szukanie zaawansowane
Informator medyczny
Dziecko
Toruńskie menu
artykuly (4401)
sztuka

100 na 100 w CSW

622 upadki Bunga - wystawa w CSW [fotorelacja z wernisażu]

- Sztuka opiera się na upadkach i powstaniach - twierdzi Jerzy Brzuskiewicz, prezes toruńskiego ZPAP. Wzlotom i upadkom toruńskich artystów na przestrzeni wieku od piątku przyglądać możemy się w toruńskim CSW, gdzie otwarto wystawę „622 upadki Bunga".

"622 Upadki Bunga" w CSW / zdjęcia: Tomasz Rogoziński, Toruń
"622 Upadki Bunga" w CSW / zdjęcia: Tomasz Rogoziński

Prace 100 artystów na 100-lecie ZPAP od 16 grudnia oglądać można w toruńskim CSW w ramach wystawy "622 Upadki Bunga".

Dominika Luks

Tytuł wystawy nawiązuje do powieści Witkacego, którego pracę również odnajdziemy w CSW. Wystawa w całości poświęcona jest 100-letniej historii Związku Polskich Artystów Plastyków. Znajdziemy na niej najważniejsze prace naszych rodzimych artystów, od początku wieku aż po współczesność.

- „622 Upadki Bunga" to wystawa niezwykle zobiektywizowana - mówi prof. Lech Wolski, członek toruńskiego ZPAPu i dyrektorem Instytutu Artystycznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK. - Z blisko sześciuset artystów, wybraliśmy stu, którzy byli najlepszą reprezentacją całego okręgu.

Wystawa ukazując stuletnią historię Związku, pokazuje drogę jaką przemierzają artyści. Wykorzystując sztukę jako narzędzie do wyrażania emocji i mówienia o rzeczywistości zewnętrznej lub wewnętrznej.

- Wystawa skupia się wokół kilku bloków tematycznych, odnoszą się one do tego czym jest sztuka i jak może być definiowana - mówi Dobrila Denegri, dyrektor programowa CSW. - Znajdziemy więc sztukę jako pole do zagospodarowania przez wyobraźnię, jako nośnik wiedzy i pamięci, jako podróż w czasie i przestrzeni, a także jako łącznik ze sferą społęczną.

Wystawę oficjalnie otwarto 16 grudnia, otwarciu towarzyszył przejmujący performance Wacława Kuczmy, dyrektora bydgoskiej Galerii Miejskiej bwa, więcej w fotorelacji.

data publikacji: 2011-12-20

    reklama:

komentuj zostaw komentarz:

temat:

komentarz:podpis:

przepisz tekst z obrazka w pole poniżej:

komentujkomentarze internautów:

~marco polo
2011-12-20 14:27
* re: 100 na 100 w CSW   (+odpowiedz)
Co za bzdety. Jakiś świr powie, że to sztuka, a ciemnogród w to wierzy i jeszcze o tym pisze w gazetach. A słyszałem, że Kim już umarł i teraz ma być tylko lepiej, a może ta trawa jest troszeczkę za mocna dla tych ,,artystów" od siedmiu boleści. Kiedy w końcu ludzie zaczną się zajmować jakimiś pożytecznymi sprawami, a nie taką paranoją.
~Lubeka
2011-12-20 20:09
* re: re: 100 na 100 w CSW  (odpowiedz)
Racja! Co te artysty se myślą! Że będą malować, pisać, muzykę tworzyć i że my niby mamy im za to płacić? Skandal, wstyd, oszustwo! Drogi kopać, żebyśmy mogli normalnie jeździć po kraju, a nie! I nie istotne, że nie ma gdzie jechać i po co jak nie będzie teatru, kina, galerii, ot co!
~załamany głupotą
2011-12-21 08:56
* re: re: re: 100 na 100 w CSW  (odpowiedz)
Co ty wypisujesz za bzdury. Sztuką nazywasz ułożenie 20 poduszek obok siebie, połamane krzesła albo jakieś inne bohomazy? W CSW nie ma żadnej sztuki, wszystko jest naciągane i hucznie nazwane sztuką, aby nikt nie wytoczył procesu władzom miasta za zmarnowane pieniądze na budowę tego gówna. Nie mieszaj do tego kina, teatru czy galerii sztuki oczywiście bo chyba nie chodzi ci o Plazę :) A w tym szarym kraju wszystko się robi po trochu, trochę dróg, trochę szkół, trochę edukacji, trochę takich farmazonów nikomu nie potrzebnych jak CSW, nic nie ma porządnego.
~???
2011-12-21 09:01
* re: re: re: re: 100 na 100 w CSW  (odpowiedz)
Sam nie wiem skąd ty wypełzłeś, kin przecież nie ma są tylko multipleksy, bez atmosfery i duszy, gdzie główną rolę odgrywa komercja i gdzie trzeba kupić fantę i popcorn za 28 zł. A teatry, hmmmmmmmm, w nich też niewiele się dzieje, galerie i niby gdzie one są, jeden mały wypożyczony obraz Rembranta wisi w ratuszu. Najgorsze jest to, że ktoś kto nie ma o czymś pojęcia, chce polemizować na wszystkich medialnych frontach.
ostatnio dodane
pokaż wszystkie artykuły

CowSporcie (26 października - 1 listopada)
CowSporcie (26 października - 1 listopada)
Asseco pierwszym pogromcą Polskiego Cukru

Polski Cukier Toruń - Asseco Gdynia 79:83 [relacja]


CowSporcie (12 - 18 października)
CowSporcie (12 - 18 października)
Debiuty, premierowe gole i trzecie zwycięstwo

FC Toruń - Gwiazda Ruda Śląska 3:0 [relacja]


CowSporcie (28 września - 4 października)

Podsumowanie sportowego tygodnia


Orlik odleciał Stalowym Piernikom

Nesta Mires Toruń - Orlik Opole 2:5 [relacja]


Medal odleciał do Tarnowa

KS Toruń - Unia Tarnów 40:50 [relacja]polecamy...

polecamy

ART CENTRUM Nieruchomości
Szewska 11
87-100 Toruń
/56/ 657-00-99

więcej informacji...

reklamy

uniwersytety Studiuj w Anglii lub Walii.
Studia w Anglii Doradztwo przy wyborze uniwersytetów: University of Bedfordshire, University of Derby, University of South Wales, University of Wolverhampton, University of Worcester

kajaki Spływy Drwęcą.
Kajaki Drwęca Spływy weekendowe dla osób fizycznych, imprezy integracyjne kajakowe dla firm, spływy Drwęcą, Wisłą.


poczytaj...
reklama

© Co w Toruniu? 2016 - portal miasta Toruń
obserwuj nas: