Przez taniec na salony – kariera tancerzy telewizyjnych

0
Przez taniec na salony - kariera tancerzy telewizyjnych

Od wielu lat Polska zakochana jest w tańcu. Szkoły taneczne w większych miastach wciąż nie mogą narzekać na brak klientów, a sami tancerze zyskali więcej możliwości pracy zarobkowej i uskuteczniania swojej pasji w jednym. Widowisko „Taniec z Gwiazdami” w telewizji TVN, którego format był kontynuowany w Polsacie sprawiło, że wielu zupełnie anonimowych dla szerokiej publiczności tancerzy zyskało popularność. Kto z nich zrobił karierę na warszawskich salonach i poza nimi?

Marcin Hakiel

Tancerzami z Tańca z Gwiazdami szeroka publiczność zainteresowała się dopiero po kilku pierwszych edycjach telewizyjnego show. Tym, który zdecydowanie przyciągał uwagę był Marcin Hakiel. Młody tancerz znakomicie uczył tajemnic tańca, kroków i figur tanecznych Katarzynę Cichopek – aktorkę, znaną przede wszystkim z telewizyjnych seriali. Miłość pomiędzy młodymi, która kiełkowała w programie, rozkwitła. Zwyciężyli „Taniec z Gwiazdami”, ale i wygrali na polu prywatnym. Zostali parą, szybko Kasia powiedziała Marcinowi „Tak”, a obecnie mają już dzieci. Pod względem zawodowym Marcin Hakiel założył własną, dobrze prosperującą szkołę tańca. Często pojawiali się w mediach, wydali wspólnie kilka książek i płyt z instruktażem różnych stylów tanecznych. Można powiedzieć, że Hakiel jako jeden z pierwszych tancerzy zrobił karierę w show biznesie, ale głównie za sprawą znanej partnerki, a obecnie żony.

Edyta Herbuś

Młoda, filigranowa tancerka Edyta Herbuś z „Tańca z gwiazdami” cieszyła się sympatią widzów. Tańczyła m.in. z Jakubem Wesołowskim i Marcinem Mroczkiem. Prowadziła później po odejściu z show program „W rytmie MTV”, a także wystąpiła jako uczestniczka w programie „Jak oni śpiewają”. Wygrała z Marcinem Mroczkiem w parze drugi Konkurs Tańca Eurowizji.

Ma własną szkołę tańca w Otwocku, którą otworzyła z Tomaszem Barańskim. Wystąpiła w wielu sesjach zdjęciowych, a nawet w pokazach mody. Pojawiała się przez lata w serialach telewizyjnych, m.in. w „Na Wspólnej”, „Kryminalni” czy w „Pierwszej miłości”. W 2015 roku spełniła swoje marzenie i wystąpiła w spektaklu „Diwa” u boku Małgorzaty Bogdańskiej, w jednej z głównych ról.

Ewa Szabatin

Ewa Szabatin postawiła na karierę projektantki. Po występach w telewizyjnym show z Przemysławem Sadowskim, Rafałem Olbrychskim i Mateuszem Damięckim, zdecydowała się na odejście z programu.  Zajęła się projektowaniem mody dla kobiet. W 2009 roku zaprojektowała swoją debiutancką kolekcję z Elą Dąbrowską. Rok później pojawiła się na rynku kolekcja tych dwóch pań o nazwie „Amabilis”.

Izabela Janachowska

Tancerka Izabela Janachowska wielokrotnie partnerowała gwiazdom w telewizyjnym show. Od 2015 roku jednak prowadzi własny program w telewizji TVN Style „I nie opuszczę cię aż do ślubu”, a od 2016 roku „W czym do ślubu”. To jedna z tancerek, która płynnie przeszła z parkietu tanecznego do polskiego show biznesu.

Tancerze i choreografowie z Tańca z Gwiazdami mogli liczyć na wsparcie stacji telewizyjnych w rozwijaniu swoich karier zawodowych. Jedni pozostali w branży i nadal zajmują się tańcem, inni wybrali zupełnie inną drogę.

Jakość odtwarzaczy Blu-ray

0
Jakość odtwarzaczy Blu-ray

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem odtwarzacza Blu-ray, na początek warto dowiedzieć się, czym dokładnie jest odtwarzacz Blu-ray, jakie ma możliwości i jakiej jakości urządzeń możemy się spodziewać w sklepach.

Odtwarzacz Blu-ray to optyczny nośnik danych opracowany z początku na potrzeby przechowywania treści w wysokiej rozdzielczości – High Definition (HD). Jest stosowany przede wszystkim do przechowywania filmów i gier w rozdzielczości HD oraz archiwizowania i przechowywania wszelkiego rodzaju danych.

Nazwa technologii Blu-ray pochodzi od niebieskiego koloru lasera, który jest używany do zapisu i odczytu danych na nośnikach BD. Dziś powszechnie dostępne formaty odtwarzaczy Blu-ray to BD-ROM (używany tylko odczyt), BD-R (używany do zapisu jednokrotnego) i BD-RE (używany do zapisu wielokrotnego). Technologia Blu-ray została opracowana przez firmy Sony i Philips, które w 2004 r. opublikowały pierwszy zestaw specyfikacji tego standardu. Jednak dopiero w 2006 r. pojawiły się pierwsze nagrywarki. Odtwarzacze Blu-ray zazwyczaj mają taką samą postać jak dyski DVD i CD: 12 cm średnicy i 1,2 mm grubości.

Rewelacyjna jakość obrazu oraz dźwięku

Jakość, z jaką urządzenia współczesnej generacji wysyłają obraz HD do telewizora lub rzutnika, jest doskonała. Żadne z testowanych urządzeń nie wyróżnia się negatywnie, stwierdzone w laboratorium różnice są marginalne. Ograniczają się one na ogół do liczby dostępnych ustawień predefiniowanych oraz możliwości indywidualnego dostosowywania obrazu. Wysoki poziom jakości obrazu jest świetną wiadomością dla najbardziej wymagających klientów, ponieważ wreszcie mogą skupić się na innych kryteriach. Na pierwszy rzut oka dostępne odtwarzacze oferują podobną jakość obrazu. Najważniejsze różnice, jakich możemy się doszukać, dotyczą skuteczności usuwania przeplotu (deinterlacingu), detekcji pull-downów (tj. poprawnej rekonstrukcji oryginalnego klatkażu) oraz przeskalowywania do wyższej rozdzielczości. Wszystkie testowane do tej pory odtwarzacze miały opcję przeskalowywania obrazu do Full HD (1080p), a połowa z nich posiadała opcję „przeskalowywanie do 4K”. Musimy jednak pamiętać, iż „przeskalowywanie do 4K” nie zawsze znaczy to samo.

Kluczowe zastosowania dysków Blu-ray

Odtwarzacze Blu-ray pierwotnie zostały opracowane do nagrywania różnych treści w rozdzielczości HD w telewizji i przez użytkowników indywidualnych oraz do dystrybucji takich materiałów. W tym momencie nadal stanowi to jedno z ich głównych zadań, jednak pojawiły się też nowe zastosowania – przede wszystkim w branży komputerowej.

Odtwarzecze Blu-ray uznawane są obecnie za najważniejszy optyczny nośnik nie tylko do profesjonalnej archiwizacji danych w bibliotekach optycznych lub w archiwach bez połączenia z siecią. Mogą one również być przeznaczone do użytku prywatnego, między innymi do:

  • przechowywania zdjęć, filmów lub innych ważnych danych, takich jak dokumenty finansowe,
  • profesjonalnej archiwizacji dokumentacji medycznej lub badawczo-rozwojowej w danej branży, katalogów oraz zasobów multimedialnych,
  • przechowywania najważniejszych danych – zwykle magazynowanych w systemach NAS – offline,
  • dystrybucji treści za pomocą urządzeń kopiujących.

W sektorze konsumenckim i półprofesjonalnym największą zaletą dysków Blu-ray jest wysoka pojemność przy niskich kosztach jednego gigabajta danych.

Zakup biletu online

0
Zakup biletu online

Kupowanie biletu przy pomocy bileterii internetowych to obecnie bardzo przyjemne i komfortowe rozwiązanie, które znacznie ułatwi nam życie i zaoszczędzi ogromną ilość wolnego czasu. W każdej chwili możemy sprawdzić zbliżające się wydarzenia muzyczne, które nas interesują i dostępność biletów.

Dlaczego warto zatrudnić projektanta do stworzenia projektu domu?

0
Dlaczego warto zatrudnić projektanta do stworzenia projektu domu

W momencie kiedy decydujemy się na wybudowanie nowego domu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ostatecznie będziemy musieli stworzyć jego projekt. Lepszym rozwiązaniem, niż kupno gotowego projektu domu, jest zatrudnienie projektanta, który stworzy indywidualny projekt. Taki projektant przede wszystkim dopilnuje tego, aby wszystko wyglądało możliwie jak najlepiej. Wszystko będzie pasowało do siebie kolorystycznie i stylistycznie, co jest bardzo ważne.

Oprócz tego warto pamiętać o tym, że dom będzie miejscem gdzie będziemy przebywać przez sporą ilość czasu. Tak więc ostatecznie bardzo ważne jest to, aby pomieszczenia w takim domu były przede wszystkim funkcjonalne. Jeżeli takie pomieszczenia będą funkcjonalne, to ostatecznie będziemy czuć się w nich komfortowo i mieszkanie w takim domu będzie komfortowe. Jak wiadomo nikomu nie przyda się kuchnia, z której trudno jest nam korzystać. Dlatego też warto zatrudnić odpowiedniego projektanta i nie martwić się takimi właśnie rzeczami. W ten sposób wszystko z pewnością zostanie możliwie jak najlepiej dopilnowane.

Gotowe projekty domów ze strony projekty.wbudowie.pl mają to do siebie, że nie uwzględniają oczekiwać indywidualnych klienta, a naniesienie na projekt poprawek jest równoznaczne z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Dlatego też znacznie bardziej opłaca się zatrudnić odpowiedniego projektanta, który stworzy dla nas indywidualny projekt domu, z którego będziemy zadowoleni. Szczególnie pomysł ten jest dobry dla osób, które mają w głowie wymarzony projekt swojego domu. Wtedy wystarczy przedstawić swoje wymagania odpowiedniemu projektantowi, który następnie stworzy projekt, który będzie łączył w sobie stylistykę sugerowaną przez klienta i funkcjonalność. Ogólnie tworzenie projektu nie jest niczym prostym. Trzeba dobrze znać się na przepisach budowlanych, aby wybierać materiały spełniające odpowiednie normy bezpieczeństwa. Z niektórych materiałów po prostu nie można budować, ponieważ jest to prawnie z góry zabronione. Projektant taki orientuje się w przepisach.

Przykłady oraz gotowe projekty energooszczędnych domów możesz zobaczyć na https://projekty.wbudowie.pl/energooszczedne

Na wakacje samochodem?

0
Na wakacje samochodem?

Badania pokazują, że nadal większość z nas, także w okresie wakacyjnym, jako główny środek transportu wybiera właśnie samochód osobowy. Oczywiście w przypadku wyjazdów zagranicznych królują samoloty (na drugim planie pociągi lub autokary). Na wycieczki po Polsce jednak nadal wolimy jeździć samochodem. Dlaczego?

Wakacje po polsku

Coraz częściej Polacy zaczynają doceniać piękno własnego kraju. Oczywiście wycieczki zagraniczne nadal cieszą się popularnością, natomiast coraz więcej i częściej jeździmy po Polsce. Nawet jeśli główny urlop spędzamy w Grecji, Hiszpanii czy na którejś z wysp, to weekendowe wyjazdy poświęcamy na zwiedzanie naszych rodzinnych stron. Okazuje się bowiem, że naprawdę jest co zwiedzać: od wartościowych zabytków kultury i historii średniowiecza, renesansu czy baroku, przez piękne miejsca ochrony krajobrazu, w których obserwować można nie skalaną prawie niczym naturę, po nowoczesne ośrodki wypoczynku, ciekawe architektoniczne konstrukcje itp.

Jak dojechać?

W przypadku wielu z bardzo ciekawych, ale mało znanych miejscowości pojawia się jednak problem komunikacyjny. Trudno do takich miejsc dotrzeć komunikacją publiczną. A z kolei nie każdy z nas, na drugi koniec Polski ma ochotę podróżować samochodem, skoro może to zrobić pociągiem w jakieś 3 godziny (niestety nasze drogi nadal pozostawiają wiele do życzenia). Jest i na to sposób. Do głównych miast Polski można oczywiście dotrzeć samolotem, pociągiem, autokarem, a na wycieczkę po bliższych lub dalszych im miejscowościach wystarczy wypożyczyć samochód. Wypożyczalnia samochodów Warszawa albo wypożyczalnia samochodów Gdańsk, to doskonale bazy wypadowe na nieco odleglejsze wędrówki po mniej znanych miejscach Mazowsza lub Pomorza. Bez większych problemów nawet dłuższy wypad możemy zaplanować tak, że nocujemy w Warszawie lub Gdańsku, do których docieramy korzystając z komunikacji publicznej, a kolejne dni spędzamy na wycieczkach po okolicznych miejscowościach.

W środku głuszy

Coraz popularniejsze wśród naszych wyborów stają się także wszelkiego rodzaju ośrodki agroturystyczne. Szczególną zaś uwagę przyciągają te, które wyróżniają się ciekawą architekturą, położeniem. Całkiem spora część z nas od ekskluzywnego hotelu w centrum miasta woli ekologiczny apartament w głuszy. Do niego także trzeba jakoś dojechać i tutaj po raz kolejny w pomocą mogą przyjść nam wypożyczalnie samochodów. Dzięki nim możemy w inny sposób przemieścić się szybko między jednym a drugim krańcem Polski, do samego celu dotrzeć już autem osobowym. Taki wypożyczony samochód otwiera także nowe możliwości szerszej penetracji bliższych i dalszych terenów naszej głuszy.

Reality-show

0

Obecnie można zaobserwować znaczny wzrost ilości reality-show w stosunku do ich liczby sprzed dziesięciu czy dwudziestu lat, emitowanych na wszystkich kanałach telewizyjnych o różnych porach dnia bądź nocy. Kiedyś w tego typu programach reżyserzy przedstawiali życie codzienne uczestników, jak się bawią, z czym się zmagają na co dzień. Programy takie jak „Bar” czy „Big Brother” cieszyły się sporą oglądalnością i popularnością. Dzisiaj poziom takich programów uległ znacznemu obniżeniu. „Pamiętniki z wakacji”, „Dlaczego ja?”, „Trudne sprawy” i wiele innych, które obecnie zajmują całe godziny czasu antenowego ukazują w największej części problemy ich uczestników, trudności związane z relacjami z drugą osobą, patologie, które zatruwają życie ludzi. Kiedyś zrozumiałe było spędzenie kilku godzin przy telewizorze, oglądając reality-showy i nie uważając tego czasu za zmarnowany, obecnie jednak tego typu programy dla większości telewidzów są nic nie wartym chłamem, który powinno się przestać emitować, gdyż nie wnoszą one niczego wartościowego do życia. Oglądanie programu o patologiach i problemach nie dostarcza człowiekowi żadnej rozrywki, a jedynie działa na nerwy. Zbuntowana nastolatka, która nie może zdecydować, czy wybrać chłopaka modne ubranego, czy inteligentnego, czy też bogatego, mąż, który z kochającego i dobrego mężczyzny pod wpływem czasu przeistacza się w tyrana i ciemiężyciela żony, która niczym nie zasłużyła na traktowanie jak przedmiot, starsza pani, która wciąż roztacza macierzyńską opiekę nad swoim ponad czterdziestoletnim synkiem i pozwala mu „chować się za swoją kiecką”, a każda potencjalna druga połówka dla jej ukochanego skarbu zostaje od razu skreślona i nie dopuszczona do kontaktu z jej synkiem. Bardzo częsta tematyka obecnych reality-show. Odbiorca współodczuwając z przedstawianymi osobami, zamiast odprężyć się, odczuwa stres. Reality-show, które z założenia miało pomagać telewidzom się zrelaksować, obecnie nie jest w stanie spełniać właściwie tego zadania.

https://www.kobitki.pl/

Ruch uliczny w miastach

0

Problemem większych Polskich miast jest to, że w godzinach szczytu są one niemiłosiernie zakorkowane. Nie tylko powoduje to niewygodę, ale przynosi również olbrzymie straty dla naszej gospodarki. Dlatego też bardzo istotne jest to, żeby nasze miasta udrożnić. Niestety ruch uliczny w miastach był planowany bardzo niewłaściwie. Przede wszystkim nikt nie myślał przyszłościowo i nie zdawał sobie sprawy z tego, że tak wiele osób podróżuje samochodami. Dlatego też obecnie bardzo wiele miast ma problem nie tylko z samym korkowaniem się, ale również z miejscami parkingowymi oraz z niewłaściwym rozłożeniem ruchu drogowego. Niestety, nie ma na to innej rady, niż budowanie odpowiedniej infrastruktury. Bardzo dobrze rozwiązano to w Katowicach, gdzie praktycznie jeden tunel pokazał, że można rozładować główną arterię miasta. Obecnie zresztą województwo śląskie jest coraz mniej zakorkowane, głównie przez bardzo duże inwestycje drogowe poczynione w tamtym miejscu. Co jednak nie zmienia faktu, że kolejne już powinny się odbywać.

https://www.moto.info.pl/

Jaka jest najlepsza i najskuteczniejsza dieta odchudzająca

0

Jaka jest najlepsza i najskuteczniejsza dieta odchudzająca? To bardzo interesująca kwestia dla wszystkich odchudzających się kobiet. Każda chce przecież mieć atrakcyjną, szczupłą figurę! Istnieje bardzo wiele modnych, popularnych diet, ale czy przynoszą one widoczne efekty? Jaka jest najlepsza i najskuteczniejsza dieta odchudzająca? Zdaje się, że nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Każdy organizm jest zupełnie inny i każdy ma nieco inne potrzeby. Niektórzy skutecznie chudną na diecie owocowej, z kolei innym owoce nie służą i powodują szybkie przybieranie na wadze. Wobec tego, jaka jest najlepsza i najskuteczniejsza dieta odchudzająca? Istnieją pewne złote zasady, których warto się zastosować i które mogą pomóc w zrzuceniu wagi bez słynnego efektu jojo. Jakie to są zasady? Bardzo istotne jest odżywianie się naturalnymi produktami, nie zawierającymi konserwantów i sztucznych dodatków. Warto włączyć do swojej diety jak największą ilość warzyw, które świetnie wpływają na przemianę materii, mają mało kalorii i zapełniają żołądek. Jaka jest najlepsza i najskuteczniejsza dieta odchudzająca? To taka dieta, w której jest mało słodyczy i żywności wysoko przetworzonej, takiej jak słone przekąski czy gotowe dania, które można kupić w sklepach. Także częste chodzenie do restauracji, szczególnie typu fast food, nie jest zbyt polecane na diecie odchudzającej. W domu można łatwo przygotować smaczne, dietetyczne dania! Jaka jest najlepsza i najskuteczniejsza dieta odchudzająca? Powinna zawierać ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze- tłuszcze, węglowodany złożone i białko, a także witaminy i minerały. Zbilansowana dieta pomaga w zrzucaniu wagi i powoduje, że maleje apetyt na słodycze! Oczywiście, bardzo istotne jest zachowanie umiaru we wszystkim, co jemy. Jaka jest najlepsza i najskuteczniejsza dieta odchudzająca? To taka, która jest zróżnicowana i bogata w owoce i warzywa, ale z zachowaniem koniecznego umiaru! W dużej ilości, każdy produkt może prowadzić do wzrostu wagi.

http://www.unumodels.pl/

Gimnastyka na zdrowie!

0

Każdy powinien wiedzieć, jak korzystna jest gimnastyka na zdrowie! Dzięki niej, zyskujemy dobrą kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia usprawniają pracę umysłu, zapobiegają depresji i błyskawicznie poprawiają nastrój. Oczywiście, nie chodzi tutaj o wyciskanie z siebie siódmych potów, ale o ćwiczenia w umiarkowanym tempie. Właśnie taka jest najbardziej odpowiednia gimnastyka na zdrowie! Można ją polecić osobom w każdym wieku, młodszym i starszym, ponieważ przynosi korzyści praktycznie każdemu. Jedynymi przeciwwskazaniami mogą być poważne choroby, np. stawów, kolan czy serca.
Świetne efekty daje aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. To niezwykle przyjemna i skuteczna gimnastyka na zdrowie! Dlaczego warto uprawiać różne sporty i ćwiczenia? Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, jak wiele korzyści mogą one przynieść. Lepsze samopoczucie to tylko jedne z wielu zalet, jakie przynosi gimnastyka na zdrowie! Jakie jeszcze dobre strony mają regularne ćwiczenia? Oczywiście, prowadzą do uzyskania lepszej sylwetki! To ważna cechą, szczególnie dla kobiet dbających o figurę. Jeśli chcą skutecznie schudnąć, idealnym pomysłem będzie dla nich gimnastyka na zdrowie! To najlepsza metoda na zgrabną, szczupłą i wysportowaną sylwetkę.
Regularne ćwiczenia świetnie dotleniają mózg, wpływając na lepszą pamięć, koncentrację, a także zdolność przyswajania wiedzy. Dlatego sport jest tak ważny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Należy im od małego wpajać, jak istotna jest gimnastyka na zdrowie! Właściwe nawyki w dzieciństwie prawdopodobnie pozostaną na całe życie.
Istotną zaletą regularnych ćwiczeń jest także poprawa pracy serca, a także przemiany materii. Osoby które mają z tym problem, powinny uprawiać więcej sportów. Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się licznych dolegliwości, jest właśnie gimnastyka na zdrowie! Jej ogromne znaczenie jest często bagatelizowane przez ludzi, którzy nie mają czasu na sport i wolą kupować suplementy diety, niż prowadzić zdrowy styl życia.

https://www.uroda.info.pl/

Jak zapobiegać miażdżycy?

0

W erze fast foodów i gotowych posiłków ilość spożywanego przez nas tłuszczu osiąga krytyczny poziom. Dodatkowo ciągły pośpiech i brak aktywności fizycznej to czynniki, które mogą wywołać u nas niebezpieczną dla zdrowia i życia miażdżycę.
Miażdżyca to schorzenie dotyczące układu krwionośnego. Cholesterol i inne tłuszcze gromadzą się w wewnętrznej błonie tętnic w postaci wysepek. Prowadzi to do zogniskowania się w tych miejscach małych naczyń odżywiających ściany tętnic oraz komórek układu odpornościowego. Następnie powstałe ogniska ulegają wysyceniu solami wapnia, co skutkuje stwardnieniem tętnic i deficytem śródbłonka. W ten sposób dochodzi do owrzodzeń i powstawania zakrzepów krwi. Miażdżyca serca jest niezwykle niebezpieczna, ponieważ może prowadzić do choroby wieńcowej lub zawału serca. Jeżeli zakrzepy wystąpią w naczyniach odżywiających mózg, istnieje duże ryzyko udaru – stanu bezpośrednio zagrażającemu naszemu życiu. Właśnie dlatego zapobieganie jest tak niezwykle istotne. Pierwszym co możemy zrobić, jest zmiana diety. Nie powinna ona zawierać dużej ilości tłuszczów zwierzęcych oraz utwardzanych tłuszczów roślinnych. Ograniczona powinna zostać również ilość węglowodanów. Jeżeli borykamy się z problemem sporej nadwagi lub otyłości, pomóc może wizyta u dietetyka, który indywidualnie opracuje dla nas plan żywieniowy i treningowy. Miażdżyca serca może być również wywołana przez zbyt dużo stresu. Dlatego, jeżeli pracujemy pod stałą presją powinniśmy zastanowić się nad zmianą miejsca zatrudnienia. W prewencji miażdżycy niezbędna jest też odpowiednia suplementacja. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które pomagają organizmowi w trawieniu tłuszczów lub oczyszczaniu naczyń krwionośnych ze złogów.
Nie powinniśmy lekceważyć zagrożeń, jakie niesie za sobą miażdżyca serca. Warto zadbać o swoje zdrowie i zwiększyć ilość ruchu oraz dostosować dietę. Jeżeli znajdujesz się w grupie podwyższonego ryzyka, ze względu na wiek, płeć lub zaburzenia genetyczne powinieneś skonsultować się z lekarzem.

https://www.serce.info.pl/

ZOBACZ TEŻ