10 najważniejszych narzędzi do domowego warsztatu

Warsztat w przydomowym garażu to miejsce o zróżnicowanej specyfikacji. Jest całkowicie zależne od codziennych prac domowych, awarii w naszym domu czy innych potrzeb. Niektóre narzędzia mogłyby okazać się niepotrzebne, a w pozostałych przypadkach – zupełnie niezbędnie.

Wyposażenie podstawowego warsztatu zależy od naszych potrzeb, ale jest kilka narzędzi, które przydadzą się w każdej sytuacji. Dlatego warto zapoznać się z listą dziesięciu najważniejszych narzędzi, w które powinniśmy wyposażyć nasz domowy warsztat.

1. Skrzynka na narzędzia

Pierwsza i podstawowa zasada – porządek w domowym warsztacie to podstawa. Narzędzia, jakie w nim zgromadzimy mają stanowić apteczkę pierwszej pomocy. Wszystko powinno być pod ręką i być łatwo dostępne na wypadek awarii. Skrzynka narzędziowa pomoże nam utrzymać porządek i zgromadzić najważniejsze narzędzia do domowego warsztatu w jednym miejscu, a w razie potrzeby – będziemy mogli po nie sięgnąć.

2. Kombinerki

Nieocenione i przydatne narzędzie, które pomoże pozbyć się krzywo wbitych gwoździ i źle wkręconych śrub, a w razie potrzeby z ich pomocą przetniemy kable na wypadek prac elektrycznych w naszym domu.

3. Poziomica

Jedno z najbardziej podstawowych narzędzi, dzięki któremu problem odmierzania idealnych wymiarów np. nóżek stołu lub lodówki zniknie. Wszelkie prace remontowe wymagają precyzji i odpowiedniego pionu. Dodatkowo będziemy mogli sprawdzić czy nasze obrazy lub zdjęcia w salonie są powieszone równo. Niewielki rozmiar poziomicy do 1m zupełnie wystarczy w domowym warsztacie. 

4. Szpachelka

Najprawdopodobniej każdy ma sytuacje, w której przyda się zerwać starą i wysłużoną tapetę ścienną albo nałożyć gładź na wybrakowaną powierzchnię. Szpachelka do tego celu będzie idealnym i wszechstronnym narzędziem, którego nie może zabraknąć w skrzynce na narzędzia. 

5. Śrubokręty w różnych rozmiarach

Na porządku dziennym zdarzają się sytuacje, w których trzeba użyć śrubokrętów. Jeden nie wystarczy w domowym warsztacie, trzeba wyposażyć się w kilka o bardziej i mniej popularnych końcówkach. Wykręcenie gniazdka, listew czy skręcanie mebli – śrubokręty są do tych celów niezbędne. Warto rozpatrzyć zakup jednego śrubokrętu, w którym istnieje możliwość modyfikacji końcówek zwanych bitami.

6. Młotek – niezbędnik

To narzędzie stanowi absolutny niezbędnik wyposażenia warsztatu domowego. Wykorzystamy go w wielu sytuacjach, które zdarzają się dość często. Należy zwrócić uwagę na jego model, czy dobrze leży w dłoni, z jakich jest materiałów itd.

7. Piła 

Zarówno ta do drewna i do metalu – przyda się w sytuacji, w której będziemy chcieli np. przepiłować kłódkę.

8. Wiertarka 

Niezbędnik przy skręcaniu mebli, wkręcaniu elementów w ścianę czy w przypadku wiercenia w twardych materiałach. Nie poradzimy sobie bez wiertarki w sytuacjach, kiedy podłoże jest zbyt solidne, a będziemy chcieli zainstalować poszczególny element. Wiertarka to bardzo precyzyjne narzędzie, które usprawnia prace remontowe.

9. Ołówki stolarskie

Doskonale sprawdzą się we współpracy z wiertarką, młotkiem i poziomicą. Idealnie odmierzone linie warto zaznaczyć ołówkiem stolarskim, w razie potrzeby instalacji szafek, zdjęć na ścianach itd.

10. Latarka

W najbardziej oświetlonych pomieszczeniach przyda się latarka, która pozwoli jeszcze bardziej skrupulatnie wykonać prace remontowe. Trudno dostępne elementy, zbyt mały dostęp światła – z tymi trudnościami poradzimy sobie z latarką.

Poradę dostarczył sklep z narzędziami tooles.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here