szukanie zaawansowane
Informator medyczny
Dziecko
Toruńskie menu
artykuly (4244)

Misterium Męki Pańskiej

Dziś Wielki Piątek - drugi dzień Triduum Paschalnego, upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z plenerowego Misterium Męki Pańskiej, zorganizowanego w Grębocinie.

zdjęcia: Grzegorz Olkowski, Toruń
zdjęcia: Grzegorz Olkowski

Misterium Męki Pańskiej już po raz trzeci zorganizowała parafia pw. św. Teresy od dzieciątka Jezus w Grębocinie.

W tym roku widowisko odbyło się strugach deszczu, co nie zniechęciło wiernych do tłumnego przybycia na plac przy Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa. Aktorami tradycejnie byli wyłącznie amatorzy działający na co dzień w różnych ruchach i wspólnotach, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Grębocinie oraz wiele innych osób, także spoza parafii.

Misterium to nie tylko widowisko, lecz przede wszystkim okazja do aktywnego, głębokiego przeżywania męki i śmierci Jezusa. Organizatorzy dokładają starań, aby przełamać podział na widzów i aktorów. Wierni otrzymują takie same chusty, jakie noszą aktorzy oraz gałązki palmowe.

Zrezygnowano także z oddzielenia widzów od aktorów poprzez barierki. Przeciwnie, żołnierze i żołdacy, przepychając się przez tłum, wymuszają niemal fizyczne współuczestnictwo wiernych w wydarzeniach. pozwalają skupić się na wymiarze duchowym przedstawionych wydarzeń.

data publikacji: 2010-04-02

    reklama:

komentuj zostaw komentarz:

temat:

komentarz:podpis:

przepisz tekst z obrazka w pole poniżej:

aktualnie brak komentarzy, możesz być pierwszy!
polecamy...

polecamy

Agencja fotograficzna elit foto
Szosa Chełmińska
87-100 Toruń
/56/ 660 00 05

więcej informacji...

reklamy

uniwersytety Studiuj w Anglii lub Walii.
Studia w Anglii Doradztwo przy wyborze uniwersytetów: University of Bedfordshire, University of Derby, University of South Wales, University of Wolverhampton, University of Worcester


poczytaj...
reklama

© Co w Toruniu? 2014 - portal miasta Toruń
obserwuj nas: