Ubezpieczenie OC bez przeglądu na innego właściciela

0
Ubezpieczenie OC bez przeglądu na innego właściciela

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy samochód dopuszczony do ruchu musi mieć ważne badanie techniczne. Zastanawiasz się jednak, czy ubezpieczyciel może odmówić ubezpieczenia wówczas, gdy przegląd ważny jest na innego właściciela niż obecny? Sprawdzamy.

Badanie techniczne pojazdu ma charakter obowiązkowy – na jego podstawie stwierdza się, czy samochód może zostać dopuszczony do ruchu drogowego. Brak stosownej pieczątki w dowodzie rejestracyjnym może oznaczać spore kłopoty. Najczęstszą konsekwencją jest mandat karny, jeśli auto zostanie zatrzymane przez policję. Niekiedy jednak za brak przeglądu może grozić zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przy jednoczesnym wydaniu pozwolenia tymczasowego na jazdę – w tym okresie należy przeprowadzić badanie techniczne. Warto przy tym mieć świadomość, że konsekwencje braku przeglądu mogą dotyczyć ubezpieczeń komunikacyjnych (aby dowiedzieć się więcej o polisie, wejdź na https://rankomat.pl/ubezpieczenie-komunikacyjne).

Można wykupić OC bez przeglądu?

Zakup samochodu używanego często wiąże się z faktem, iż pojazd ma podbitą pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym. Jako że badanie techniczne było wykonane przez poprzedniego właściciela, nasuwa się pytanie: czy ubezpieczyciele akceptują taki przegląd?

Tak jak nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe dokonują rekalkulacji składki po zakupie używanego pojazdu, tak nie wszyscy ubezpieczyciele weryfikują ważność badań technicznych. Warto jednak mieć świadomość, że gdy dojdzie do szkody spowodowanej złym stanem pojazdu, wówczas towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłaty świadczenia albo zażądać zwrotu wypłaconego odszkodowania (tzw. regres ubezpieczeniowy).

Nie ryzykuj – wykonaj badanie techniczne

Jeśli nie chcesz, by decyzja ubezpieczyciela w sprawie wypłaty odszkodowania była odmowna,  umów się na badanie techniczne. Dzięki temu bez problemu wykupisz polisę – także wtedy, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe zechce dokonać weryfikacji przeglądu.

O częstotliwości przeprowadzenia takiego badania decyduje przede wszystkim wiek pojazdu. W przypadku nowych samochodów przegląd należy przeprowadzić po 3 latach od dnia zakupu. Auta pięcioletnie i starsze muszą być poddawane badaniom każdego roku.

Jeśli o ubezpieczeniach chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na https://rankomat.pl.

Obiad wielkanocny – sprawdź naszą listę dań

0
Obiad wielkanocny

Wielkanoc to wyjątkowy czas, który spędzamy z rodziną w radosnej atmosferze. Nieodłącznym elementem świąt są oczywiście pyszne tradycyjne dania, na które wielu z nas niecierpliwie czeka. Co przygotować na obiad dla całej rodziny?

Jakie są najczęstsze objawy meteopatii?

0
Jakie są najczęstsze objawy meteopatii?

Zjawiska meteorologiczne i zmiany warunków pogodowych mogą mieć istotny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu [1][2]. Meteopatia (lub też meteoropatia) jest terminem powszechnie znanym i związanym z wrażliwością organizmu człowieka na zmiany pogody. Kojarzona bywa głównie z osobami starszymi i powiedzeniem, że „strzyka mi kościach na zmianę pogody”. Czy rzeczywiście to tylko problem seniorów? Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

Podział majątku podczas rozwodu – instrukcja i koszty 2019

0
Podział majątku podczas rozwodu - instrukcja i koszty 2019

We wniosku rozwodowym można prosić Sąd także o jednoczesny podział majątku wspólnego. Wczesne podzielenie wspólnego majątku jest najbardziej korzystne. Jak się do tego zabrać?

Czy wiedziałeś, że Sąd może dokonać podziału wspólnego majątku małżonków już podczas rozprawy rozwodowej? Należy wtedy złożyć dodatkowy wniosek do pozwu o rozwód. Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego Sąd może dokonać podziału majątku podczas rozwodu o ile nie przedłuży to postępowania w sprawie o rozwód. Jest to więc kwestia nieco uznaniowa, ale nie znaczy, że niemożliwa do zrealizowania. Poznaj najważniejsze zalecenia odnośnie sprawnego ubiegania się o podział majątku podczas rozwodu.

Kiedy najlepiej podzielić majątek? Co wchodzi w jego skład?

Podziału majątku najlepiej dokonać jak najwcześniej i to z prostej przyczyny. Jeśli będziemy zwlekać z tym kilka lat po rozwodzie, a w międzyczasie np. nasza firma przyniesie duże dochody, to w razie sprawy o podział tym nowym zyskiem będziemy musieli podzielić się z byłym małżonkiem.

Kluczowe jest rozróżnienie majątku wspólnego oraz majątku osobistego każdego z małżonków. Podziałowi podlega tylko majątek wspólny. W jego skład wchodzą dochody, nieruchomości oraz rzeczy nabyte w trakcie trwania małżeństwa (o ile małżonkowie nie podpisali przed zawarciem ślubu intercyzy). Wspólnota majątkowa małżonków obejmuje więc:

 • dochody z pracy i z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków,
 • dochody z majątku wspólnego oraz osobistego każdego z małżonków (np. wynajem),
 • oszczędności na rachunku OFE każdego z małżonków,
 • domy, mieszkania, samochodu kupione w trakcie trwania małżeństwa.

Osobistym majątkiem są z kolei rzeczy, nieruchomości i oszczędności pozyskane przed ślubem, a także spadki, darowizny, prawa majątkowe wynikające ze wspólności łącznej (zyski ze spółki cywilnej), odszkodowania i zadośćuczynienia osobiste, nagrody za osiągnięcia osobiste, prawa autorskie i pokrewne, wierzytelności wynikające z działalności zarobkowej jednego z małżonków czy przedmioty użytku osobistego konieczne do zaspokajania danych potrzeb.

Podział majątku podczas rozwodu – koszt 2019

Wniosek o podział majątku podczas rozwodu podlega opłacie sądowej w wysokości 1000 zł. Można ją obniżyć, jeśli małżonkowie przedstawią wspólny, uzgodniony projekt podziału. Wówczas opłata jest niższa i wynosi 300 zł. Postępowanie obarczone jest często także dodatkowymi opłatami sądowymi, np. wynagrodzeniem biegłego rzeczoznawcy (jeżeli jest powołany w sprawie), kosztami mediacji oraz ewentualnej apelacji od orzeczenia sądu.

Oczywiście istnieją sposoby na to, aby zwiększyć szanse przeprowadzenia podziału majątku już na rozprawie rozwodowej: – Przede wszystkim należy precyzyjne podać składniki majątku wspólnego wraz ze wskazaniem ich wartości – doradza adwokat Iwo Klisz z Wrocławia, właściciel kancelarii Klisz i Wspólnicy. – Jeżeli wniosek będzie szczegółowy, a podane wartości poszczególnych przedmiotów będą przekonywujące, jest szansa, że Sąd nasz wniosek uwzględni. Trzeba też pamiętać, aby dołączyć wszystkie niezbędne dokumenty, np. odpis księgi wieczystej nieruchomości oraz umowy nabycia samochodu.

Biżuteria Swarovski Crystal idealna do eleganckiego kombinezonu damskiego

0
Biżuteria Swarovski Crystal idealna do eleganckiego kombinezonu damskiego

Kombinezony są wygodne, stylowe i często wybierane przez kobiety, które lubią modę i chcą podążać za nią. Pojawiają się modele o różnych krojach i kolorach, jedne minimalistyczne, inne ozdobione kokardką, falbanką, czy wiązaniem. Uważamy, że warto zaprosić je do swojej szafy i skomponować z ich udziałem stylizacje. Elegancki kombinezon damski pasuje na szczególne okazje. Zastąpi sukienkę, pozwoli się wyróżnić i zaprezentować swoje zamiłowanie do najnowszych trendów.

Biżuteria z charakterem  z kryształkami Swarovski Crystal

Kombinezon w połączeniu ze szpilkami i kopertówką tworzy interesujący zestaw. Wystarczy uzupełnić go odpowiednimi akcentami ze srebra lub złota. W wieczorowym wydaniu sprawdzi się mocno błyszcząca, zjawiskowa biżuteria. Długie kolczyki Swarovski z kryształkami https://www.artemiro.pl/kolczyki/swarovski/, kolia, masywna bransoletka udekorowana cyrkoniami – nikt chyba nie ma wątpliwości, że tego typu dodatki wyśmienicie podkreślą strój. Znakomicie w roli ciekawych błyskotek odnajdą się również solidnej wielkości kolczyki sutasz. Te modele to istne dzieła sztuki, są nowoczesne i designerskie.

Subtelne akcenty

W wydaniu casualowym kombinezon lepiej połączyć z delikatną, srebrną biżuterią, która nie odwróci uwagi od stroju, a jedynie uatrakcyjni go. Naszyjnik celebrytka, bransoletka z niewielką zawieszką, czy drobne kolczyki z kryształkami Swarovski – takie dodatki znakomicie wkomponują się w cały zestaw. Dobrym rozwiązaniem jest również biżuteria z perełkami. Jednak zdecydowanie bardziej pasować będą modele skromne. Cały komplet w formie masywnego sznura pereł, kolczyków oraz bransoletki raczej nie nadaje się do codziennego looku. Lepiej założyć jeden element biżuteryjny z perełkami, by nie przesadzić.

srebrna bransoletka

Ciekawa kolorystyka

Kombinezony damskie dostępne są w rozmaitych kolorach. Nie brakuje modeli w klasycznej czerni, jasnych odcieniach jak ecru, beż, szarości, lawenda, czy pistacja. Miłośniczki jaskrawych barw także znajdą odpowiednie stroje dla siebie.

Do czarnego kombinezonu śmiało można dobrać dodatki w odważnych, mocnych barwach. Czerwień, pomarańcz, zieleń, czy fiolet jak najbardziej współgrają z lookiem. Do ubrania w pastelach pasować będzie zarówno akcent zbliżony kolorystycznie do niego lub dla kontrastu np. w czerni. Natomiast kombinezon w krzykliwym odcieniu sam w sobie już jest największą ozdobą. Zakładając go można zrezygnować z biżuterii lub wybrać subtelne modele, np. kolczyki wkrętki.

Elegancki kombinezon damski https://naia.com.pl/kombinezony nadaje się jako strój do pracy, na wesele, czy randkę. Kobiety, które nie lubią zastanawiać się nad doborem poszczególnych elementów garderoby docenią jego zalety. Wystarczy założyć buty, marynarkę lub kurtkę i cały zestaw gotowy. Chyba jest nadal niedoceniany, budzi pewnego rodzaju obawy, panie nie są pewne, czy będą umiały stworzyć z nim interesującą stylizację. Jednak jak zwykle z pomocą spieszy internet, gdzie można obejrzeć mnóstwo interesujących zdjęć. Blogerki modowe chętnie dzielą się swoimi pomysłami. Dają gotowe rozwiązania, prezentując kombinezony w różnych stylach. Warto się przekonać do tego stroju i poszukać inspiracji.

Światłowód – Internet na miarę XXI wieku

0
Światłowód – Internet na miarę XXI wieku

Jeśli jesteście w czwartej dekadzie swego życia, najpewniej pamiętacie czasy, kiedy z Internetem łączyło się za pośrednictwem modemu telefonicznego. Z pewną nostalgią możecie wspominać, jak wybierało się „numer do Internetu”, by uzyskać połączenie. Sama jego jakość nie napawa jednak sentymentem – było powolne, co chwilę się zrywało, a do tego było okropnie drogie. Ile to wychodziło za godzinne połączenie? 18 zł?

Na szczęście te czasy mamy już za sobą! Przebrnęliśmy przez amatorskie sieci osiedlowe, miedziane kable i przesył radiowy. Co czeka nas na horyzoncie? Oczywiście: światłowód. Internet stworzony na miarę XXI wieku.

Światłowód – Internet z innego rodzaju kabla

Sieci kablowe nie są nowością. Powstały jako alternatywa dla wspomnianych połączeń telefonicznych, weszły też w ofertę operatorów telekomunikacyjnych i dostawców usług multimedialnych. Łącza doprowadzano do odbiorcy za pomocą miedzianych kabli. Miało to swoje wady: takie połączenie nie było szczególnie stabilne, kable mogły zostać zerwane np. wskutek silnej wichury. Osiągnęły też maksimum swojej przepustowości w okolicach 500 Mb/s.

Naturalnym krokiem były więc poszukiwania alternatywy dla kabli miedzianych. Okazał się nią światłowód – przewód transmitujący wiązkę światła. Ponieważ prędkość światła jest wyższa od prędkości impulsu elektrycznego przesyłanego w kablu miedzianym, możliwości cyfrowego transferu okazały się znacznie lepsze.

Światłowód – Internet szybszy i bardziej stabilny

Światłowód ma wiele zalet. Na przykład jest dużo bardziej stabilny. W przeciwieństwie do kabli miedzianych oraz połączeń radiowych nie jest wrażliwy na warunki atmosferyczne. Technologia światłowodów jest też bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Możesz cieszyć się stabilnym łączem i stałą prędkością. A jeśli o tym mowa…

Prędkość światłowodu to kwestia nadal otwarta. Do niedawna standardowa prędkość przesyłu danych w sieci światłowodowej wynosiła aż 1 Gb/s. Jednak w zeszłym roku INEA wprowadziła usługę światłowodową o prędkości aż 10 Gb/s. Skąd tak nagły przeskok? Faktyczna moc światłowodu nie jest jeszcze wykorzystana. Wiele zależy w tej chwili nie od samych przewodów, a od nadajników i odbiorników po dwóch stronach kabla. Optymalizacja technologii pozwoli najprawdopodobniej na poprawę parametrów prędkości przesyłu bez wymieniania infrastruktury. To dlatego hasło „światłowód – Internet na miarę XXI wieku” nie jest pustą obietnicą. To naprawdę technologia przyszłości, która będzie się rozwijała na naszych oczach.

Jak zdobyć światłowód do domu?

Chcesz mieć u siebie światłowód? Internet tak prowadzony ma w swojej ofercie np. wspomniana INEA. Mniejszą przepustowość światłowodu oferuje natomiast UPC. W obu przypadkach podstawowym kryterium jest zasięg. O ile kable miedziane doprowadzają Internet nawet do niewielkich miejscowości, o tyle światłowody wciąż są rzadkością. Jednak to technologia rozwojowa i pozostaje mieć nadzieję, że jej zasięg będzie rósł tak samo, jak prędkość.

Przeprowadzki biur i mieszkań

0
Przeprowadzki biur i mieszkań

Organizując przeprowadzki biur i mieszkań ważna jest dobra organizacja – pozwoli ona na sprawne i bezproblemowe wykonanie przeprowadzki. Często jest to niełatwe zadanie, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców – a mianowicie firmy Tip Top Trans.

Taxi bagażowe w Gdańsku

Na stronie internetowej tiptoptrans.pl znaleźć można bardzo ciekawą ofertę związaną z przewozem różnorodnych produktów – od tych mniejszych, aż po wielkie i nieporęczne. Taxi bagażowe Gdańsk zapewnia kompleksową obsługę klienta (firm oraz pojedynczych osób) na najwyższym poziomie. Przeprowadzki w Gdańsku nigdy nie były łatwiejsze, właśnie dzięki tej opcji. Co ciekawe, przewozy odbywają się na terenie całej Polski, a także Europy, co jest dodatkowym atutem. Bagażówka w firmie Tiptoptrans zapewnia przyjazną atmosferę i obsługę klientów na najwyższym poziomie. Elastyczne podejście do klienta jest bardzo cenionym aspektem, dodatkowo oferty są dostosowane do danego klienta, aby poczuł, że jest doceniany.

Gdańsk przeprowadzki

Firma Tip Top Trans cechuje się bardzo dobrze przystosowaną flotą pojazdów, które nadają się także do przewozu towarów wielkogabarytowych. W ofercie znaleźć można nie tylko przewóz towaru – także spakowanie w kartony, owinięcie w folię bąbelkową i rozstawienie wszystkiego w danym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klient oszczędza nerwy i czas. Profesjonalna obsługa i wieloletnie doświadczenie to wyznaczniki tej firmy. W tym przypadku staranność i dokładność jest zapewniona w stu procentach.

Przeprowadzki wiążą się z problemami typu; jak przewieźć meble? czy samemu jest to łatwe? kto może pomóc? Nie warto się zastanawiać, tylko postawić na rzetelność i sprawność – firmę Tip Top Trans. Taxi bagażowe przewiezie każdy przedmiot, nawet ten najcięższy, w sposób bezpieczny i szybki. Dodatkowo elastyczne ceny są bardzo zachęcające, a oszczędzanie czasu pożądane przez osoby zabiegane. Warto zapoznać się z tą ofertą, gdyż można mieć pewność, że towar zostanie bezpiecznie dowieziony i zabezpieczony przed uszkodzeniami.

4 rzeczy, o których musisz pamiętać decydując się na mezoterapię

0
4 rzeczy, o których musisz pamiętać decydując się na mezoterapię

Mezoterapia to jedna z metod najczęściej wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Na czym polega? Czemu warto zdecydować się na tego typu zabieg i jak się do niego przygotować?

 1. Mezoterapia – co to jest?
 2. Mezoterapia przeciwwskazania
 3. Mezoterapia – jak przygotować się do zabiegu?
 4. Ile kosztuje mezoterapia?

Spowolnienie procesów starzenia, poprawa elastyczności oraz pracy naczynek krwionośnych – to tylko niektóre z korzyści płynących ze stosowania mezoterapii. Nie powinno więc dziwić, że ta metoda zdobyła w ostatnich latach ogromną popularność, a grono pacjentek nią zainteresowanych stale rośnie. Niewiele innych metod umożliwia bowiem zachowanie młodego wyglądu bez sięgania po inwazyjne, chirurgiczne formy terapii.

Na czym jednak polega mezoterapia? Które pacjentki odniosą szczególne korzyści z przeprowadzenia takiego zabiegu, a kto nie powinien się na niego decydować? Jak się przygotować? Na te i inne pytania odpowiadamy w poradniku stworzonym wspólnie z https://cosmed24.pl

Mezoterapia – co to jest?

Mezoterapia, nazywana też intradermoterapią, to zabieg polegający na dostarczeniu substancji aktywnych bezpośrednio do skóry. Odbywa się to za pomocą strzykawki z niewielką igłą, która wprowadzana jest do głębokich warstw skórnych. Poza tym znane są także bezigłowe metody mezoterapii, polegające na zwiększeniu przepuszczalności błony komórkowej za pomocą prądu elektrycznego i ultradźwięków oraz przeniknięciu substancji w formie jonów.

W mezoterapii zastosowanie znajdują takie substancje jak:

 • krzemionka organiczna – związek zapobiegający starzeniu się skóry oraz wypadaniu włosów;
 • kwas dezoksyrybonukleinowy (DNA) – w mezoterapii ma podobne zastosowanie do krzemionki;
 • kofeina – pozwala uniknąć powstawania cellulitu;
 • L-karnityna – zwiększa spalanie tłuszczów;
 • wyciąg z karczocha – pomaga w walce z cellulitem, niszczy wolne rodniki i zapobiega powstawaniu obrzęków

Więcej na temat składu preparatów używanych podczas zabiegów intradermoterapii dowiesz się na stronie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/medycyna-estetyczna/mesoaroma/

Mezoterapia – dla kogo?

Mezoterapia znajduje szerokie zastosowanie. Jest często stosowana przez lekarzy medycyny konwencjonalnej, przede wszystkim do:

 • leczenia urazów;
 • podawania środków przeciwbólowych;
 • terapii chorób degeneracyjnych

Powszechniejsze jest użycie mezoterapii w medycynie estetycznej do:

 • odżywiania odwodnionej skóry;
 • zapobiegania powstawaniu zmarszczek;
 • likwidowania rozstępów i cellulitu;
 • leczenia łysienia

Mezoterapia przeciwwskazania

Mezoterapia, podobnie jak inne techniki medyczne, nie zawsze może być zastosowana. Przeciwwskazania do przeprowadzenia takiego zabiegu to przede wszystkim:

 • ciąża oraz laktacja;
 • okres;
 • uczulenie na substancje zawarte w preparacie;
 • cukrzyca;
 • choroby skóry;
 • leczenie onkologiczne;
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych

Mezoterapia – jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem mezoterapii warto przede wszystkim skontaktować się z lekarzem (nawet pierwszego kontaktu), który wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Ważne jest także przestrzeganie kilku zasad, które pomogą uniknąć skutków ubocznych oraz zagwarantują skuteczność stosowanych środków. Chodzi o:

 • unikanie alkoholu dzień przed zabiegiem;
 • odstawienie leków zawierających kwas acetylosalicylowy 14 dni przed wizytą w gabinecie;
 • wprowadzenie odpowiedniej, bogatej w witaminy diety;
 • zastosowanie preparatu na skórę zawierającego witaminę K tydzień przed rozpoczęciem terapii

Po więcej porad z dziedziny kosmetologii zapraszamy na https://cosmed24.pl/blog/

Herbata rozgrzewająca

0
Herbata rozgrzewająca

Herbata to napój uniwersalny- każdy może znaleźć coś dla siebie, piją ją ludzie na całym świecie. Dzięki różnorodności gatunków i smaków możemy dobrać odpowiednią do pory roku, sytuacji czy naszego nastroju. W okresie jesienno-zimowym czy podczas choroby warto sięgnąć po herbaty rozgrzewające, które wcale nie muszą być nudne! Podpowiemy Wam, jak wybrać tą idealną.

Gatunek herbaty

Nie musimy ograniczać się jednym gatunkiem! Herbata rozgrzewająca to nie tylko czarna herbata z imbirem. Wiele innych gatunków ma tę funkcjonalność. Przepyszny Pu-Erh, który jednocześnie zadba o nasz poziom cholesterolu oraz linię świetnie się do tego nadaje. Oprócz rozgrzania, które oczywiście jest naszym priorytetem w tym wypadku, „efektem ubocznym” sięgania po tę herbatę są jej liczne właściwości prozdrowotne. Mało tego, liście tego gatunku możemy parzyć kilkukrotnie, za każdym razem wybierając inne ulubione dodatki.

Nie tylko Pu-Erh kusi swoimi cudownymi właściwościami. Do kompozycji rozgrzewającej świetnie nadaje się również Oolong – gatunek łączący w sobie właściwości herbaty zielonej i czarnej. Tworzy on osobny gatunek, nazywany również herbatą turkusową. Dzięki skomplikowanemu procesowi produkcji i dużej ilości olejków eterycznych zawartych w Oolong, gatunek ten posiada właściwości przeciwutleniające. Posiada fluor, związki mineralne oraz witaminy oraz mniejszą ilość kofeiny niż inne gatunki.

Warto sięgnąć również po mieszanki różnych gatunków – na przykład herbaty czarnej z zieloną (na przykład sencha) czy jeden gatunek urozmaicony ciekawymi dodatkami.

Dodatki do herbaty rozgrzewającej

Gdy myślimy o herbacie rozgrzewającej na myśl przychodzą nam oczywiście przyprawy korzenne. I słusznie! Imbir, gałka muszkatołowa, ziele angielskie, anyż gwiaździsty, goździki – to ulubione smaki korzenne wzmagające rozgrzewające właściwości herbaty. Szczególnie polecany jest dodatek żeń-szenia, który nazywany jest również korzeniem życia. Pomaga on w łagodzeniu stresu, poprawia nastrój i samopoczucie. Jego działanie określane jest jako odmładzające, dodające siły i energii oraz wzmacniające układ odpornościowy. Szczególnie polecany jest osobom chorym na cukrzycę, gdyż pomaga w regulacji poziomu cukru we krwi.

Nie tylko przyprawy czy wyciągi z korzenia żeń-szenia rozgrzeją nas zimą. Również cytrusy i inne owoce posiadają taką właściwość. Dlatego przy wyborze herbaty rozgrzewającej warto zwrócić uwagę na zawartość skórki cytryny i pomarańczy, żurawiny, jabłek, wiśni czy maliny. Także suszone kwiaty bzu i lipy świetnie sprawdzą się w tej funkcji. Ponadto, kwiat lipy jest uznawany jako naturalny wspomagacz w walce z przeziębieniem dzięki swoim właściwościom moczopędnym i rozkurczowym oraz zawartości witaminy C i PP, kwasów organicznych i soli mineralnych.

Dodatków jest naprawdę mnóstwo! Możemy wybierać w tym, co smakuje nam najbardziej. Poza składnikami typowo rozgrzewającymi warto dodać także płatki kokosowe czy eukaliptus.

Którą herbatę rozgrzewającą wybrać?

Oczywiście nie musimy decydować się na jeden rodzaj! W sklepach często dostępne są mieszanki herbat, dzięki którym możemy spróbować kilku smaków i wybrać swój ulubiony. Warto się nie ograniczać i dać ponieść fantazji oraz spróbować mieszanek z niebanalnymi dodatkami.

Herbata rozgrzewająca – nie tylko zimą!

Zapewne może to zaskoczyć wiele osób, ale herbatę rozgrzewającą możemy pić również latem! Mają one właściwości nawadniające, a więc świetnie nadają się do uzupełniania płynów w organizmie podczas okresów intensywnej ich utraty. Oczywiście dopasowujemy wtedy jej temperaturę do panujących warunków – zimą pijemy gorącą, aby rozgrzać nasz organizm, latem – schłodzoną.

Gdzie kupić herbatę rozgrzewającą?

Aby rozpocząć przygodę z herbatą, ale również pogłębiając swoją już nabytą wiedzę warto zajrzeć do sklepów specjalistycznych. Owszem, w marketach czy większych sklepach znajdziemy ciekawe herbaty, ale dzięki fachowym poradom eksperta wybierzemy mieszankę, która nie tylko nas rozgrzeje, ale będzie idealnie dopasowana do naszych upodobań czy oczekiwań zdrowotnych, jakie mamy wobec napoju. Jeśli nie mamy w pobliżu takiego sklepu – nie bójmy się zamawiać przez internet. Tam również znajdziemy wiele sklepów zajmujących się sprzedażą herbat z wielką pasją oraz zamiłowaniem.

Herbaty rozgrzewające znajdziesz w sklepie herbacianymhttps://eherbata.pl

Jak znaleźć pierwszą pracę w Warszawie?

0
Jak znaleźć pierwszą pracę w Warszawie?

Znalezienie dobrej pracy w Warszawie jest marzeniem wielu osób. Do stolicy Polski, w poszukiwaniu atrakcyjnego zatrudnienia, przyjeżdżają zarówno osoby z okolicznych miejscowości, jak i pracownicy z odległych regionów Polski. Wszystko dlatego, że rozwój zawodowy i wynagrodzenia w Warszawie dają wiele możliwości.

ZOBACZ TEŻ