Plecaki skórzane w męskiej odsłonie

0
Plecaki skórzane w męskiej odsłonie

Już od jakiegoś czasu obserwujemy wśród modowych trendów, że plecakami skórzanymi interesują się także mężczyźni. Praktyczne i wygodne świetnie sprawdzają się nie tylko do pracy. Dowiedz się, jak niezwykłe stylizacje można stworzyć dzięki plecakom skórzanym.

Nie tylko elegancko i praktycznie, czyli kilka słów o plecaku skórzanym

Panowie plecaka skórzanego mogą używać na wiele sposobów. Najczęściej wybierany jest on do pracy lub na uczelnię. W zależności od wybranego modelu można zdecydować się na wariant wyposażony w liczne przegrody i kieszenie lub taki, który będzie miał tylko jedną główną komorę. W wielu przypadkach wybór odpowiedniego modelu zależał będzie od tego, co w nim będzie przenoszone. Panowie, którzy lubią mieć wszystko uporządkowane, chętnie sięgają po modele plecaków skórzanych wyposażonych w liczne kieszenie, również te zamykane na zamek błyskawiczny.

Plecak skórzany męski

Fot. Plecak skórzany męski ze strony https://www.brytyjka.pl/plecaki-skorzane-cat-16.html

Umieść w plecakach skórzanych wszystko, co chcesz

Wielu panów ceni sobie fakt, że dzięki plecakowi skórzanemu mogą zabrać ze sobą dokładnie tyle rzeczy, ile potrzebują. Szeroki wybór produktów sprawia, że bez trudu dobiorą oni wielkość do swoich potrzeb. Należy bowiem pamiętać, że placki skórzane występują w licznych wersjach. Powszechnie kojarzą się nam one z produktem zakładanym na obydwa ramiona jednak w sklepowych ofertach, nie brakuje mniejszych modeli w stylu klasycznej listonoszki czy praktycznej raportówki.

Praktyczne plecaki skórzane w stylu vintage

W ostatnim czasie styl vintage zyskuje coraz większą popularność. Wynika to głównie z faktu, że nadaje on stylizacji świeżości, zwraca uwagę, ale nie jest zbyt zobowiązujący. Plecaki skórzane w stylu vintage będą więc wyróżniały się oryginalnymi przetarciami czy wysoką jakością wykonania, ale jeżeli chodzi o kolorystykę, to zostanie ona utrzymana w stonowanym tonie. Produkt ten jest bardzo często wyposażony w praktyczne kieszenie zewnętrzne zapinane na zatrzask, co sprawia, że możemy mieć łatwy i szybki dostęp do wszystkich podręcznych przedmiotów.

Plecak skórzany idealny do biura

Czy istnieje idealny plecak do biura? Oczywiście, lecz nie będzie to jeden model uniwersalny dla wszystkich. Idealny plecak skórzany dobieramy przede wszystkim do charakteru wykonywanej pracy. Jeżeli często uczestniczy w spotkaniach biznesowych, prowadzimy szkolenia czy konferencje, na które zabieramy ze sobą laptopa, warto wybrać model uzupełniony o praktyczną przegrodę dedykowaną na tego rodzaju sprzęt. Jej główną zaletą jest fakt, że wyposażony jest w specjalną gąbkę amortyzującą umożliwiającą jego bezpieczne transportowanie.

Z plecakiem skórzanym na sportowo

Plecak skórzany świetnie sprawdzi się także w wersji sportowej. W takim wypadku wystarczy wybrać większy model, który z łatwością pomieści dodatkowe zabierane ze sobą rzeczy. Placki skórzane w wersji sportowej mogą być wyposażone w jedną pojemną komorę główną lub dwie, które oddzielą akcesoria sportowe od pozostałych rzeczy. Wybierz model w dwóch kontrastowych kolorach, aby nadać stylizacji modnego charakteru.

Reasumując, jeśli chodzi o ofertę męskich plecaków – jest w czym przebierać. Nawet najbardziej wymagający i wybredny mężczyzna znajdzie na tym gruncie coś dla siebie. Ciekawą opcją dla poszukujących jest oferta internetowa, jak chociażby kolekcja plecaków męskich od Brytyjka.pl. Warto zapoznać się z nią na własne oczy, bowiem opis często nie oddaje wszystkiego. Zapraszamy!

Kalkulator kredytów gotówkowych – sprawdź najlepsze oferty w 3 minuty!

0
Kalkulator kredytów gotówkowych - sprawdź najlepsze oferty w 3 minuty!

3 minuty – tylko tyle czasu potrzeba, żeby za pośrednictwem internetowego kalkulatora kredytów gotówkowych znaleźć najlepszą ofertę na rynku. Dowiedz się, jak działają tego rodzaju narzędzia i dlaczego warto ich używać.

Porównanie – klucz do korzystnej transakcji

Przed kupnem drogiego produktu, np. sprzętu RTV i AGD, mebli czy samochodu osobowego, zawsze sprawdzamy dostępne na rynku oferty i staramy się wybrać tę najlepszą, która nam pasuje najbardziej. Chodzimy po sklepach, przeglądamy strony internetowe, poszukujemy opinii i robimy wszystko, żeby ustalić, co jest dla nas najkorzystniejsze. Podobnie powinno się postępować przy zaciąganiu kredytu gotówkowego, w którego wyborze pomaga kalkulator kredytów gotówkowych.

Kalkulator kredytów gotówkowych to w pełni darmowe narzędzie, które ułatwia życie kredytobiorcom. W jaki sposób? Otóż za jego pośrednictwem mogą oni poznać oferty rynkowe i sprawdzić, gdzie da się zadłużyć najniższym kosztem. Jak to działa? Pierwszym krokiem do uzyskania wyników jest wypełnienie prostego formularza, w którym należy podać żądaną kwotę zobowiązania oraz termin jego spłaty, a także podstawowe informacje na temat sytuacji finansowej wnioskodawcy – źródło i wysokość uzyskiwanych dochodów, obciążenie innymi kredytami czy ewentualnie status posiadanej nieruchomości.

Po uzupełnieniu formularza wystarczy zaakceptować formalne zgody na przetwarzanie danych osobowych, po czym kalkulator generuje ranking kredytów. Domyślne sortowanie pod względem RRSO z miejsca pokazuje, które oferty są najkorzystniejsze pod względem kosztów. Metodę sortowania można jednak zmienić, oprócz RRSO wskazując wysokość prowizji, wartość pojedynczej raty i łączną kwotę do spłaty. Taka elastyczność pozwala przejrzeć dostępne na rynku kredyty pod różnymi kątami, tak aby mieć o nich jak największą wiedzę.

Wygoda i oszczędność

Wszystkie oferty zgromadzone w kalkulatorze są dokładnie opisane. Każdą z nich można rozwinąć, żeby zorientować się w wysokości oprocentowania i prowizji, wymaganych formalnościach, możliwym terminie spłaty, minimalnym i maksymalnym wieku kredytobiorcy czy wszelkich innych kosztach. W ramach jednej strony internetowej jak pod lupą możesz sprawdzić nawet kilkadziesiąt ofert, w ciągu dosłownie 3 minut znajdując tę, która Ci najbardziej odpowiada pod każdym kątem.

Z poziomu kalkulatora można przejść bezpośrednio do składania wniosku. W tym celu trzeba podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego i adres e-mail. Po chwili należy się spodziewać kontaktu ze strony pracownika banku, który ma za zadanie dokończyć transakcję i dopełnić wszelkich formalności. Jak więc widać, obsługa internetowego kalkulatora kredytowego jest bardzo łatwa i zajmuje niewiele czasu. W ciągu zaledwie kilku minut możesz wybrać najlepszy kredyt i oszczędzić setki złotych, bez żadnych dodatkowych kosztów! Jeśli więc zamierzasz się zadłużyć w banku, koniecznie najpierw użyj kalkulatora.

Jak przekonać dziecko do stomatologa?

0
Jak przekonać dziecko do stomatologa

Dzieci swoje lęki w stosunku do dentysty wynoszą zwykle z domu. Jeśli rodzice niechętnie lub z lękiem podchodzą do wizyt u dentysty, dziecko czyni podobnie. Dlatego nie możesz pokazywać dziecku, że boisz się wizyt u dentysty. To pierwszy krok. Ponadto warto wybrać przyjazny gabinet dentysty w Gdyni. Dentysta Gdynia stosuje metody, które pozwalają dziecku rozluźnić się i wizyty u dentysty nie wiązać z bólem.

Gdynia dentysta – gabinet dostosowany do potrzeb dziecka

Jasne pastelowe barwy gabinetu, a także kolorowe patyczki czy maseczki mogą pomóc dziecku przezwyciężyć pierwszy lęk. Kolejną możliwością jest użycie podtlenku azotu, który jest rozluźniającym układ nerwowy gazem, który pozwala na podanie dziecku bez oporów znieczulenia komputerowego. Te dwie metody mogą doskonale zdać egzamin. Oczywiście podtlenku azotu, czyli sedacji wziewnej nie można stosować u dzieci cierpiących na choroby układu oddechowego, płuc, a także nieżyt nosa, czy posiadających krzywą przegrodę nosową. Konieczne jest bowiem by dziecko środek wdychało jedynie przez nos, a nie dodatkowo przez usta. W większej ilości może powodować bowiem mdłości, a nawet wymioty. Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności jest to metoda bardzo skuteczna, pozwalająca dziecku odpowiednio się rozluźnić przed zabiegiem dentystycznym, takim jak plombowanie czy wyrywanie zęba. Gabinet dentysty w Gdyni jest doskonale wyposażony dzięki czemu zabiegi wykonywane są w oparciu o najlepsze i najnowsze metody, które zapewniają, że wizyta u dentysty nie kojarzy się nikomu z krwawym horrorem, jak to niegdyś bywało.

Dentysta w Gdyni – co może przekonać dziecko jeszcze do stomatologa?

Gdynia dentysta to specjalista, który ma odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów. Nadawanie oryginalnych i bajkowych nazw używanym przedmiotom, np. do znieczulenia komputerowego pozwoli oswoić w dziecku lęk i sprawić, że stres będzie znacząco mniejszy. Może to być różdżka, bądź magiczny długopis. Dentysta sprawi, że dziecko nie nabawi się traumy w związku z czym jako starsze i bardziej świadome nie będzie stroniło od dentysty.

Radca prawny a adwokat – jaka jest różnica?

0
Radca prawny a adwokat - jaka jest różnica

Niestety w Polsce w dalszym ciągu wiele osób nie wie, czy różni się radca prawny od adwokata. Choć na pierwszy rzut oka różnice są niewielkie, to oba zawody nie są identyczne, osoby, które je wykonują mają różne uprawnienia.

Radca prawny

Kancelaria radcy prawnego może reprezentować nas w sądzie oraz w urzędach. Do kompetencji radcy prawnego należy sporządzanie pism, umów, opinii prawnych, aktów itp. Choć ma on nieco mniejsze uprawnienia od adwokata, bo nie może być obrońcą w sądzie, to jest bardzo pomocny i bardzo często chroni nasze interesy w sądzie. Radcy prawni występują w sądach dużo częściej, niż mogłoby się to wydawać. Oczywiście nie każda kancelaria radcowska będzie godna uwagi, pamiętajmy, aby wybierać specjalistów naprawdę wysoko wykwalifikowanych, którzy specjalizują się w danych dziedzinach prawa. Przykładowo kancelaria radcaprawny-trojmiasto.pl Natalia Zielmachowicz oferuje usługi z zakresu rozwodów oraz rozliczania podatków marynarzy i ich rodzin, chodzi o unikanie podwójnego lub nadmiernie wysokiego opodatkowania – rzecz jasna w ramach prawa. Radca Natalia Zielmachowicz ma duże doświadczenie w tego typu sprawach, dlatego bez wątpienia można jej zaufać.

Adwokat

Adwokat to osoba, która ukończyła studia prawnicze, ale również obroniła aplikację. Dzięki temu otrzymała odpowiednie uprawnienia i może występować w sądzie, jako nasz obrońca. Warto zdecydować się na taką współpracę, gdy czeka nas długi i skomplikowany proces. Adwokat również udzieli nam fachowej porady prawnej i będzie reprezentować nas w sądzie.

Podsumowując, warto zdawać sobie sprawę z tego, że radca prawny to nie tylko doradca, ma dużo szersze kompetencje, co więcej coraz częściej mówi się o zrównaniu zawodu radcy i adwokata, ponieważ różnią się między sobą w niewielkim stopniu. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na wsparcie adwokata czy radcy prawnego, pamiętajmy, aby nie wybierać specjalisty w ciemno i wcześnie doradzić się znajomych, kogo warto zatrudnić. Trzeba mieć na uwadze też to, że każdy radca i adwokat specjalizuje się w innej dziedzinie prawa.

Kredyt konsolidacyjny online – szybko i sprawnie Ekassa.pl

0
Kredyt konsolidacyjny online – szybko i sprawnie Ekassa.pl

Po co konsolidować swoje kredyty? Odpowiedź jest prosta – po to, aby ułatwić sobie życie. Pilnować kilku terminów w różnych firmach to sprawa niezbyt łatwa: każda pożyczka ma swój własny termin, kwotę należności oraz inne osobliwości rozliczeniowe. Konsolidacja zobowiązań finansowych to droga do zmniejszenia poziomu stresu, gdyż wszystkie Twoje sprawy kredytowe będzie prowadzić jedna firma, której zadaniem będzie zarówno stworzenie dla Ciebie bardziej wygodnych warunków finansowych, jak i zdrowego klimatu na płaszczyźnie dotrzymywania się terminów.

Shatavari – adaptogen stworzony dla kobiet

0
Shatavari – adaptogen stworzony dla kobiet

Roślina Shatavari cieszy się w Europie coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że jest ona składnikiem jednego z najpopularniejszych obecnie adaptogenów dla kobiet: (https://mothersprotect.com/produkt/krolowa/) Pozytywnie wpływa na żeński układ rozrodczy oraz hormonalny. Zioło to rekomendowane jest szczególnie w przypadku uciążliwego PMS, bolesnej menstruacji, czy też menopauzy. Uregulowanie gospodarki hormonalnej korzystnie oddziałuje na płodność, a tym samym zwiększa szanse na powiększenie rodziny. Oczywiście Shatavari ma znacznie szerszy wpływ na organizm ludzki.

Skąd pochodzi Shatavari?

Shatavari znana jest od wieków. Roślina ta była wykorzystywana w medycynie ajurwedyjskiej. Stała ona się symbolem młodości i płodności. Warto wiedzieć, że medycyna ajurwedyjska znana jest on ponad 4000 lat. Z oczywistych względów nie można jednoznacznie określić, kiedy powstała Shatavari, jednak warto wiedzieć, że jest to jedno z najbardziej cenionych ziół. Początkowo cieszyło się ono największym uznaniem w Indiach, jednak bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. W wolnym tłumaczeniu nazwa ta oznacza „tą co ma tysiąc mężów”. Nazwa rośliny miała sugerować dużą płodność kobiety.

Właściwości Shatavari

Shatavari jest jednym z najważniejszych adaptaogenów. Roślina niweluje poziom stresu w organizmie. W pierwszej kolejności należy wyjaśnić, czym są adaptogeny. To substancje, które podnoszą odporność organizmu na czynniki stresogenne. Obniżają stopień stymulacji układu nerwowego przed drażniące bodźce zewnętrzne. Wszystko to przekłada się na efektywniejszą regenerację zarówno umysłową, jak i fizyczną. Stres jest przyczyną wielu niepożądanych dolegliwości związanych z m.in. układem trawiennym, układem pokarmowym, czy też układem krążenia.

Shatavari jest ziołem stosowanym głównie na poprawę funkcji rozrodczych. Dzięki niemu kobieta ma stać się płodna oraz gotowa na posiadanie potomka. Oczywiście wpływa ono pozytywnie na wiele innych kwestii. Poprawia nastrój i ogólne samopoczucie. Usprawnia przepływ sygnałów do mózgu, a tym samym poprawia koncentrację oraz przyswajanie wiedzy. Ponadto zwiększa odporność organizmu. Roślina ta łagodzi również objawy nerwicy, czy też depresji. Warto wspomnieć również o tym, że zwiększa ona libido – już od czasów starożytnych uważana była za afrodyzjak.

Zastosowanie Shatavari

Shatavari wykorzystywane jest często profilaktycznie, jako wsparcia damskiego układu hormonalnego. Roślina łagodzi objawy związane z stanem przedmiesiączkowym (PMS). Zmniejsza również dolegliwości towarzyszące menstruacji – sprawia, że stają się one mniej bolesne. Jest wsparciem również podczas regulacji cyklu.

Shatavari zwiększa popęd seksualny, a także poprawia płodność. Wiele osób stosuje roślinę w celu pobudzenia laktacji. Należy również wspomnieć, że jest ona zalecana również w przypadku chronicznego zmęczenia, czy też stresu. Wspomaga prawidłową regeneracje organizmu, a także przeciwdziała bezsenności. Stosowanie tego zioła rekomendowane jest podczas podrażnień jelit, czy też żołądka. Reguluje pracę układu pokarmowego, a także eliminuje toksyny i szkodliwe związki.

Pielęgnacja włosów – 5 podstawowych zasad

0
Pielęgnacja włosów – 5 podstawowych zasad

Aby włosy mogły rosnąć zdrowe, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Czy wiesz, w jaki sposób się nimi zajmować? Dziś zdradzamy kilka trików, które na pewno Ci w tym pomogą!

Jak zaplanować remont łazienki i ile on kosztuje?

0
Jak zaplanować remont łazienki i ile on kosztuje?

Łazienka, podobnie jak kuchnia, to pomieszczenie, które musi być nie tylko urządzone w dobrym guście, ale również funkcjonalne. By uzyskać taki efekt trzeba dokładnie zaplanować kolejność i zakres prac remontowych. Poniżej wyjaśniamy jak zadbać o tę kwestię, a także podpowiadamy ile może kosztować remont łazienki.

To, jaki zakres prac i jakie materiały zastosujemy w łazience zależy przede wszystkim od zasobności naszej kieszeni. Dlatego zawsze w pierwszej kolejności musimy określić, przynajmniej w przybliżeniu, ile chcielibyśmy wydać na prace remontowe. Oczywiście musimy też ustalić, jakiego rodzaju i jakiej jakości meble łazienkowe będziemy kupować. Najlepiej jest od razu wskazać wszystkie cele zakupowe: regały czy szafki łazienkowe są tańsze niż na przykład kabiny prysznicowe czy wanny, ale również mogą stanowić dość istotny wydatek. O co jeszcze musimy zadbać?

Potrzebny nowy projekt łazienki

Sporządzenie dokładnego projektu łazienki to podstawa. Pamiętajmy, że nie musimy ustawiać wszystkiego tak, jak stało wcześniej. Pralka, umywalka, toaleta, szafki, regały do łazienki – wszystkie te sprzęty mogą znaleźć nowe miejsce. Planując rozlokowanie poszczególnych elementów wyposażenia, warto też mieć na uwadze ergonomiczność przestrzeni. Pamiętajmy również, że już na tym etapie powinniśmy określić, czy będziemy wykorzystywali wannę, czy też brodzik łazienkowy z prysznicem.

Demontaż starej aranżacji

Jeśli planujemy generalny remont łazienki, to prace zaczniemy od „rozbiórki” dotychczasowej aranżacji, czyli zdemontowania wykończeń podłóg i ścian oraz usunięcia starych sprzętów. Tego typu działania możemy przeprowadzić samodzielnie, oszczędzając na usługach fachowców. Jeśli zdecydujemy się jednak na zlecenie tych prac,  to musimy liczyć się z wydatkiem kilkunastu złotych za mkw.

Hydraulika i elektryka

Po demontażu dotychczasowego wyposażenia, nadchodzi pora na zaangażowanie hydraulika oraz elektryka. Ten pierwszy powinien sprawdzić w jakim stanie są rury i zająć się koniecznymi pracami wodno-kanalizacyjnymi. Następnie elektryk powinien zająć się instalacją oświetlenia; możemy zastanowić się nad zastosowaniem podwieszanego sufitu oraz punktowego światła. Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu okolic lustra, które powinno dokładnie oświetlać twarz i tym samym umożliwiać bezproblemowe wykonywanie czynności higieniczno-pielęgnacyjnych.

Niezależnie czy mowa o usługach elektrycznych czy hydraulicznych, fachowcy wyceniają ich koszt w zależności od punktu. W przypadku elektryki to zwykle od 30 do 50 zł za punkt, natomiast instalacji wodno-kanalizacyjnej – najczęściej minimum 200 zł.

Równanie ścian i podłóg

W dalszej kolejności musimy zająć się wyrównaniem podłóg i ścian. W miejscach, w których nie chcemy zakładać płytek, powinniśmy zastosować gładź i odpowiednią, odporną na wilgoć farbę. Za jej położenie specjalista weźmie około 16-22 zł/mkw; w przypadku otynkowania stawki są nieco niższe i wynoszą około 14-18 zł/mkw. Jeśli planujemy montować jakieś podwieszane sprzęty, to na tym etapie powinniśmy zlecić ich zabudowę; warto ją wykonać również we wnękach, które mogą stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów.

Dziś popularne jest stosowanie płytek tylko na kluczowych strefach ścian, czyli tam gdzie stoją kabiny i brodziki prysznicowe, wanny czy umywalki. Pójdźmy za tym trendem, ponieważ zapewnia on nie tylko oszczędności, ale i naprawdę dobry efekt wizualny. Koszt robocizny w przypadku kładzenia płytek wynosi około 40-60 zł/mkw. Jeśli chodzi natomiast o cenę samych materiałów, to może wahać się ona od 15-20 do nawet kilkuset złotych za metr kwadratowy.

Zakup sprzętów i mebli

Ostatni etap remontu to zakup sprzętów i mebli łazienkowych. By ułatwić sobie ich wybór, skorzystajmy z oferty sklepu internetowego, na przykład https://strefalazienek.pl/51-meble-lazienkowe. Znajdziemy w nim bogaty asortyment produktów, wytwarzanych przez renomowanych producentów mebli i sprzętów do łazienek, między innymi elita, antado, oristo, excellent czy San Swiss.

Jeśli tylko będzie to możliwe, rozważmy rezygnację zarówno z wanny, jak i kabiny oraz brodzika. Zamiast takiego rozwiązania zdecydujmy się na postawienie ścianki lub oszklenia (sprawdzą się tutaj wysokiej jakości produkty sanswiss), wydzielającego przestrzeń prysznicową oraz odpływ w posadzce. Pamiętajmy, by wybrać płytki antypoślizgowe i rozważmy montaż deszczownicy, która będzie wyglądała w takim połączeniu bardzo elegancko. Pod względem estetycznym, takie rozwiązanie często prezentuje się naprawdę znakomicie, choć niestety nie sprawdzi się w przypadku niewielkich łazienek.

Remont łazienki – jaki koszt całkowity?

To, ile łącznie zapłacimy za remont łazienki zależy od wielu różnych czynników. Warto jednak zauważyć, że w jej przypadku najczęściej decydujemy się na gruntowy remont pomieszczenia. Samo położenie nowych płytek na podłogach i ścianach oraz gładzi to koszt minimum 1000-1500 zł, a jeśli korzystamy z usług fachowca – co najmniej 2500 zł. Do tego trzeba doliczyć zestaw WC, kabinę prysznicową lub wannę, umywalkę, meble łazienkowe i ewentualnie inne, dodatkowe elementy wyposażenia. W zależności od rozmiarów łazienki i standardu jaki chcemy uzyskać musimy liczyć się z kosztem od około 5 do nawet 15-20 tys. złotych. Wiele zależy też od tego, czy a jeśli tak to jakie, prace remontowe wykonamy samodzielnie. Jeśli wszelkie prace będą wykonywać fachowcy, to łączne koszty robocizny mogą być zbliżone do wartości wszystkich zakupionych materiałów.

Damska torebka do biura – na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

0
Damska torebka do biura – na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Torebka do biura musi być wygodna i uniwersalna. Powinna pasować do różnych stylizacji i być wykonana z materiałów dobrej jakości.

Ocieplanie strychu – od czego zacząć?

0
Ocieplanie strychu – od czego zacząć?

Wszelkie remonty i zmiany budowlane związane z ocieplaniem wymagają odpowiednich przygotowań. Każde z domowych pomieszczeń jest inne, dlatego ich modernizacja również wygląda inaczej. A jak przebiega ocieplanie strychu? Dowiedz się, od czego warto zacząć i na jakie materiały postawić.

W ostatnim czasie sporo mówi się o ocieplaniu domów w trzech aspektach: estetycznym – związanym z lepszym wyglądem budynku, jakościowym – dotyczącym komfortowego użytkowania i ekonomicznym – czyli po prostu oszczędnościowym. Temu wszystkiemu służy właśnie nowoczesne ocieplanie domów. Jednym z najchętniej wykorzystywanych do tego celu materiałem jest pianka poliuretanowa.

Materiały do izolacji cieplnej strychu

Coraz więcej osób decyduje się na docieplanie strychu pianką poliuretanową otwartokomórkową. Biorąc pod uwagę czas jej pojawienia się na polskim rynku – zaledwie kilka lat temu – zyskuje ona stale rosnącą popularność względem pozostałych, bardziej tradycyjnych tworzyw izolacyjnych. Docieplanie strychu pianką poliuretanową jest dobrym pomysłem, zwłaszcza w przypadku, gdy pomieszczenie ma dużo skosów i załamań. A taki właśnie jest często strych.

Jak wygląda montaż pianki? Natrysk trafia bezpośrednio na membranę dachową, płytę OSB lub inny materiał dachowy. Taki sposób aplikacji zapewnia m.in. brak występowania mostków termicznych, a dzięki swoim właściwościom pianka poliuretanowa „pracuje” z całym dachem. Strych jest szczególnym pomieszczeniem, które, ze względu na swoją lokalizację, powinno zostać odpowiednio zabezpieczone. Strych jest m.in. bardziej narażony na czynniki zewnętrzne – dlatego izolacja cieplna strychu jest po prostu niezbędna.

Ocieplanie strychu

Zadajesz sobie pytanie – kiedy ocieplać strych? Najlepiej robić to, gdy na zewnątrz panują dobre warunki atmosferyczne. Ważne jest także to, kto będzie wykonywać termoizolację. Najlepiej, jeżeli pianka poliuretanowa zostanie zaaplikowana przez osoby wykwalifikowane. Dzięki temu zyskasz pewność, że materiał „leży” idealnie.

Skoro wiesz już, kiedy i przez kogo powinien być ocieplany strych, warto zastanowić się, jaką piankę wybrać. Dobrze, by pianka poliuretanowa do ociepleń strychu miała odpowiedni współczynnik przewodzenia ciepła i przepuszczania pary wodnej. Do ocieplania strychu najlepiej sprawdzi się oczywiście pianka „oddychająca”, o otwartej strukturze komórek, na przykład pianki marki Purios.

strych

Kiedy ocieplać strych pianką poliuretanową?

Strych ma zazwyczaj przeznaczenie gospodarcze – dlatego warto go wyciszyć. Taki efekt także można osiągnąć, wykonując ocieplanie strychu. Wówczas ewentualna zmiana jego przeznaczenia – i przerobienia na pralnię, pokój gier czy salę kinową – nie będzie najmniejszym problemem. Dźwięki po prostu nie będą przedostawały się na zewnątrz.

Warto, aby izolacja cieplna strychu została położona w nowym domu od razu. Pozwoli to uniknąć strat energii cieplnej i dostawania się wilgoci. Pamiętaj, że pianka poliuretanowa wypełni nawet trudno dostępne szczeliny. Jeżeli została poprawnie zamontowana, możesz spać spokojnie i nie obawiać się powstania mostów termicznych. Do skutecznego ocieplania strychu, poza samą pianką, nie są potrzebne dodatkowe materiały. Pianka poliuretanowa do ociepleń strychu jest zatem dobrą inwestycją.

ZOBACZ TEŻ