane do rozliczenia podatku należnego,
  • „SprzedazCtrl” – dane dotyczące liczby wierszy, wartość podatku należnego,
  • „ZakupWiersz” – dane pozwalające na prawidłowe rozliczenie podatku naliczonego,
  • „ZakupCtrl” – dane dotyczące liczby wierszy, wartość podatku naliczonego.

Transakcja musi dodatkowo zostać opisana z pomocą jednej z 13 grup towarów i usług wrażliwych. Grupy te wskazane zostały przez Ministerstwo Finansów. Ponadto, do zeznania w niektórych przypadkach konieczne jest stosowanie dodatkowych oznaczań dla transakcji, które objęte są szczególną procedurą rozliczania podatku VAT, np.
„MR_UZ” dla dostawy towarów używanych, dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich i antyków opodatkowanych na zasadach marży zgodnie z art. 120 ustawy o VAT.

Kiedy źle wypełnisz JPK v7… Z czym mierzą się czynni podatnicy VAT?

Jednolity plik kontrolny to podstawa zeznania podatkowego. To niestety oznacza również, że za błędnie przygotowany plik JPK do urzędu skarbowego można zapłacić. Obowiązkowe jest dokonanie poprawnych oznaczeń, niewypełnienie tego obowiązku jest natomiast bardzo surowo karane. Za błędne rozliczenie VAT, źle zastosowane oznaczenia, a więc za uniemożliwienie weryfikacji prawidłowości transakcji przez organy podatkowe grozi kara w wysokości 500 zł. Pamiętaj jednak, że masz 14 dni, od momentu stwierdzenia błędu przy generowaniu JPK (albo przez US albo samego podatnika), na przesłanie skorygowanego JPK v7. Kary możesz uniknąć także jeśli w tym czasie złożysz stosowne wyjaśnienia.

ZOBACZ TEŻ