szukanie zaawansowane
Informator medyczny
Dziecko
Toruńskie menu
artykuly (4401)
inwestycje most

Zbroją i betonują

Nowy most w Toruniu - aktualności z placu budowy

Zbroją, betonują i zasypują... Trwa budowa nowego mostu drogowego w Toruniu. Robotnicy ze Strabaga liczą już tony stali zużyte na potrzeby fundamentów estakad przyszłej trasy mostowej. Co w tej chwili dzieje się na budowie mostu?

Trwa budowa mostu - Plac Daszyńskiego / zdjęcia: www.most.torun.pl, Toruń
Trwa budowa mostu - Plac Daszyńskiego / zdjęcia: www.most.torun.pl

Do planowanego zakończenia budowy mostu pozostało: 729 dni.

Prawy brzeg Wisły

Od czasu wprowadzeniu drugiego etapu tymczasowej organizacji ruchu, prace na pl. Daszyńskiego weszły w kolejną fazę. Robotnicy demontują sieci i słupy trakcyjne, kable energetyczne, wodociągi, gazociągi i maszty oświetleniowe. Odkrywane i przebudowywane są kolejne kolizje kabli energetycznych, sieci wodociągowej i gazociągów. Jednocześnie budowlańcy układają kable trakcyjne zasilające pl. Daszyńskiego.

Na północnej części Szosy Lubickiej trwa frezowanie nawierzchni oraz rozbiórka podbudowy i krawężników betonowych. Rozbierane są też perony tramwajowe. Jednocześnie robotnicy układają gazociąg przy placu widokowym.

Przy ZDZ na podbudowie tłuczniowej stabilizowanej cementem powstaje betonowy krawężnik. Robotnicy usuwają kolizje teletechniczne na ul. Wschodniej i Żółkiewskiego. Na tej ostatniej ulicy trwają też prace kanalizacyjne. Budowlańcy zamontowali już betonowe studnie, zasypali komorę sanitarną i zabezpieczyli ścianką szczelną wodociąg przy torowisku od strony pl. Daszyńskiego. Przed zasypaniem wodociąg przeszedł próbę szczelności.

Na prawobrzeżu rozpoczęto również zbrojenie ław fundamentowych pod podpory estakady. Trwa wbijanie pali docelowych. W ostatnim tygodniu Strabag wykonał także próbne przekopy na tunelach i pod podporami estakady Żółkiewskiego.

Lewy brzeg Wisły

Dużo się dzieje na ulicy Lipnowskiej. Robotnicy rozebrali kolejne budynki (wcześniej wyburzyli już m.in. dawną myjnię), zdemontowali też zbiornik na nieczystości. Teraz układają rury i zasypują wykonany wodociąg i kolektor deszczowy. Trwają też prace przy kanalizacji sanitarnej, m.in. układanie rur i montowanie betonowych studni.

Na podporach pod przyszłe estakady prace są prowadzone na różnych etapach: niektóre ławy fundamentowe zostały już kompletnie zazbrojone na innych trwa zbrojenie. Na pozostałych pale są dopiero odkopywane albo głowice pali rozkuwane.

Łącznie na budowie wbito już 1887 pali, zużyto 310 m3 betonu niekonstrukcyjnego i 45 ton stali zbrojeniowej. Na obu placach budowy zatrudnionych jest już w sumie 170 pracowników.

źródło: informacja prasowa

data publikacji: 2011-06-16

    reklama:

komentuj zostaw komentarz:

temat:

komentarz:podpis:

przepisz tekst z obrazka w pole poniżej:

aktualnie brak komentarzy, możesz być pierwszy!
ostatnio dodane
pokaż wszystkie artykuły

CowSporcie (26 października - 1 listopada)
CowSporcie (26 października - 1 listopada)
Asseco pierwszym pogromcą Polskiego Cukru

Polski Cukier Toruń - Asseco Gdynia 79:83 [relacja]


CowSporcie (12 - 18 października)
CowSporcie (12 - 18 października)
Debiuty, premierowe gole i trzecie zwycięstwo

FC Toruń - Gwiazda Ruda Śląska 3:0 [relacja]


CowSporcie (28 września - 4 października)

Podsumowanie sportowego tygodnia


Orlik odleciał Stalowym Piernikom

Nesta Mires Toruń - Orlik Opole 2:5 [relacja]


Medal odleciał do Tarnowa

KS Toruń - Unia Tarnów 40:50 [relacja]polecamy...
reklamy

uniwersytety Studiuj w Anglii lub Walii.
Studia w Anglii Doradztwo przy wyborze uniwersytetów: University of Bedfordshire, University of Derby, University of South Wales, University of Wolverhampton, University of Worcester

kajaki Spływy Drwęcą.
Kajaki Drwęca Spływy weekendowe dla osób fizycznych, imprezy integracyjne kajakowe dla firm, spływy Drwęcą, Wisłą.


poczytaj...
reklama

© Co w Toruniu? 2016 - portal miasta Toruń
obserwuj nas: